Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 31 Sayfa bulundu

Hybrid View

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

muzıkte stereo candır ama bazı anniversary serisi album remixleri var yanı hit olmus bazı albumleri yenıden 5,1 sısteme gore mıkslıyorlar bende dark sıde of the moon albumu var 30, yıl 5,1 surround ed. bır kere 5,1 sıstemde dınledım albumu ınanamassınız en az bır kere yasamalısınız o deneyımı

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Enduroist Katılımcı Üye Görkem Gürdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Görkem Gürdoğan
    Motosiklet
    R1100 Gs
    Marka
    Bmw

Audiophile'ler dökülmüş ne güzel

Severim bu işleri ama şu 5.1 işine müzik dinlemeyse konu direk gıcığim.

Sebebi şu : Müzik, sahnede icra edilen bir olay. Yani Pink Floyd - Pulse konserinde iseniz adamlar sizin karşınızda olacak. Yani imajı stereo olacak. Eve geldiğinizdede o imajı dinleyeceksiniz. Çünkü adamlar "karşınızda" çalıyor. Aynı kayıt 5.1 haline getirildiğinde bu doğallığın dışına çıkmış bişey demek oluyor çünkü o zaman grup ile beraber sahnenin "ortasında" olmanız gerekiyor. Pratikte yaşanan duruma ters bir olay.

Sinema ise başka bir yerlerdeki ortamı sanki pencereden yada gözümüzle izliyormuşuz gibidir. İmajı alana göredir. 5.1 ile bayaa Taksim'in ortasında bulur insan kendini.

Birde yeni müzik yada çağdaş müzik bestecilerinin bilhassa quadrofonik olarak besteledikleri eserler var. Böyle eserleride stereoda dinleyemezsin.

Bu arada bendede evde naçizhane bir Yamaha CR-840 beyaz bir anfi, bir çiftte Wharfedale Diamond 8.1 hoparlörlerim var. Şimdilik onları kullanmıyorum ama saygım sonsuzdur kendilerine.

95' BMW 1100GS

Banned
    Isim
    a34

Alıntı Görk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Audiophile'ler dökülmüş ne güzel

Severim bu işleri ama şu 5.1 işine müzik dinlemeyse konu direk gıcığim.

Sebebi şu : Müzik, sahnede icra edilen bir olay. Yani Pink Floyd - Pulse konserinde iseniz adamlar sizin karşınızda olacak. Yani imajı stereo olacak. Eve geldiğinizdede o imajı dinleyeceksiniz. Çünkü adamlar "karşınızda" çalıyor. Aynı kayıt 5.1 haline getirildiğinde bu doğallığın dışına çıkmış bişey demek oluyor çünkü o zaman grup ile beraber sahnenin "ortasında" olmanız gerekiyor. Pratikte yaşanan duruma ters bir olay.

Sinema ise başka bir yerlerdeki ortamı sanki pencereden yada gözümüzle izliyormuşuz gibidir. İmajı alana göredir. 5.1 ile bayaa Taksim'in ortasında bulur insan kendini.

Birde yeni müzik yada çağdaş müzik bestecilerinin bilhassa quadrofonik olarak besteledikleri eserler var. Böyle eserleride stereoda dinleyemezsin.

Bu arada bendede evde naçizhane bir Yamaha CR-840 beyaz bir anfi, bir çiftte Wharfedale Diamond 8.1 hoparlörlerim var. Şimdilik onları kullanmıyorum ama saygım sonsuzdur kendilerine.
    Size katılmamak mümkün değil

Ben de pink floyd'u, james brown'u, diana ross'u ortaokulda plaktan dinlerken aldığım hazzı hatırladım.

2 kanal olsun bizim olsun