Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 39 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye omer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    OMER TASKIN
    Motosiklet
    V STROM DL 650
    Marka
    Suzuki

Standart F650 GS Amortisör Keçesi

Yeni Enduroist üyesi olarak herkese merhaba.
    Arkadaşlar 2003 model F650 GS için hangi marka amortisör keçesi kullanmak gerekir ya da markasının bir önemi varmıdır.Uygun ölçülerde herhangi bir amortisör keçesi kullanılabilir mi?

Enduroist Üye GÜNTEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mehmet GÜNTEKİN
    Motosiklet
    F650GS&CBF150
    Marka
    Bmw

http://www.bempar.com/
    her türlü orjinal parçada uygun fiyata, katalog stok numarasına göre parça siparişi alıyorlar. Doğru parçanın numarasını sana veririler.
    EĞRİ CETVELDEN DOĞRU ÇİZGİ ÇIKMAZ.

Enduroist Kıdemli Üye uğurkoç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    uğur koç
    Motosiklet
    F650 gs-R1150 GS ADV
    Marka
    Bmw

bmw de keçe ve o ringler orjinal olmazsa ömürleri yarıdanda az oluyor.borusanda 2 amortısör kecesı kdv dahıl 69 tl.her amortısöre 460 ml yağ koyulacak.elın biraz anahtar tutuyorsa kendın değişirsin 1 saatte.nette daha önce değişenlerin resimli paylaşımları var.son tabvsiye amortisörlerin üst tıpalarındaki o ringleride orjinalleri ile değiş hava kaçırmasın yoksa eskısınden beter olur süspansiyon.

Enduroist Üye Selçuk Sabri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Selçuk Sabri
    Motosiklet
    XL 650 V6
    Marka
    Honda

Alıntı uğurkoç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bmw de keçe ve o ringler orjinal olmazsa ömürleri yarıdanda az oluyor.borusanda 2 amortısör kecesı kdv dahıl 69 tl.her amortısöre 460 ml yağ koyulacak.elın biraz anahtar tutuyorsa kendın değişirsin 1 saatte.nette daha önce değişenlerin resimli paylaşımları var.son tabvsiye amortisörlerin üst tıpalarındaki o ringleride orjinalleri ile değiş hava kaçırmasın yoksa eskısınden beter olur süspansiyon.
    BMW nin amortisör keçelerinin 69 TL olduğundan eminmisiniz ??
    Ben mototaldan Transalp amortisör keçesini sordum çiftine 140 TL dediler, emin olmak içın tekrar sordum, "sadece 2 adet yağ keçesimi" die. evet dediler
    BMW ninkininde bundan ucuz olcağını sanmıyorum.
    ben ebay den 35 TL cıvarına geçen hafta 2 adet yağ keçesi alıp taktım.

Enduroist Üye GÜNTEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mehmet GÜNTEKİN
    Motosiklet
    F650GS&CBF150
    Marka
    Bmw

(2005 bmw f 650 GS için) Ben 6 ay önce Bempar dan çiftini 52 tl ye aldım, kendim değiştirdim ve 600+600 ml ipone amortisör yağı kullandım. Sonuç mükemmel.
    EĞRİ CETVELDEN DOĞRU ÇİZGİ ÇIKMAZ.

Isim
    uğur koç
    Motosiklet
    F650 gs-R1150 GS ADV
    Marka
    Bmw

yıl basından önce aldım borusan ıstınyeden.69tl 3 tırnaktır yan sanayi kece her yerde var orjinali 3 tırnak olmalı.netten borusan telefon numarasını bulup motosiklet yedek parcadan fiyat alabılırsınız. transalp hava filtresi 180 tl dir kağıt olanı, f 650 35 tl dir borusanda.özellikle belirtiyorum uyup uymamak sıze bağlı.f 650 ön amortisörlere 460 ml her birine.r 1150 gs ön amortısörlere 570 ml.dl 650 v strom'a 550 ml yağ konur her maortisör için.520 ml yağ sadece f 650 dakar serisi içindir.4.cm uzun olduğundan.ön forklar.ktm de durum nedır bilmiyorum.e-bay den alıp bekleme sansınız varsa tabi ucuz olur,gelecek olanın orjinal olduğuna inancınız varsa beklemek istenmıyorsa borusan en ıyı secımdır.ön takımda şu sıra takırdama özellikle çukur çakırda yada yola enlemesıne cızılen kavsaklardakı kalın çizgilerden gecerken artı bir patırtı varsa,bu üst segmanlı kapaklardaki o ringlerin hava kaçırmasındandır.
    kısa yollu, kısa ömürlü çözümü yenisi alına na kadar.
    motor alt sehpada ön teker yere deymeyecek sekılde altı beslenır.üst kapaklar segmanları cıkartılarak ele alınır.oringler kopartılmadan cıkarılır varsa tıpa ve o ring balata spreyı ıle yağdan temizlenir.kuru bezle silinir..bildiğimiz elektirik bantı ıle 2-3 tur üst taraftakı bombenın altından sarılır.altta kalan fazlalık maket bıcağı ıle kesılır.yerıne oturmakta zorlanması ıyıdır sağlam bir ornavida arkasına cekıcle vurarak oturtulur segman takılır.plastık kapak kapanmadan sehpadan indirip ön firen basılı motor esnetilir segman oturur.yenı o ring en kısa zamanda alınıp değişilir.çifti sanıyorum 15 tl cıvarı ıdı.
    Konu uğurkoç tarafından (06-02-2013 Saat 21:44 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Üye omer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    OMER TASKIN
    Motosiklet
    V STROM DL 650
    Marka
    Suzuki

Motorumu 2012 ekimde aldım. İlk motorum. Bakımlarını elimden geldiğince kendim yapmaya çalışıyorum.Yazdıklarınız çok işime yaradı ancak bı konuda net olamadım amortisöre her birine ne kadar yağ koymalıyım.Cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim

Isim
    uğur koç
    Motosiklet
    F650 gs-R1150 GS ADV
    Marka
    Bmw

yukarda yazdığım ölçüleri karıştırmışım düzelttim özür.f 650 gs ön amortisör herbiri için 460 ml yağ 10 numara ölçüde dakar içinde 520 ml yağ konuyor.r1150 ye 570 dl 650 dede 550 ml litre her bir amortısör için.

Enduroist Üye ilkerben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ilker günaç
    Motosiklet
    F650 GS (2004)
    Marka
    Bmw

Alıntı uğurkoç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maceraya gerek yok ugur abim cok guzel anlatmıs. Bende once internetten aldım (50tl +kargo) keceleri uygun olsun diye bi baktım yag kacırdı sonra borusanı aradım cifti (70 tl + kargo) su an hic sorun yok 1000 km. yaptım süper oldu yeni yag ve oring de degistim tabii ki

Enduroist Katılımcı Üye HalilTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Halil TAN

Buraya da bakı ver arayıp sormakta fayda var
    http://www.enduroist.com/forum/showthread.php?t=8027

------------------------
    Güvenmek iyidir ama kontrol-dikkat etmek daha iyidir

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu