Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 17 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye
    Isim
    Sonat
    Motosiklet
    F 650 GS 04'
    Marka
    Bmw

Standart botlarla ilgili bir sorum var

arkadaşlar iyi akşamlar az evvel 4r airstream touring modeli bir bot ve gene 4riders dizlik sipariş ettim motomaxtan fiyatları uygun geldiği için ancak sonrasında kafama birşey takıldı botu normal bot numarama gore 43 istedim ancak motor botlarında daha buyuk veya daha kucuk kalıplar gibi bir durum söz konusu mudur acaba? dizlik içinse eşimle kıran kırana tartışmalardayız motosiklet pantalonu giymeme inadındaydı bende onu giymeden binemezsin motora diyordum guvenlik için şimdi birkaç arkadaşından gorup dizlik alalım ben o pantalonu giymem dediği için dizlik de alındı ama dizliklerde bir beden durumu söz konusu değil sanırım değil mi?

Enduroist Kıdemli Üye Osman Somuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Osman Somuncu
    Motosiklet
    TDM 900 A
    Marka
    Yamaha

Birkaç yıl önce ben de senin gibi ayağımın no.suna göre sipariş vermiştim..Ayni kaygıyı duydum gelinceye kadar..Geldikten sonra ayağıma kalın çorapla giyecek şekilde rahat olmuştu...(170 TL.ye almıştım) Ancak yazın çok sıkıcı oluyor ve giyemiyorum..Onun yerine yazlık bot kullanıyorum..
    Dizlikte sorun olmaz..

3. Osman Somuncu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Sonat BAŞPINAR (02-03-2013)

Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

motomax magazadan alinca %30 ek indirimli degil miydi? internetten de var midir o indirim?

5. ahmet korkmaz, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Sonat BAŞPINAR (02-03-2013)

Enduroist Kadim Üye Şenol SEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Şenol SEL
    Motosiklet
    Yamaha Ybr 125 ESD
    Marka
    Yamaha

Alıntı snt1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar iyi akşamlar az evvel 4r airstream touring modeli bir bot ve gene 4riders dizlik sipariş ettim motomaxtan fiyatları uygun geldiği için ancak sonrasında kafama birşey takıldı botu normal bot numarama gore 43 istedim ancak motor botlarında daha buyuk veya daha kucuk kalıplar gibi bir durum söz konusu mudur acaba? dizlik içinse eşimle kıran kırana tartışmalardayız motosiklet pantalonu giymeme inadındaydı bende onu giymeden binemezsin motora diyordum guvenlik için şimdi birkaç arkadaşından gorup dizlik alalım ben o pantalonu giymem dediği için dizlik de alındı ama dizliklerde bir beden durumu söz konusu değil sanırım değil mi?
    İnternetten aldığın ürünün bedeni olmazsa hemen değiştiriliyor.
    Diğer yandan dizlikler bir kaza anında o kadar çabuk dizinden sıyrılıyor ki anlayamazsın.tecrübe ile sabit.Siz vaz geçin bu sevda dan gidip adam akıllı motosiklet pantolonu alın.Eşiniz o pantolonu giymiyorsa bence hiç binmesin en azından siz ileride vicdan azabı çekmezsiniz.En azından motosiklet pantolunu olası bir kazada sürtünmedden kaynaklanan yanamayı acı çekmeyi de önler.Diz korumları da yerinde durur.Acı çekmekle çekmemek arasında ki farkı isterseniz size özelden bir kaç video foto atayım bakın.Sonra eşiniz kararını verecektir.
    Saygılarımla
    Şenol SEL
    Bursa
    0553 021 94 44
    O.M.M Gold Member

Lütfen her zaman Full koruma ve KASK kullanın.

Motosiklet kullanmak tehlikeli bir eylemdir.
    Eğer kullanacaksanız kendi iradeniz ve sorumluluğunuz altında kullanınız.
    Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır..
    “Beyninin beş saniye önce olmadığı yere asla motorunu götürme”

7. Şenol SEL güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

OB (04-03-2013),omercem (06-03-2013),Sonat BAŞPINAR (02-03-2013)

Enduroist Kıdemli Üye
    Isim
    Sonat
    Motosiklet
    F 650 GS 04'
    Marka
    Bmw

Alıntı Şenol SEL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnternetten aldığın ürünün bedeni olmazsa hemen değiştiriliyor.
    Diğer yandan dizlikler bir kaza anında o kadar çabuk dizinden sıyrılıyor ki anlayamazsın.tecrübe ile sabit.Siz vaz geçin bu sevda dan gidip adam akıllı motosiklet pantolonu alın.Eşiniz o pantolonu giymiyorsa bence hiç binmesin en azından siz ileride vicdan azabı çekmezsiniz.En azından motosiklet pantolunu olası bir kazada sürtünmedden kaynaklanan yanamayı acı çekmeyi de önler.Diz korumları da yerinde durur.Acı çekmekle çekmemek arasında ki farkı isterseniz size özelden bir kaç video foto atayım bakın.Sonra eşiniz kararını verecektir.
    evet abi teşekkür ederim bu kadar kısa surede sonuç vereceğini hiç sanmıyordum resimler işe yaradı

Alıntı korkmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    motomax magazadan alinca %30 ek indirimli degil miydi? internetten de var midir o indirim?
    Var sanırım yoksa da fiyat oldukca uygun geldi bana umarım işe yarar guvenlik anlamında 120tl ye aldım epeydir araştırıyorum da fiyatlar hep 200-300 aralığındaydı ona da butcem yetmiyordu en azından boyle normal bir ayakkabıdan daha fazla korur.

9. Sonat BAŞPINAR, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Şenol SEL (06-03-2013)

Enduroist Kıdemli Üye
    Isim
    Sonat
    Motosiklet
    F 650 GS 04'
    Marka
    Bmw

Alıntı o.somuncu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birkaç yıl önce ben de senin gibi ayağımın no.suna göre sipariş vermiştim..Ayni kaygıyı duydum gelinceye kadar..Geldikten sonra ayağıma kalın çorapla giyecek şekilde rahat olmuştu...(170 TL.ye almıştım) Ancak yazın çok sıkıcı oluyor ve giyemiyorum..Onun yerine yazlık bot kullanıyorum..
    Dizlikte sorun olmaz..
    bende oyle dusundum Osman Abi bir hafta sonum var zaten tutup da istanbula fuara gitmekle harcamak istemedim hazır indirim de başlamışken ekipman eksiğim kalmasın dedim yazın kullanımı beni de dusundurdu onun için airstream modelini aldım onunde hava girişi için fileler var gibi gorunuyor aldığım botun ama bilemem tabi işe yarar birşeymi gormeden geldiğinde paylaşırım dusuncelerimi

11. Sonat BAŞPINAR, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Osman Somuncu (02-03-2013)

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Şefim,

Eşiniz Hanımfendiye, şehir içinde düşüp, yerde iki metrecik süreklendiği halde, pantalon giymediği için yüzeysel yara alan bacağını, 3 ay içinde yüzey iltihabı nedeniyle, dizin altından kesilmek suretiyle, kaybeden hanfendinin, yakın zamadan kendi ağzından yazdıklarını göndersem, bizi dinlemesine sebep olur muyum?

Etme Şefim. Ne olur eksik bırakmayın korumayı.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Enduroist Kadim Üye
    Isim
    S D
    Marka
    Diger

normal bot numarama gore 43 istedim ancak motor botlarında daha buyuk veya daha kucuk kalıplar gibi bir durum söz konusu mudur acaba?
    Normalde 45-45,5 giyerim, motor botlarimdan biri 46, digeri 47 numara

Enduroist Kıdemli Üye
    Isim
    Sonat
    Motosiklet
    F 650 GS 04'
    Marka
    Bmw

Alıntı MEGARON Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şefim,

Eşiniz Hanımfendiye, şehir içinde düşüp, yerde iki metrecik süreklendiği halde, pantalon giymediği için yüzeysel yara alan bacağını, 3 ay içinde yüzey iltihabı nedeniyle, dizin altından kesilmek suretiyle, kaybeden hanfendinin, yakın zamadan kendi ağzından yazdıklarını göndersem, bizi dinlemesine sebep olur muyum?

Etme Şefim. Ne olur eksik bırakmayın korumayı.
    Ersan hocam kesinlikle katılıyorum ancak Şenol abinin gonderdiği birkaç foto vardı ozelden onlar ikna etmeye yetti hatuncağzımı kesinlikle ekipmansız binmeye bende karşıyım bir iş yapılıyorsa karga tulumba değil bilinçli yapılmalı

Alıntı ushuaia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Normalde 45-45,5 giyerim, motor botlarimdan biri 46, digeri 47 numara
    bugun geldi botlarım tam ayağıma gore oldu cok daha guvenli hissedeceğim artık yalnız dizlik olayı hikaye gibi geldi bana biraz hiç işe yarar birşey olduğunu duşunmuyorum cırtcırtlı bağlantılar kaza anında kayabilir kopabili acılabilir yada kırılmıcaksa bile terste kalıp kemik kırabilir Allah korusun guven verici değil donlastiğiyle tahta bağlamanın accık daha modern hali gibi

15. Sonat BAŞPINAR, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Şenol SEL (06-03-2013)

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Ersan hocam kesinlikle katılıyorum ancak Şenol abinin gonderdiği birkaç foto vardı ozelden onlar ikna etmeye yetti hatuncağzımı kesinlikle ekipmansız binmeye bende karşıyım bir iş yapılıyorsa karga tulumba değil bilinçli yapılmalı.
    O zaman sorun kalmamış Şefim. Daha fazla moral bozmayalım.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu