Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu
31 den 40´e kadar. Toplam 43 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye BarışÇELİK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Barış Çelik
    Motosiklet
    R 1100 GS
    Marka
    Bmw

İlk linkteki benim bulduğum üründü zaten.

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de orijinallerini deformeden dolayı söktüm(eldivene izi çıkıyordu)planetin orijinal elciğini bulmuştum ve tam oturdu çok yumuşak ve sağlamlar ayrıca üzerine ince bisiklet iç lastiği kestim ve streç gibi geçirdim (uzun ömürlü olsun, çabuk deforme olmasınlar diye)hazirandan beridir kullanıyorum ayrıca geçen haftaki gezimde 1 hafta boyunca ısıtmalar ikinci seviyede hep açık kaldı ve hala da açık kullanıyorum çok da memnunum deforme olmadı tavsiye ederim desen olarak da çok hoş fakat mühim olan işlevi deyip bisiklet lastiği ile kaplarsanız desenin de bir önemi kalmıyor. Maliyeti de son derece cazip 20 tl. (üzerinde beyaz renk gaz kütüğü ile birlikteki fiyatı, maalesef tek satılmıyor.)

Anladığım kadarıyla başka elcik takabiliyorum Bu iyi haber.

Şambrel yerine de ısıyla daralan makaron kullansam iyi olur sanki.

Bu arada elinde çıkma elcik ısıtma düğmesi olan var mı ? Benimkinde kısa devre var. Devreden çıkmıyor bir türlü

Sağlıcakla.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı BarışÇELİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladığım kadarıyla başka elcik takabiliyorum Bu iyi haber.

Şambrel yerine de ısıyla daralan makaron kullansam iyi olur sanki.

Bu arada elinde çıkma elcik ısıtma düğmesi olan var mı ? Benimkinde kısa devre var. Devreden çıkmıyor bir türlü

Sağlıcakla.
    Makaron zamanla ısıdan deforme oluyor zaten benim orijinallerini sökme nedenlerimden birisi de buydu; elcik yumuşak ancak makaron sertleşiyor ve zamanla gaz kolu üzerindeki makaron elciği tutmayarak avucunun içinde boşa dönüyor ve gazı boşa çeviriyor gibisin. Bu iğrenç durumu yaşayanlar ne dediğimi anlar. İç lastikte kauçuk oranı fazla ve tutuculuk özelliği de fazla, asla kayma olmuyor.

Düğme işine gelince benim de selektör düğmesi rölesiz ilk denemede ark yapmıştı, borusana sordum orası komple değişiyor dedi (yani ısıtmalar, elcik, sinyal ve uzun kısa butonlarının olduğu debriyaj kütüğü) zaten fiyatını bile sormadım, açtım baktım meğerse içinin yayı deforme olmuş onu söküp yayını değiştirdim halloldu. Sana da diyecekleri düğmenin olduğu yer komple değişiyor, benim de naçizane fikrim içini açsan belki yapabilirsin, en kötü bozarsın o da motosikletin çalışmasına engel değil iptal edersin olur biter.
    Konu Ali KORKMAZ tarafından (31-10-2014 Saat 01:15 ) değiştirilmiştir. Sebep: alıntı düzeltmesi
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Isim
    Barış Çelik
    Motosiklet
    R 1100 GS
    Marka
    Bmw

Makaron zamanla ısıdan deforme oluyor zaten benim orijinallerini sökme nedenlerimden birisi de buydu; elcik yumuşak ancak makaron sertleşiyor ve zamanla gaz kolu üzerindeki makaron elciği tutmayarak avucunun içinde boşa dönüyor ve gazı boşa çeviriyor gibisin. Bu iğrenç durumu yaşayanlar ne dediğimi anlar. İç lastikte kauçuk oranı fazla ve tutuculuk özelliği de fazla, asla kayma olmuyor.

Düğme işine gelince benim de selektör düğmesi rölesiz ilk denemede ark yapmıştı, borusana sordum orası komple değişiyor dedi (yani ısıtmalar, elcik, sinyal ve uzun kısa butonlarının olduğu debriyaj kütüğü) zaten fiyatını bile sormadım, açtım baktım meğerse içinin yayı deforme olmuş onu söküp yayını değiştirdim halloldu. Sana da diyecekleri düğmenin olduğu yer komple değişiyor, benim de naçizane fikrim içini açsan belki yapabilirsin, en kötü bozarsın o da motosikletin çalışmasına engel değil iptal edersin olur biter.
    Geçen hafta marş butonunu temizlemek için açtım. içinden küçücük bir bilya fırladı gitti şu an onsuz çalışıyor.

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Standart BMW F650GS elcik lastiği ve elcik ısıtma restorasyonu

Arkadaslar orijinal elcik isteyenler 32721458396 parca koduyla siparis verebilirler. Bu f650 ye ait bir parca kodu degil ancak f650 isitmali sag sol elcige birebir uyuyor. Ben motorworkstan ciftini 15 pounda aldim.

Alıntı BarışÇELİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta marş butonunu temizlemek için açtım. içinden küçücük bir bilya fırladı gitti şu an onsuz çalışıyor.
    Benim de selektorden firlamisti demek ki fazla parca koymuslar bulamadim da yerini
    Konu ahmet gül tarafından (31-10-2014 Saat 10:30 ) değiştirilmiştir.

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Bunumu arıyorsun?
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...1834276/detay/
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Isim
    Barış Çelik
    Motosiklet
    R 1100 GS
    Marka
    Bmw

Melih Abi sana whatsapp'tan yazdım valfle ilgili bilgin olsun.

Sağlıcakla.

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı MelihUlubilgen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Melih Abi sana kırgınım ama abimizsin saygımız var her daim. Nedeni ise;ben seni aradım açmadın msj attım abi ben enduroistten ali korkmaz diye ona da bakmadın tur camı işimi halletmedin resim atacaktın bana telefon ver dedin verdim ama dönmedin ve cam işi kaldı bakalım kırılan kalbime nasıl bir iyilik düşünüyorsun abilerin abisi

ilandaki benim tamir ettiğim bölüm değil bunun bir de direksiyona komple geçirilen bölümü var gidondan geçiriliyor üzerine debriyaj maneti ve ayna takıyorsun hem de senin bu parçayı vidalıyorsun o parçada selektör yapan bir düğme var ben onu tamir etmiştim çıtır çıtır çalışıyor yine de ilgin için teşekkürler..

Konu Ali KORKMAZ tarafından (31-10-2014 Saat 14:31 ) değiştirilmiştir. Sebep: resim ekledim

Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Fotografta isaretli dokum parcayi gecen ingiltereden cikma aldim. Ayna yuvasi bozulmustu. Fiyati da £15 mis. Bilgi olsun.

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı ahmet gül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar orijinal elcik isteyenler 32721458396 parca koduyla siparis verebilirler. Bu f650 ye ait bir parca kodu degil ancak f650 isitmali sag sol elcige birebir uyuyor. Ben motorworkstan ciftini 15 pounda aldim.

Benim de selektorden firlamisti demek ki fazla parca koymuslar bulamadim da yerini
    selektör butonunun yanında o bilyenin yuvası var onu tutturup yayı ile birlikte dışındaki plastik kaba takıyorsun. şimdi sökeyim fotoğrafını çekeyim dicem çok uğraştırır tırnaklarını kırabilirim riskli bir parça..

elcik fiyatı da pahalı yani orijinal değil dediğin için diyorum yoksa 70 tl ye orjinali zaten satılıyor ama bence dediğim gibi 20 tl lik bir elcik de çok iyi iş çıkardı, denenebilir.

10. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ahmet gül (31-10-2014)

Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Standart BMW F650GS elcik lastiği ve elcik ısıtma restorasyonu

Parca numarasini verdigim elcikler orijinal. http://www.ascycles.com/Illustrated_...indCat=32_1970

K1 k100rs ve bir cok modelle uyumlu aslinda.

RIGHT GROOVED HANDLE ismiyle geciyor.

F650.comda gezinirken bulmustum
    http://f650.com/forum/showthread.php...er-Replacement
    Konu ahmet gül tarafından (31-10-2014 Saat 15:24 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu