Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 7´e kadar. Toplam 7 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist Barış Sekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Barış Sekin
    Motosiklet
    CRF250L
    Marka
    Honda

Standart Yollarda hız sınırı yükseliyor

Emniyet Genel Müdürlüğü hız sınırını arttırmak için düzenleme yaptı. Buna göre en fazla hız sınırının şehirlerarası çift yönlü karayollarında 90 kilometre, bölünmüş yollarda 110 kilometre ve otoyollarda 120 kilometreyi geçmemesi yönünde çalışma yapılıyor.

Son zamanlarda özellikle sahil yolu ve belli caddelerde hız sınırını belirleyen EDS sistemleri devreye girdiğinden beri trafik cezası yiyenlerin oranı arttı. Bu yollarda hız sınırı 70 km oluyor ve boş yolda bu sınırı farkına varmadan geçebiliyoruz. İşte yeni sistemde hız sınırının 80 km'ye çıkması bekleniyor.

UKOME hız limitini 50 olarak belirlemişti

Eğer hız sınırı artarsa şehir içi yollardaki hız sınırı da artmış olacak. Mevcut düzenlemeye göre Karayolları Trafik Yönetmeliği ile yerleşim yerleri içindeki hız limitleri 50 kilometre olarak belirlenmiş ve Ulaşım Koordinasyon Merkezleri (UKOME) ile il trafik komisyonlarına yerleşim yerleri içindeki hız limitlerini 20 kilometreye kadar artırma yetkisi verilmişti.

Şehiriçi hız sınırı 80 km’ye çıkacak

UKOME ile il trafik komisyonları, birçok şehir içi ana yolda hız sınırını 20 kilometre arttırarak 70 kilometreye çıkarmıştı. Ancak hız sınırının artması durumunda şehir içi yollarda da hız sınırı 80 kilometreye yükselecek. Bu da özellikle yollara konulan hız sınırı sistemleriyle 70 kilometreyi geçen pek çok kişinin cezasını azaltacak. Mevcut sistemde 73 km hızla bile gitseniz trafik cezası kesiliyordu.
    Barış SEKİN 0 Rh(+) 0535 269 06 51
    34 UCD 60

Ordinaryus Enduroist BUGRA TURK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    BUGRA CTURK
    Motosiklet
    1150 gs (2003)
    Marka
    Bmw

motorlar icin hız değişikliği nedir acaba?
    Honda CBF 150
    Aprilla Pegaso F 650
    BMW 1150 GS

Buğra ÇALIŞKANTÜRK 532 404 2887 AB +

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

çok yanlış.

şehir içi hız sınırına zaten uyulmazken birde legal olarak attırılması, yapılan ve yapılacak tüm EDS leri anlamsız hale getriyor.

Enduroist Kadim Üye Ali Emre Sakarya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ali emre sakarya
    Motosiklet
    transalp xl650
    Marka
    Honda

beyhude işler kanımca bunlar.
    ne zaman bu tür duyuruları duysam (yanlış anlaşılmasın barış'ın duyurusu değil emniyet'in duyurusu), acaba ben mi farklı bir ülkede yaşıyorum yoksa bunlar mı farklı bir ülkede yaşıyor diye meraklanıyorum.
    hani trafik kurallarının yarısına uyulan bir ülkede falan yaşıyor olsak anlarım bu kuralların mantığını ama Allah aşkına daha en basit temel kurallara uyulmuyorken ne anlamı var bunların!
    e-5 de hız limitinin 70 olduğu yerde 90 ile giderken yol vermek zorunda kalıyorum başka araçlara! hız sınırıymış!
    50 70 80 artıracağınıza uğraşmayın kaldırın toptan! zaten ceza yemek ya da yememekten başka bir anlamı mı kaldı bu sınırların!

sinirlendim yine, sakince ne demek istediğimi açıklayayım:
    2012 yılında 1.296.636 tane trafik kazasının yaşandığı bir ülkede, tek dert hız sınırlarıymış gibi konuşmak abesle iştigaldir.
    bizim derdimiz, trafik kültürümüzün olmaması, eğitim adına sıfır olmamız, yani kısacası trafik ve trafik kültüründeki cehaletimizdir. ehliyet alma kriterlerini baştan aşağı değiştirmeden, denetimleri mevcut halin on katına çıkarmadan; temel insani bir yapı olarak trafik kültürünü yerleştirmeden istediğiniz kadar sınırlarla oynayın, zaman kaybından başka bir anlamı olmayacaktır.

not: tabii, bunları bizim konuştuklarımıza istinaden değil, emniyet, ukome ve diğer kurumlara istinaden yazıyorum.
    Konu Ali Emre Sakarya tarafından (07-03-2013 Saat 11:04 ) değiştirilmiştir.
    - "eksiklik kendi özümde..."

5. Ali Emre Sakarya güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Aras Acer (07-03-2013),Hakki Orun (09-04-2013),Oğuzhan Gökdal (08-03-2013),Özer Erkuş (07-03-2013)

Enduroist Üye GÜNTEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mehmet GÜNTEKİN
    Motosiklet
    F650GS&CBF150
    Marka
    Bmw

Alıntı aliemresakarya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beyhude işler kanımca bunlar.
    ne zaman bu tür duyuruları duysam (yanlış anlaşılmasın barış'ın duyurusu değil emniyet'in duyurusu), acaba ben mi farklı bir ülkede yaşıyorum yoksa bunlar mı farklı bir ülkede yaşıyor diye meraklanıyorum.
    hani trafik kurallarının yarısına uyulan bir ülkede falan yaşıyor olsak anlarım bu kuralların mantığını ama Allah aşkına daha en basit temel kurallara uyulmuyorken ne anlamı var bunların!
    e-5 de hız limitinin 70 olduğu yerde 90 ile giderken yol vermek zorunda kalıyorum başka araçlara! hız sınırıymış!
    50 70 80 artıracağınıza uğraşmayın kaldırın toptan! zaten ceza yemek ya da yememekten başka bir anlamı mı kaldı bu sınırların!

sinirlendim yine, sakince ne demek istediğimi açıklayayım:
    2012 yılında 1.296.636 tane trafik kazasının yaşandığı bir ülkede, tek dert hız sınırlarıymış gibi konuşmak abesle iştigaldir.
    bizim derdimiz, trafik kültürümüzün olmaması, eğitim adına sıfır olmamız, yani kısacası trafik ve trafik kültüründeki cehaletimizdir. ehliyet alma kriterlerini baştan aşağı değiştirmeden, denetimleri mevcut halin on katına çıkarmadan; temel insani bir yapı olarak trafik kültürünü yerleştirmeden istediğiniz kadar sınırlarla oynayın, zaman kaybından başka bir anlamı olmayacaktır.

not: tabii, bunları bizim konuştuklarımıza istinaden değil, emniyet, ukome ve diğer kurumlara istinaden yazıyorum.

Aynen katılıyorum kardeşim, duygularıma tercüman olmuşsun. Ben bu konuları heryerde bağıra bağıra söylüyorum ama nafile. Ama otomobil ama Motosiklet 120 km anca devrini alıyor yada alamıyor. Daha uzatmak istemiyorum. Önceliğimiz hız sınırı değil ADAM GİBİ EĞİTİM EĞİTİM EĞİTİM + KÜLTÜR. O kadar.
    EĞRİ CETVELDEN DOĞRU ÇİZGİ ÇIKMAZ.

Enduroist Katılımcı Üye Oğuzhan Gökdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuzhan GÖKDAL
    Motosiklet
    Mondial 150 MC

trafiğin hızına ayak uydurduğum bir anda -ki 80 km/s civarı bir hızdaydım- hız tabelasına bakıyorum 30 km/s i geçmeyin yazıyor. Ee ne yapmalıyım? 80 le gidip ceza mı yiyelim 30 la gidip canımızdan mı olalım?
    Trafik kurallarına 1 kişinin uyması ile bu iş yürümez , ya herkes uysun ya da hiçkimse uymasın.

Enduroist Katılımcı Üye mertfehmioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    EMRE MERT FEHMİOĞLU
    Motosiklet
    CBF 150
    Marka
    Honda

Motosikletler için hız sınırının 90 km olmasıda ayrı bir fıkra konusu. Umarım bu konu hakkındada bir düzenleme yaparlar.