Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 16 Sayfa bulundu

Hybrid View

Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

Ayrıca birde şu bilgiyi buldum ama doğrulukları hakkında bir fikrim yoktur aynı siteden alıntıdır..
    Google Earth veya Google Maps'den rota hazırlayıp Igo8'de çalıştırma işlemi de tamamdır. Hem de tahmin ettiğinizden çok daha basit bir biçimde.

İlk olarak aşağıdaki linkten Route Converter programını indirin. Ücretsiz bir program.

http://www.routeconverter.de/downloads/tr

Programı yükledikten sonra çalıştırın. Sonra, daha önce Google Earth'de veya Google Maps'de hazırladığınız .kml dosyasını sağ üst köşedeki aç kutusundan açın. Yaptığınız rota sol taraftaki Google Earth/Maps ortak ekranında görünecektir. İsterseniz rotayı buradan direkt olarak da hazırlayabilirsiniz. İster Google earth'de yaptığınız gibi "waypoint"lerle nokta nokta işaretleyerek, ister Google Maps'de yaptığınız gibi "route" ile rota şeklinde kendi otomatikman yapsın. Rota hazır olunca "type" seçeneğinden rotayı iz, waypoint veya rota formatına sokabilirsiniz. Rotayla işiniz bitince "save as" butonundan "Google Earth 4 (*.kml)" veya "Google Earth 4.2 (*.kml)" formatını seçerek bilgisayarınıza kaydedin. Sonra, bu dosyayı olduğu gibi cihaz üzerinde conten/userdata/route dosyasının altına kaydedin. Açın bakın neler oluyor.

Igo8 aslında Google'ın .kml uzantılı dosyalarını olduğu gibi kabul ediyor. Sorun sadece bizim Google 5 versiyonunu kullanmamızdan kaynaklanıyor. Ayrıca, Route Converter rota planlama, iz ve waypoint konusunda çok kullanışlı bir program. Hadi geçmiş olsun.

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Kemal Sevinç
    Motosiklet
    11' cbf 150
    Marka
    Honda

Cevaplarınız için çok teşekkürler

Sorun şu ki kml uzantılı dosyayı bilgisayara kaydediyorum navigasyonda MobileNavigator/save/routes klasörünün içine atıyorum ama navi. açılınca öyle bir rota göremiyorum. route klasörünün içindeki dosyalar .dat uzantılı (navigasyon üzerinden rota kaydettiğim zaman bu klaörün içine atıyor) rotayı .dat olarak nasıl kaydederim sanırım onu çözmem gerekli
    Konu Kemal Sevinç tarafından (10-03-2013 Saat 23:56 ) değiştirilmiştir.