Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 12 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Osman Sevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Osman Sevil
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Standart Hırsıza kilit olur mu?

Değerli Arkadaşlar,

En güvenli motosiklet kilit tipi ne olabilir? U kilit nasıl kullanılır? Bilmediğiniz bir yerde motosikletinizi açık havada bırakmak zorunda kalırsanız ne yaparsınız?

Tecrübeli arkadaşların yorumları ve tavsiyeleri için şimdiden çok teşekkürler,

Osman

Enduroist Kadim Üye Özer Erkuş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    özer erkuş
    Motosiklet
    1150 adv
    Marka
    Bmw

Hırsıza kilit olmaz haklısınız olmaz,hangi kilidi kullandığınız değil, nasıl kullandığın önemlidir.
    Kalın zincir türevi kilitler bir nebze daha iyi gibi,kullanırken yere değmemesi,yerden destek alarak olası zincir kesme çabasını zorlaştıracaktır,
    Don't Worry,Be Happy.

3. Özer Erkuş güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

BurakTanis (11-03-2013),Oğuzhan Gökdal (11-03-2013)

Enduroist Üye BurakTanis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Burak Tanis

Benim de oldukca merak icinde oldugum bir konu. Tecrube sahibi arkadaslar, motorlarini nasil koruduklari hakkinda kisaca birseyler karalasalar cok iyi olur.
    Ornek olarak;
    Evimin onundeyken: Zincir kilit+disik kilit+alarm+u kilit+branda
    Sehir icinde yol kenarinda: Disk kilit+alarm
    gibi...

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Şu an güvenlikli bir site de oturuyorum...hatta sırf motor için buraya taşındım desem yeridir... ayrıca motora kasko yaptırdım o yüzden biraz rahatım açıkçası.

Daha önceki CBF 150 varken; Karaköy de gemi malzemeleri satan zincirciler halatçılardan kesmeye kopmaya dayanıklı vinç zinciri almıştım 5 mm kalınlığında ve 2 metre ... 15 lira gibi bir para tutmuştu ucuna da ABUS marka büyük bir kilit almıştım. Bununla direğe bağlıyor ayrıca disk kilidi takıyor ve bırakıyordum.

Hırsıza kilit olmaz ancak işi zorlaştırılabilir. Bu da yakalanma riskini artıracağından hırsızın hoşuna gitmez. O yüzden motorunuzu ışıklı aydınlık gözönünde yerlere, mümkünse hırsızda tedirginlik yaratacak şekilde zincirle pencere demirine filan bağlamakta fayda var...direksiyon kilidine filan güvenmeyin disk kilidi ve halat kilit ile kilitleyin.

Şehir dışında ise kaldığım yerin var ise otoparkına... yok ise üç beş lira verip bir otoparka bırakıyorum.

Bu hafta sonu ortaköy starbucksta bir arkadaş ile karşılaştım ortaköy de kafe de otururken akşam piaggio 250 scoterini çalmışlar. hiçbir önlem almamış kafenin önünde nasıl olsa diye düşünmüş...

Yine emrah ın arkadaşının 1150 GS sini 1. kat camın önünden alıp götürmüşler cbf in arkasına bağlayıp.... o yüzden ihmale gelmez gerçekten bu konular...

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Motokasko olmadan olmaz diyorum Arkadaşlar. Lakin, özellikle küçük motorlar için inanılmaz maliyetler çıkıyor, farkındayım
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Alıntı MEGARON Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motokasko olmadan olmaz diyorum Arkadaşlar. Lakin, özellikle küçük motorlar için inanılmaz maliyetler çıkıyor, farkındayım
    Katiliyorum...kasko sart!

CRF'imi kasko'latmak icin Sair Sigortayi aradim, normalde 250cc ve alti kasko olmuyormus(dogru mu bilmiyorum?) ama ben eski musteri oldugum icin yaptilar.

Genelde kapali otoparkta birakirim, ve sabit noktaya kilitlerim. Disarda yanimda kalin ve agir Abus zincir alirim. Disk kilit yeterli gelmiyor bence. GS olsa eyvallah ama CRF 140kilo, 3 erkek + minibus olur ise 20 saniyede yok olur makina.....disk kilit hirsizlara hediye...

Enduroist Kadim Üye Ömer Demir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer Demir
    Motosiklet
    DL650 V-Strom Honda XL200
    Marka
    Suzuki

ben zincir + alarmlı disk kilidi kullanıyorum. evdeyken bu ikisi, dışardayken sadece disk kilidi kullanıyorum.. hafif motorsa sadece disk kilidi yetersiz elbette..
    yine zincirin kalitesi, kalınlığı malzemesi, bağlandığı yer, motorun neresinden bağlandığı ve yere değip değmemesi de etkili olur diye düşünüyorum.

Enduroist Kadim Üye Burak Demir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    burak demir
    Motosiklet
    GSR 600 K7
    Marka
    Suzuki

En iyisi kapalı garaj, ama imkan yoksa disk kilidi + kesilmeyen zincir vs olmazsa olmaz bence.

Enduroist Kadim Üye Aras Acer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Alıntı motoperver Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerli Arkadaşlar,

En güvenli motosiklet kilit tipi ne olabilir? U kilit nasıl kullanılır? Bilmediğiniz bir yerde motosikletinizi açık havada bırakmak zorunda kalırsanız ne yaparsınız?

Tecrübeli arkadaşların yorumları ve tavsiyeleri için şimdiden çok teşekkürler,

Osman
    Tanıdık bir komşunun bahçesine koyulabilir diye düşünüyorum. Genelde öyle yaparım. Tabi her yerde kapalı otopark olmuyor. Uzun yolla çıktığım da çoğu kez kilidi mi almadığımı hatırladığımda endişe içine girmeye başlarım. Gece olunca endurom sürekli kafamı kurcalamaya başladı. Dışarıda tek başına, soğukta vede yapayalnız kalması gerçekten endişe veriyor. Tabi bir de kötü karakterli biri muhtemeldir. Enduroma ya zarar verirse v.s gibi kişiyi paranoyaklığa kadar itebilir... Bana kalsa yanında uyurum da fazla abartmıyalım diye yapmıyorum... :-)
    Seyahat sürecinin sonunda vardığınız tek yer kendi benliğinizdir...
    https://www.facebook.com/yolajandam

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Kasko lazım ama bakalım bu sene zts kaç lira olacak.kasko yu yenileyebilecek miyim acaba?

Bende evde, halat kilit + disk kilidi koyuyorum.herzaman branda ile örtüyorum

Disk kilidim her zaman yanimdadir.
    Gittiğim yerde mümkün olduğunca gözümün önünde ve yoldan uzak (kaldırımda yaya geçişini zora sokmayacak en ideal pozisyonda bırakmak kaydıyla, çünkü komple kaldırımı kapatacak şekilde bırakılan motorlara çok kızıyorum.) Yere park ediyorum.

Hiç bilmediğim bir yere gideceksem, halat kilidimi de yanıma alıyorum.

Aslında gemi zincirleri çok doğru seçim, yüksek gerilime, oldukça yüksek kopmadeğerleri vardır, paslanmazdır.

Bir ara karaköy e gideceğim alayım, kalın bezden de kılıf yaptık mı tamam.

Aslında mevcut disk kilidini alarm li ile değiştirmekte akıllıca olabilir.
    Konu Can Ekin tarafından (12-03-2013 Saat 18:45 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu