Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 17 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Kemal Sevinç
    Motosiklet
    11' cbf 150
    Marka
    Honda

Question Nolan N85 - Shark S900C

Arkadaşlar merhaba,

Şu ana kadar kullandığım kask olan LS2 FF351 (fitillerinin özelliğini kaybetmesinden dolayı olduğunu düşünüyorum) vizör üzerinden çok fazla hava alıyor ve bazen sol gözümü açmakta dahi zorlandığım oluyor. Bu da hem yoruyor hem baş ağrısı yapıyor hem de tehlike yaratıyor.

Bütçeyi zorlamamak için LS2 FF396 almak istedim ama biraz kullanıcı görüşlerini araştırınca FF 351 in 2 katını verip alınacak farklılıklara sahip değil, FF351 almak daha mantıklı.

Bütçeyi biraz daha zorlayıp iyi bir kask almak istiyorum. Nolan N85 ve Shark S900C arasında kaldım ikisi hakkında da olumlu görüşler var ama çok fazla tanımıyorum. Nolan N85 için genelde sesli olmasından yakınılmış. Zaten Alpine motosafe kulaklık alıyorum bununla kısmen çözebilirim.

Hemen hemen aynı fiyat

N85
    http://www.motosikletim.com.tr/urun/...pali-kask.aspx

S900C
    http://www.motosikletim.com.tr/urun/...pali-kask.aspx

İkisini nasıl karşılaştırmam gerekir konuyla ilgili görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim
    Konu Kemal Sevinç tarafından (14-03-2013 Saat 23:58 ) değiştirilmiştir. Sebep: linkler

2. Kemal Sevinç, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Engin Delipınar (15-03-2013)

Enduroist Kadim Üye Özer Erkuş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    özer erkuş
    Motosiklet
    1150 adv
    Marka
    Bmw

Aklını karıştırmak istemem ama,birde Zeus marka taiwan menşeli kasklar var,Kızıltoprak Yamaha bayinde gördüm,araştırdım ve aldım.Sonuç mükemmel.
    Oldukça Kaliteli ve dahili bluetooth özelliği var.
    Fiat konusuda 550 tl civarı pazarlığa açıklar,
    Don't Worry,Be Happy.

Enduroist Kadim Üye
    Isim
    S D
    Marka
    Diger

Soyledigin modeli bilmiyorum ama 1 yildir Shark Speed-R kullaniyorum ve genel olarak cok memnunum. Malzeme kalitesi, bugu yapmamasi vs gibi ozellikleri cok basarili. Anes'te pazarlik da yapabiliyorsun.
    Bence ikisini de bir dene, eline al incele ona gore karar ver.

Enduroist Üye ıron maıden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serhat kara
    Motosiklet
    gs f650 DAKAR
    Marka
    Bmw

uzun zaman oldu işlerden insanlığımı kaybettim siteye bile bakamıyorum
    bende yeni bir kask aldı 5 yıl kadar nolan kullandıktan sonra s900c yi satın aldım donanımsal özellikler bakımından etkileyici yarın test edicem umarım beklentilerimi karşılar ama genel olarak iyi bir izlenim yakaladım kullanıcılardan ama tabi testten sonra yen iden değerlendirme yaparım kalın sağlıklaaaa

Enduroist Katılımcı Üye ssari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    seçkin sarı
    Motosiklet
    R1200 GS
    Marka
    Bmw

race r pro ve sharktooth kullanıyorum çok memnunum bundan öncede evoline kullanmıştım kullandığım en iyi flip up kasktı

7. ssari, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Kemal Sevinç (27-03-2013)

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

2 senedir nolan n85 kullanıyorum.

belli bir kalitesi var ancak paranın çoğu adına ,nolan markasına gidiyor. unutmamak gerekir ki, n85 plastiğin bir cinsi olan policarbon du sanırım.
    ben 2 sene önce 400küsür TL ye almıştım.
    halbuki, geçen hafta eşime mototaş tan AGV Stealth SV (güneş vizörlü) model aldık, hem şeklen güzel bir kask hem de kompozit fiber. sharp testinden de 5 yıldızlı. 450TL ye aldım.
    Stealth ve s4 modellerinde indirim var, 2side aynı kabuk, dışları biraz farklı(arka spoiler, DD bağlama gibi farklar) 2 side 5 yıldız.

tavsiyem Sharp ın sitesinden 5 yıldızlı kaskları seçip, ardından TR de olan ve cebine uygun olanı bulmanı tavsiye ederim.

Örneğin, CABERG markası var, İtalyan, motoplus ta satılıyorlar, yine sharp tan 5 yıldızlı modellerini bulabilirsin. twili(sertan), caberg in sunroof lu modelini kullanıyor oldukça memnundu.

bazı kasklar sadece isim satıyor maalesef.

bir daha nolan alır mıyım? pek sanmıyorum, çarpma testlerinde 5 yıldızlı almış, en azında fiber örgülü bir kask yapar ve dünyanın parasını istemezlerse tabi alırım. yoksa AGV,Shark,Caberg vb. markalarda gözüm gelecek için.
    Konu Can Ekin tarafından (15-03-2013 Saat 01:39 ) değiştirilmiştir.

9. Can Ekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

OB (15-03-2013)

Banned
    Isim
    Özgür * Bulut Yani
    Motosiklet
    KLE 650 (Versys)
    Marka
    Kawasaki

En iyi Nolan n85 testini ben yaptim sanirim
    Yandan kamyona girdim, suruklendim, bikac takla attim. tavsiye ederim nolani.
    diger kask hakkinda bilgim yok.

11. OB güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Can Ekin (15-03-2013),Kemal Sevinç (27-03-2013)

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı bulutyani Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi o zaman kaskımı çok kötülemiyeyim bari

İşte artık darbeyi daha iyi sönümlendiren, daha hafif malzemeler sıklıkla kullanılıp, hep nolandan iyi çarpma dereceleri alınca elimde olmadan kızıyorum Nolan ın bu fiyatlrına

Neyse ki sağlammış. Bir daha test etmemen ve hiç birimizin test etmemesi dileğiyle..

Buarada N86 gelmiş fiyatı N85 ten daha uygun.
    Konu Can Ekin tarafından (15-03-2013 Saat 13:27 ) değiştirilmiştir.

13. Can Ekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

OB (15-03-2013)

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Kemal Sevinç
    Motosiklet
    11' cbf 150
    Marka
    Honda

Öncelikle değerli görüşleriniz için teşekkürler

Alıntı speedy2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aklını karıştırmak istemem ama,birde Zeus marka taiwan menşeli kasklar var,Kızıltoprak Yamaha bayinde gördüm,araştırdım ve aldım.Sonuç mükemmel.
    Oldukça Kaliteli ve dahili bluetooth özelliği var.
    Fiat konusuda 550 tl civarı pazarlığa açıklar,
    Akıl karışırmak değil sonuçta tecrübemiz fazla yok o yüzden her fikre açığım ama SHARP testine baktığımda bu kaskı göremedim ben mi yanlış baktım bilmiyorum ama araştıracağım bunu da

Alıntı ushuaia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Soyledigin modeli bilmiyorum ama 1 yildir Shark Speed-R kullaniyorum ve genel olarak cok memnunum. Malzeme kalitesi, bugu yapmamasi vs gibi ozellikleri cok basarili. Anes'te pazarlik da yapabiliyorsun.
    Bence ikisini de bir dene, eline al incele ona gore karar ver.
    Alıntı ssari Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    race r pro ve sharktooth kullanıyorum çok memnunum bundan öncede evoline kullanmıştım kullandığım en iyi flip up kasktı
    Zaten Shark konusunda izlenimler olumluydu bu görüşlerle beraber Shark epey kafama yatmaya başladı doğrusu en azından kalite açısından soru işaretleri kalkmış oldu

Alıntı ıron maıden Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzun zaman oldu işlerden insanlığımı kaybettim siteye bile bakamıyorum
    bende yeni bir kask aldı 5 yıl kadar nolan kullandıktan sonra s900c yi satın aldım donanımsal özellikler bakımından etkileyici yarın test edicem umarım beklentilerimi karşılar ama genel olarak iyi bir izlenim yakaladım kullanıcılardan ama tabi testten sonra yen iden değerlendirme yaparım kalın sağlıklaaaa
    Benim içinde çok çok iyi olur merak ve heyecanla bekliyorum deneyimlerinizi

Alıntı Cekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 senedir nolan n85 kullanıyorum.

belli bir kalitesi var ancak paranın çoğu adına ,nolan markasına gidiyor. unutmamak gerekir ki, n85 plastiğin bir cinsi olan policarbon du sanırım.
    ben 2 sene önce 400küsür TL ye almıştım.
    halbuki, geçen hafta eşime mototaş tan AGV Stealth SV (güneş vizörlü) model aldık, hem şeklen güzel bir kask hem de kompozit fiber. sharp testinden de 5 yıldızlı. 450TL ye aldım.
    Stealth ve s4 modellerinde indirim var, 2side aynı kabuk, dışları biraz farklı(arka spoiler, DD bağlama gibi farklar) 2 side 5 yıldız.

tavsiyem Sharp ın sitesinden 5 yıldızlı kaskları seçip, ardından TR de olan ve cebine uygun olanı bulmanı tavsiye ederim.

Örneğin, CABERG markası var, İtalyan, motoplus ta satılıyorlar, yine sharp tan 5 yıldızlı modellerini bulabilirsin. twili(sertan), caberg in sunroof lu modelini kullanıyor oldukça memnundu.

bazı kasklar sadece isim satıyor maalesef.

bir daha nolan alır mıyım? pek sanmıyorum, çarpma testlerinde 5 yıldızlı almış, en azında fiber örgülü bir kask yapar ve dünyanın parasını istemezlerse tabi alırım. yoksa AGV,Shark,Caberg vb. markalarda gözüm gelecek için.
    Dediğiniz gibi bir çok üründe olduğu gibi sadece logoya çok para ödüyoruz. Ama almışkende uzun süre kullanabileceğim bir kask olsun istiyorum o yüzden riske girmeden güvenerek almak istiyorum. Şu an duygusal olarak Shark ilgimi çekmeye başlasa da AGV'nin modellerinede birazdan bakmaya başlayacağım. Zaten cebim dışında kafamada uygun olması gerekli tabi. en azından teorik olarak bazı soru işaretlerini ortadan kaldırabilirsem hedefimi daraltmış olur, gider onları dener rahat olanı alırım diye düşünüyorum.

N86 yada bakacağım

Alıntı bulutyani Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet o testinizi bende okumuştum zamanında. Nolan konusunda güvenlik kısmında sıkıntı yok ama ses veya gürültü olayı tek olumsuz yan sanırım. Hatta "Alpine motosafe kulaklık (çok övülmesine rağmen) ile dahi sıkıntı yaratıyor" diyenler dahi var. Yoksa ilk deneyeceğim N85 olacaktı.
    Konu Kemal Sevinç tarafından (15-03-2013 Saat 15:06 ) değiştirilmiştir.

Banned
    Isim
    Özgür * Bulut Yani
    Motosiklet
    KLE 650 (Versys)
    Marka
    Kawasaki

Alpine var bende de, kulakliksiz gidince 100 den sonra bayagi bayagi gurultulu, 10 dk dan fazla gidilecekse kulaklik sart.
    Bu arada muhakkak deneyin kaski, ben shoie almaya gittim, ceneden oturmayinca gittim nolan aldim.
    Nolanin parasinin buyuk bi kismi bence markaya gidiyor. Yari fiyatina nitro aikido aldim, 5 yildiz. ama aksamlar acisindan zayif; nolanda gunes vizoru var, nitroda yok gibi.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu