Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12
11 den 17´e kadar. Toplam 17 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Özer Erkuş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    özer erkuş
    Motosiklet
    1150 adv
    Marka
    Bmw

Zeus u shark testinde görememen doğal,çünki Amerikan standartlarına göre üretiliyor.
    Don't Worry,Be Happy.

2. Özer Erkuş, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Kemal Sevinç (27-03-2013)

Enduroist Üye ıron maıden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serhat kara
    Motosiklet
    gs f650 DAKAR
    Marka
    Bmw

s900c kaskımı bu gün yağmurlu havada test etme şansım oldu
    tespitlerim
    *buğu önleyici yapışkan katman bu gün çok başarılıydı hiç buğu yapmıyor özeliikle sıcak buhar üflesenizde banamısın demiyor
    normalde her ışıkta vizör açıp havalandırma gereği duyarım ama kartal imes arasında hiç gerek duymadım hatta unuttum bile jaskın havalandırma tünelleri çok başarılı ister çene bölgesine havayı yönlendirin isterseniz burun a doğrudan hava yönlendirin dahasıda var kaşlarınızın üstünde de hava girişi var alın bölgesi terleme yapmaz
    *bununların dışında en çok etkilendiğim olay yüksek hızda boynunuz türgar geçişlerinde yada ters rüzgarlarda zorlanmıyor yada karşıdan gelen hızlı rüzgar direncinde rüzgar kaskı çok iyi yalayıp geçiyor kaskın kıç bolgesine özel bir rüzgarlık var çok başarılı otomobilllerdede kullaılır bu sistem tuttum
    çene altındaki bölgeyi fileyle kapamışlar ordan rüzgar alıyor buda biraz sevmediğim olay kapalıda olabilirdi
    *ses olayında düşündüğüm gibi çoktı izaloston iyi ama orta derece
    *kaskı takıp çıkarmada pek sıkıntı yaşanmıyor özellikle saç çok olunca biraz sıkıntı oluyor ama maske takınca buda ortadan kalkıyor bu konudada memnun kaldım

şimdilik dikkatimi çeken ayrıntılar bu kadar

4. ıron maıden, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Kemal Sevinç
    Motosiklet
    11' cbf 150
    Marka
    Honda

Alıntı ıron maıden Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    s900c kaskımı bu gün yağmurlu havada test etme şansım oldu
    tespitlerim
    *buğu önleyici yapışkan katman bu gün çok başarılıydı hiç buğu yapmıyor özeliikle sıcak buhar üflesenizde banamısın demiyor
    normalde her ışıkta vizör açıp havalandırma gereği duyarım ama kartal imes arasında hiç gerek duymadım hatta unuttum bile jaskın havalandırma tünelleri çok başarılı ister çene bölgesine havayı yönlendirin isterseniz burun a doğrudan hava yönlendirin dahasıda var kaşlarınızın üstünde de hava girişi var alın bölgesi terleme yapmaz
    *bununların dışında en çok etkilendiğim olay yüksek hızda boynunuz türgar geçişlerinde yada ters rüzgarlarda zorlanmıyor yada karşıdan gelen hızlı rüzgar direncinde rüzgar kaskı çok iyi yalayıp geçiyor kaskın kıç bolgesine özel bir rüzgarlık var çok başarılı otomobilllerdede kullaılır bu sistem tuttum
    çene altındaki bölgeyi fileyle kapamışlar ordan rüzgar alıyor buda biraz sevmediğim olay kapalıda olabilirdi
    *ses olayında düşündüğüm gibi çoktı izaloston iyi ama orta derece
    *kaskı takıp çıkarmada pek sıkıntı yaşanmıyor özellikle saç çok olunca biraz sıkıntı oluyor ama maske takınca buda ortadan kalkıyor bu konudada memnun kaldım

şimdilik dikkatimi çeken ayrıntılar bu kadar
    Sonuç olarak en azından şimdilik Nolan'a göre daha memnunsunuz diyebilir miyiz ?

Dün Nolan N86'yı denedim Mototal'de ama S çok sıktı M ise biraz genişleme yapınca bol gelebilir gibi hissettim, sitelerinde beğendiğim renkte yokmuş zaten o nedenle tekrar denemek üzere vazgeçtim. AGV Stealth SV ise diğerlerinden farklı olarak fiber ve carbon miş fiyatıda iyi eğer bulabilir isem bunu da deneyeceğim
    Konu Kemal Sevinç tarafından (18-03-2013 Saat 01:32 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Kemal Sevinç
    Motosiklet
    11' cbf 150
    Marka
    Honda

Evet sonunda kaskımı aldım.

AGV Stealth SV yi denemek istedim ama gittiğim bir kaç yerde bulamadım sanırım üretimi bitmiş. bu nedenle kaldı.

Shark’ı teoride çok beğendim hatta S900c yi denemek için gittim ama bu model yokmuş başka modele baktım, oldukça rahattı ama şu an hatırlayamadığım bir sebepten ötürü bu da uzaklaştı.
    Shark speed R bütçeyi aştığı için bu da elendi otomatik olarak.

Nolan’ı tümden elemiştim aslında ama N86’yı tekrar denedim rahattı.

Riske girmeyeyim dedim, herkes gürültülü dedi, bunlara rağmen gidip yeni bir model alarak hem gürültü hem de yeni model riskini almış oldum. Hem isminden hem düz beyaz renginin fiyatı daha uygun olmasından hem de belki yeni modelde ses sorunu biraz çözülmüştür diye sanırım. Hiç mantıklı bir davranış olmadı niye böyle yaptım bilmiyorum Muhtemelen psikolojide bir karşılığı vardır ama ben bilmiyorum.

Fiyat nakit 400 TL

Pazar günüde İznik gezisi yaparak test etmiş oldum. Konforu güzel kafa rahat ama bırakın 100’ü 80’i geçmeye başlayınca kulaklıksız kullanmak çok zor, fırtınalar kopuyor. Neredeyse LS2 FF351 daha sessiz diyebilirim sanki bilerek sesli yapmışlar. Dönüşte kulaklık kullanarak geldim. O zaman bile 100 le uzun süre gidince rahatsız oldum açıkçası. İstanbul – Antalya yapma düşüncem vardı, şimdi kara kara düşünüyorum. Benim motor cbf 150 olduğu için 100’ün üzeri yok ama 120 - 130 da daha kötü olacaktır.

Kısaca sizi dinlemedim pişman oldum. Keşke almasaydım diyorum. Gezi sırasında bir kaç defa toz bulutuna da girdik o yüzden hava delikleri tozlanmıştır muhtemelen geri de almazlar. Bütçeyi zorlamayayım dedim ama pahalıya patlayacak, yakında bu artçı kaskı olur yerine daha iyi bir şey alırım.

Herkese görüşlerinden ötürü teşekkürler

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullan. Hiç ihtiyaç duymayasın

8. Can Ekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Kemal Sevinç
    Motosiklet
    11' cbf 150
    Marka
    Honda

İnşallah cümlemize asıl amacı doğrultusunda lazım olmaz çok teşekkürler

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Ne günlere kaldık, kaskın en iyisi hangisi onun tartışmasını yapıyoruz, kimse darılmasın kızmasın ama ben 15 sene hiç kask takmadım, şimdi evde muhtelif marka ve modellerde 4 tane kask var. Forumdaki bu topic aslında kamu spotu olarak tv de yayınlanması gerekir, benim ilk 15 yılım gibi daha kask ile tanışmayan apaçiler var.

Yaklaşık 5 yıl önceydi bayram öncesi Manisaya gittim, aracın muayenesi yok inşallah gidinceye kadar yakalanmazsam Manisa'da muayene yaptırmayı kafama koymuştum. Muayene sırasını beklerken 125 lik çin çon motorunun başında elinde 99 luk kuka tespihi ile fe süphanallah çeken takkeli cübbeli gür sakallarına inat kısa kesilmiş bıyıklarıyla tam mütededeyyin tip iri kıyım bir adam belli ki sıkıntısını paylaşmak istiyor. Tam bana göre tip severim muhabbeti;

- Hayırdır muhterem ne söylenip duruyorsun böyle..
    - Yaahu adam atmadı imzayı gaari, taktı bize ne hikmettir kimbilir, gask mıymış neymiş ille ondan alacan dedi, gittim çarşıdan aldım bi tane nah bu karpuza 60 kaat verdim, bizim karpuz tarlada çürüyo bakalım atıvecek mi şimdi imzayı.
    - Bak muhterem ben de motor kullanıyorum ben o karpuza hediyesi 1000 kaat verdim.
    - Cenabıallah dağına göre kar verir gardaşım, senin motorun kimbilir gaç paradır.
    - Valla doğru söyledin oran 1/20 sen de haklısın.
    Konu Yusuf YÜCE tarafından (27-03-2013 Saat 13:31 ) değiştirilmiştir.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

11. Yusuf YÜCE güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

ECB (27-03-2013),Hüseyin AVCI (02-04-2013),Kemal Sevinç (27-03-2013)

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12