Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 20 Sayfa bulundu

Hybrid View

Enduroist Katılımcı Üye Özgür UZUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Muhammet Özgür UZUN
    Motosiklet
    F650GS 2005
    Marka
    Bmw

Standart 660 Tenere Sele Yüksekliği

Arkadaşlar uzundur foruma katılmamıştım. Önce herkese merhabalar.
    Biraz araştırma yaptım ama kesin birşeye rastlamadım. Benim sorunum da bu Tenere'deki yükseklik problemi. Geçenlerde bir tane bulup üzerine çıktım benim XT'den bayağı yüksekmiş. Parmak uçları anca değiyor. Bununla ilgili arkadaşımın bir tavsiyesi oldu şu linkteki parçanın motosikletin yapısını çok değiştirip değiştirmeyeceği hakkında hiçbir fikrim yok. http://www.off-the-road.de/en/XT-660...es-XT660Z.html Bu parça ile 3,5 veya 5 cm kadar motosiklet yüksekliği düşürülebiliyor. Bunu deneyen gören bilen var mı aramızda? Yoksa ayak parmakları ile motoru ayakta tutmam biraz zor olacağa benziyor
    Motosiklet "Özgürlük" tür...

Ordinaryus Enduroist ATİLLAYILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atilla Yılmaz
    Motosiklet
    XT660Z TENERE
    Marka
    Yamaha

Alıntı Özgür Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar uzundur foruma katılmamıştım. Önce herkese merhabalar.
    Biraz araştırma yaptım ama kesin birşeye rastlamadım. Benim sorunum da bu Tenere'deki yükseklik problemi. Geçenlerde bir tane bulup üzerine çıktım benim XT'den bayağı yüksekmiş. Parmak uçları anca değiyor. Bununla ilgili arkadaşımın bir tavsiyesi oldu şu linkteki parçanın motosikletin yapısını çok değiştirip değiştirmeyeceği hakkında hiçbir fikrim yok. http://www.off-the-road.de/en/XT-660...es-XT660Z.html Bu parça ile 3,5 veya 5 cm kadar motosiklet yüksekliği düşürülebiliyor. Bunu deneyen gören bilen var mı aramızda? Yoksa ayak parmakları ile motoru ayakta tutmam biraz zor olacağa benziyor
    Doğrudur o parça ile 3-5 cm düşebiliyor .örn.Empirik murat tenere
    Atilla AB Rh- 0533 235 67 13

Enduroist Kıdemli Üye Hayati BEDER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hayati BEDER
    Motosiklet
    NC 700 X 2013
    Marka
    Honda

Bu alçaltma işini bende çok araştırdım.O aparatla motor alçalıyor ama ön amortüsörüde ayni ölçüde indirmek gerekliymiş....

Kalıcı dostluklara...
    532 4631918

Isim
    Muhammet Özgür UZUN
    Motosiklet
    F650GS 2005
    Marka
    Bmw

Alıntı electro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğrudur o parça ile 3-5 cm düşebiliyor .örn.Empirik murat tenere
    Alıntı 59hunter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu alçaltma işini bende çok araştırdım.O aparatla motor alçalıyor ama ön amortüsörüde ayni ölçüde indirmek gerekliymiş....
    Murat arkadaşımız alçaltmışsa önü ile de oynamış mı acaba?
    Alçaltınca amortisör oynama payı mı azalıyor ne gibi bir eksisi var merak ediyorum.
    ABS'li modelini kullanan var mı?
    Yamaha'nın Avrupa sitesinde gezerken ABS'li modelinin özellikleri ile ABS'siz modeli arasında yükseklik farkı olduğunu gördüm. Türkiye'den iki bayi aradım. Biri ABS'li modelin daha alçak olduğunu biri ise her iki modelin de tıpatıp aynı olduğunu söyledi. Bir motosiklet ile ilgili bu bilgiye ulaşmak neden bu kadar zorki anlamıyorum. Yamaha Türkiye'ye bunu maille sordum. Bakalım cevap verecekler mi?

Bu bilgilere göre motosikleti sipariş edeceğim veya vazgeçeceğim. Yardımınızı esirgemezseniz sevinirim.
    Konu Özgür UZUN tarafından (16-03-2013 Saat 18:47 ) değiştirilmiştir.

Isim
    Atilla Yılmaz
    Motosiklet
    XT660Z TENERE
    Marka
    Yamaha

Murat arkadaşımız alçaltmışsa önü ile de oynamış mı acaba?
    Alçaltınca amortisör oynama payı mı azalıyor ne gibi bir eksisi var merak ediyorum.
    ABS'li modelini kullanan var mı?
    Yamaha'nın Avrupa sitesinde gezerken ABS'li modelinin özellikleri ile ABS'siz modeli arasında yükseklik farkı olduğunu gördüm. Türkiye'den iki bayi aradım. Biri ABS'li modelin daha alçak olduğunu biri ise her iki modelin de tıpatıp aynı olduğunu söyledi. Bir motosiklet ile ilgili bu bilgiye ulaşmak neden bu kadar zorki anlamıyorum. Yamaha Türkiye'ye bunu maille sordum. Bakalım cevap verecekler mi?

Bu bilgilere göre motosikleti sipariş edeceğim veya vazgeçeceğim. Yardımınızı esirgemezseniz sevinirim.
    Ben sana cevap vereyim Murat önden indirmemişti bir sıkıntıda hissetmiyordu ama istersen indirebilirsin kolay bir işlem.Benim tenere abs li zaten 3-4 cm abs siz modeline göre alçak ön çatal kısa 3cm kadar yani abs ye özel yapılmış.Yamah nın kendisi bile bilmiyor alçak mı yüksekmi.

Isim
    Muhammet Özgür UZUN
    Motosiklet
    F650GS 2005
    Marka
    Bmw

Alıntı electro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sana cevap vereyim Murat önden indirmemişti bir sıkıntıda hissetmiyordu ama istersen indirebilirsin kolay bir işlem.Benim tenere abs li zaten 3-4 cm abs siz modeline göre alçak ön çatal kısa 3cm kadar yani abs ye özel yapılmış.Yamah nın kendisi bile bilmiyor alçak mı yüksekmi.
    Atilla sana çok teşekkür ederim işte cevabı buldum. 3cm daha kısa ise tam bana göre demektir. Çünkü benim denediğim model ABS'siz di ve parmak uçlarım ile yere değiyordum. O zaman ABS'li olan XT660R gibi bir yüksekliğe sahip diyebilirim. Bu da benim işimi hayli görür. Motosikletinden memnun olduğundan eminim. Ama boyunu sorabilirmiyim? Benim 170 civarıyım ve XT660R'yi hiç sorunsuz her türlü zeminde kullanabiliyorum? Seni buldum daha bırakmam ABS'sinden hiç sıkıntı çekintin mi? Kapatabilseydim dediğin oldu mu? Bu kadar sorudan sonra para istersen de veririm
    Konu Özgür UZUN tarafından (16-03-2013 Saat 23:35 ) değiştirilmiştir.

Isim
    Atilla Yılmaz
    Motosiklet
    XT660Z TENERE
    Marka
    Yamaha

Atilla sana çok teşekkür ederim işte cevabı buldum. 3cm daha kısa ise tam bana göre demektir. Çünkü benim denediğim model ABS'siz di ve parmak uçlarım ile yere değiyordum. O zaman ABS'li olan XT660R gibi bir yüksekliğe sahip diyebilirim. Bu da benim işimi hayli görür. Motosikletinden memnun olduğundan eminim. Ama boyunu sorabilirmiyim? Benim 170 civarıyım ve XT660R'yi hiç sorunsuz her türlü zeminde kullanabiliyorum? Seni buldum daha bırakmam ABS'sinden hiç sıkıntı çekintin mi? Kapatabilseydim dediğin oldu mu? Bu kadar sorudan sonra para istersen de veririm
    Benim boyum173 bende abs siz modelde parmak uçlarındn biraz daha kırılan yerine doğru basabiliyorum ama abs de gayet iyi yeterli motoru geri geri çekebiliyorum tekrar indirmene gerek kalmıyacaktır tahminimce .Diğer soruya gelince geçen hafta toprağa girdik oldukça tempoluda kullandık çok bi sıkıntı çekmedim ama bazen lastik kitlemeyince abs sürekli bırakıyor bunada alışıyorsun yadaaa selenin altında sigortası var alıyorsun cebine abs off yada bir buton koyuyorsun on off konumu bukadar basit.Ayrıca motorumu çok seviyorum.

Enduroist Katılımcı Üye Kaan Öztürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kaan Öztürk
    Motosiklet
    tenere XT660Z
    Marka
    Yamaha

Alıntı 59hunter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet. Ben de de alçaltma kiti takılı. Aynı anda Ön amortisör de 2 cm aşağıda.Bu dengelemeyi Yamaha servis hallediyor. Bir yandan hangi koşulda kullanacağınıza karar vermeniz de gerekli. Alçaltırken süspansiyonu sertlik ayarı da yapabiliyorsun. Örneğin arazi koşulları için
    Ön amortisörü yarı sert yapmak gidonu daha stabil halde tutmak adına daha verimli.
    Linkteki sitede pahalı geldi bana. e-bay dan bakabilirsin.

Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

Abs li yada normal tenere farketmez hem önden hemde arkadan istediğiniz kadar indirebilirsiniz..İki indirmede denenmiş onaylanmıştır.İndirmek istediğinizde özel mesaj atın yeri ve telefonu gönderirim..

Banned
    Isim
    murat akar
    Motosiklet
    XT660Z TENERE abs
    Marka
    Yamaha

çok güzel iniyor şahane oluyor

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu