Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 14 Toplam 19 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 4101112131415161718 ... SonuncuSonuncu
131 den 140´e kadar. Toplam 182 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye aykut uzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    aykut uzun
    Motosiklet
    XT660Z TENERE ABS
    Marka
    Yamaha

merhabalar baştan itibaren okudumda nc700x ile tenere kıyaslaması olmamış benim araştırıp edindiğim bilgiye göre nc700x asfalt için tenere ise hem asfalt hem arazi için konunun başındada arkadaşlar değinmiş ama iş nc dayatmasına dönüşmüş gibi geldi bana gelelim konfor meselesine tabiki asfalt için üretilmiş ve 2 silindirli bir motor, tenereden daha konforlu olur ama tenerede kullanıcıların yorumlarına görede konforsuz değil yani,

eğerki senede 15 gün tura çıkarım geri kalan zamanda şehir içinde kullanırım diyorsan bence tenere, nc yi hiç saymıyorum bile çünkü karşıma çıkacak sürpriz bir yolda acaba diye düşünmek istemiyorsan nc den vazgeç bence
    bende cbf600 vardı bir gün annemin kaybolan hayvanlarını aramak için araziye istemeden girdim geri dönüşümde olmadığı için mecbur kaldım çamurlu ara ara göl gibi olan yola girdim ve o an anladım ondan önceki motorum olan f650gs dakarı boşu boşuna sattığımı ve şimdiki aklım olsa dakarı asla satmazdım nc700x bir nevi cbf600 ün yenisi gibi granajlı çıt kırıldım düşüncesi dolaşır durur kafada ama tenere öyle değil aklının yettiği her yola girer konforda ben dakar ile kıyaslıyorum tabi tenere kullanmadım ama dakardan daha yeni teknolojiye sahip bi yapıda o yüzden bence tenere eğer maddiyatı ayarlayamazsam 2004-2006 arası dakar alacağım istanbul şartlarında enduro motordan başkası bana göre yalan

Ordinaryus Enduroist Sertan Karamollaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

Alıntı Suat Dayangaç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    15 ay ve 14.000 km NC700X kullandiktan sonra yaklasik 1 aydir Tenere'ye biniyorum. Yavas yavas fikirlerim olusmaya basladi.
    Tenere icin bir inceleme yazisi ya da ayrintili bir karsilastirma yazisi yazmayacagim (cunku birincisi zaten internette turkce olarak var, ikincisine de bence gerek yok cunku iki motor arasinda fiyat benzerligi disinda bir benzerlik yok).
    Ama spesifik sorulariniz olursa bilgim/gorgum cercevesinde buradan yanitlamaya calisirim.
    Hacı başla anlatmaya. NC700X'in zayıf 3 yanı var diyebiliriz.
    1) Uzun yolda sürücü ve artçı konforu
    2) Araziye uygun olmaması
    3) Motorun agresif olmaması

Bu alanlarda Teneke nasıl. Tenekenin zayıf olduğu yerler nereler sence?

Ordinaryus Enduroist Sertan Karamollaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

1) Uzun yolda sürücü ve artçı konforu - Teneke'yle bi tek aldigim gun Sakaryadan dondum, 150 km civari konfor en az NC kadar iyiydi.
    En az derken daha mı fazla yoksa aynı mı? Sanırım her iki motorda uzun yol için airhawk istiyor.

2) Araziye uygun olmaması - Bu konudan bahsetmek bile istemem hele de motorun mitas takilmis halini gorunce anlayacaksin
    Evet zaten beklediğimiz bir şey.

3) Motorun agresif olmaması - Teneke bu konuda biraz tehlikeli hep gaz acasi geliyor insanin. Sen egitimde KTM kullandin, bilirsin. Onlar kadar guclu degil tabi ama (guc/agirlik) karakter oyle
    Bunu da bekliyorduk.

Zayif yonler (NC'ye gore): Titresim daha cok, frenler daha guvensiz, dusuk devri hic sevmiyor (yogun trafikte kotu).
    Titreşim konusunda da Tenere'nin daha kötü olduğunu biliyorduk. Ama frenler ve düşük devri sevmemesi yeni bir bilgi. Sanırım sen mevcut duruma göre en doğru tercihi yapmış oldun. Ama bütün sene motor kullanan İstanbul'lular için sanırım NC700 daha bir doğru. (laf söyletmem motoruma.

Enduroist Üye mustafa düz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    mustafa düz
    Motosiklet
    vstromdl1000
    Marka
    Suzuki

arazi dağ bayır gezerim diyosan tenere biri enduro diğerı Turing

Enduroist Üye Oğuz Dönmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuz Dönmez
    Motosiklet
    Tenere XT660Z - 2014
    Marka
    Yamaha

Merhaba,
    Bir sene kadar nc700x kullanırken şimdi tenere sahibiyim,
    Nc700x hakikaten çok çok iyi bir asfalt ve şehiriçi / otoban motosikleti. Frenleri muhteşem, yakıt sarfiyatı ekonomik ve sürüşü , dengesi basit.
    Bu olumlulukların yaninda soyleyebileceğim eksisi fantastik veya karakteri olan bir makine değil, her nedense çok çabuk sıkılıyorsunuz.
    Ben tenereye gectiğim için çok mutluyum,

Ordinaryus Enduroist ASIM DEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ASIM DEMİR
    Motosiklet
    BURGMAN 650 EXECUTİVE
    Marka
    Suzuki

yeni motorun hayırlı olsun.

Enduroist Kadim Üye Sadık SÖNMEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sadık SÖNMEZ
    Motosiklet
    Motorsuz Pisiklet
    Marka
    Diger

Ben bu Tenere' yi sevmeye başladım enden bilmiyorum. Çirkin ördek yavrusu gibi geliyor gözüme ama hoşlanmaya başladım

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Gözü Kara Motorcular vardır, birde Yaşlı Motorcular Vardır.
    Hem gözü kara, hemde yaşlı motorcu yoktur.

Banned
    Isim
    murat arslan
    Motosiklet
    gsr 600
    Marka
    Suzuki

zamanında bu nc700 forumunda bu motor hakkındaki yorumlarım yüzünden az kalsın taşlanacakdım.nc 700 ün x ve s modellerinin enduroyla uzaktan yakından bir alakası yoktur.tamamen touring yani hondanın açıkladığı gibi touring+arazi hiç alakası yok.bu motora binenlerin en yakındığı konu ise motorun güçsüzlüğü.700 cclik bir motora 50 hp lik bir güç koyarsan, KTM 390 duke 44 hp veya belki ninja250 33 hp veya hyo gt veya r modeli .nc700 kullananların bu asfaltta bu modellerle yan yana gelmemelerini tavsiye ederim yoksa KARİZMALARI gider

Banned
    Isim
    murat arslan
    Motosiklet
    gsr 600
    Marka
    Suzuki

geçenlerde maltepe sahilde ışıklarda bir nc 700 le yan yana durduk arkadaş heralde gsr600 ün nasıl bir makina olduğundan haberi yok.yanımda gaz açıp durmaya başladı.neyse ışık yeşile döner dönmez garibim fırladı biraz ilerlemesine izin verdim daha sonra 210 km lik bir süratle yanından geçtim tabi o süratle birdahaki kırmızı ışıkda duramadım kesin cezam postalanmıştır bile,nc 700 ışıklarda yanıma gelmedi en sol tarafta arabaların arkasın da durdu elimle ne oldu işareti yaptım kafasını çevirdi.olay şu ,altındaki makinenin tüm özelliklerini bileceksin ,ona göre havamı atacaksın, artistlikmi yapacaksın ,dağda bayırdamı dolaşacaksın o sana kalmış sakın siz benim yaptığım gibi yapmayın ışık +radar cezası cüzdanınız boşalabilir

Enduroist Katılımcı Üye TahsinAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tahsin Aksu
    Marka
    Diger

Alıntı murat arslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçenlerde maltepe sahilde ışıklarda bir nc 700 le yan yana durduk arkadaş heralde gsr600 ün nasıl bir makina olduğundan haberi yok.yanımda gaz açıp durmaya başladı.neyse ışık yeşile döner dönmez garibim fırladı biraz ilerlemesine izin verdim daha sonra 210 km lik bir süratle yanından geçtim tabi o süratle birdahaki kırmızı ışıkda duramadım kesin cezam postalanmıştır bile,nc 700 ışıklarda yanıma gelmedi en sol tarafta arabaların arkasın da durdu elimle ne oldu işareti yaptım kafasını çevirdi.olay şu ,altındaki makinenin tüm özelliklerini bileceksin ,ona göre havamı atacaksın, artistlikmi yapacaksın ,dağda bayırdamı dolaşacaksın o sana kalmış sakın siz benim yaptığım gibi yapmayın ışık +radar cezası cüzdanınız boşalabilir
    Sahilde 210 kilometrelik sürate ulaşarak çok büyük bir iş başarmışsınız. Bravo!

11. TahsinAksu güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

Can Ekin (12-05-2014),Ersan ÖZYURT (12-05-2014),Faruk Ortaç (12-05-2014),harun solmaz (12-05-2014),omercem (12-05-2014)

Sayfa 14 Toplam 19 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 4101112131415161718 ... SonuncuSonuncu