Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12
11 den 19´e kadar. Toplam 19 Sayfa bulundu
    Banned
    Isim
    a34

bu 3 motoru da 100 km üstü hızda kesinlikle kullanmayınız !
    max: 95 km hız bile bence çok bu motorlar için.

- Cbf 150
    * uzun yolda ybr'ye göre daha rahat
    * yaygın servis bol yedek parça

- Ybr 125
    * cbf'ten daha kaliteli malzeme
    * şehir içi biraz daha pratik

100+ km hızlar için bence;
    - suzuki inazuma 250
    - honda crf 250 l

Enduroist Üye Akif Arıcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Akif Arıcan

Cbf 150 'yi eğitimlerde kullanmıştım. Cok keyifli , ozellikle dönüşleri. Benim tercihim cbf yonunde olurdu. Sitenin acik otoparkında bir arkadaşın duruyor, karda kista acikta motorun civatasının bile paslandıgını gormedim. Ozellikle gri rengi dikkat cekici.

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Kemal Sevinç
    Motosiklet
    11' cbf 150
    Marka
    Honda

Özellikle gri olanın stikerlarını sökünce cbf 600 gibi duruyor

Enduroist Kıdemli Üye
    Isim
    Sonat
    Motosiklet
    F 650 GS 04'
    Marka
    Bmw

bence butceninin sınırındaki makinayı al 125lik alırsın alışmak zaman ister ona alısırsın sonra 650 ye gecersin ona alışmak için gene biraz zaman gerekir 1200 alırsın oda biraz zaman ister her bineceğin makinanın tepkileri farklı olacağı için ne alırsan ona alısacaksın hepsi zaman ister kanımca geçiş motoru acemilik motoru gibi şeyler bana mantıklı gelmiyor fazer f650 dl 650 her biri aynı gucte de olsa farklı makinalar farklı refleksler gerektirecek sonucta zorla butceni uzun sure seni sıkmayacak makinayı al 5bin diyorsan 3 binlik makina 2 binlik kıyafet ekipman vs al bence once can guvenliği gelir motor hep alınır satılır onemli olan binebilecek sağlıkta kalabilmek kesinlikle yavas yavas tamamlarım ekipman eksiğimi deme bence tabi cok daha deneyimli arkadaslar daha iyi yardımcı olacaklardır.

Enduroist Üye Serhat Ç. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serhat Çetin
    Motosiklet
    Henüz bir motosikleti yok.Yoğun bir araştırma içinde.

Öncelikle bütçeyi daha fazla zorlamam imkansız. Kısıtlı bir bütçe farkındayım ama malesef ( sanırım ikinci el temiz bir cbf150 alıcam yorumlardan öyle gözüküyor. Tek düşündüren 2007'den beri piyasada olan yüzü eskimiş, kurye sıfatıyla anılan bir motosiklet olacağı

yada başka bir seçenek bu yazıda motosikletsiz geçirip ki hiç istemiyorum böyle birşeyi. 2014'e doğru Inazuma yada cbr250'ye baş koymak :/
    max 5 Bin TL +150cc motor önerilerine açık

Enduroist Kadim Üye AtagünTERZİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atagün
    Motosiklet
    XL1000VA Varadero
    Marka
    Honda

Alıntı Serhat Ç. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle bütçeyi daha fazla zorlamam imkansız. Kısıtlı bir bütçe farkındayım ama malesef ( sanırım ikinci el temiz bir cbf150 alıcam yorumlardan öyle gözüküyor. Tek düşündüren 2007'den beri piyasada olan yüzü eskimiş, kurye sıfatıyla anılan bir motosiklet olacağı

yada başka bir seçenek bu yazıda motosikletsiz geçirip ki hiç istemiyorum böyle birşeyi. 2014'e doğru Inazuma yada cbr250'ye baş koymak :/
    Bu motorlari(cbf150, tvs Apache rtr150, ybr125, cb125) kendi kullanimlarim ve kullananlardan duyduklarim cercevesinde kiyaslayayim.

Parametreler Titreşim. Hız Güç. Servis YedekParca Görünüş
    cbf150: En az. 2. Sira. 2.sira. yaygın yaygın. 2. Sira
    Rtr150: En cok. 1. Sira. 1.sira. Yaygın değil Yaygın değil 1. Sira
    Ybr125: Az. 3-4. Sira. 4. Sira. Yaygın yaygın 3.Sira
    Cb125: Var. 3-4 sira. 3.sira. yaygın. Yaygın. 4. Sira

Tamamen kisiseldir. Yanlışlıklar olabilir. Kullanıcıları daha dogru bilgiler verecektir. Ben sadece kendi bildiklerimi aktarmaya çalıştım.

Bence burada en ucuz olan 2 model cb125 ve rtr150. Eğer cok kilolu bir kisi degilsen ben cb125in sıfırını öneririm.
    Konu AtagünTERZİ tarafından (27-03-2013 Saat 09:38 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Üye ömeroğuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer Yahşi
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Yol ve emniyetle ilgili tecrübeli üyeler yetirince yorum yapmışlar. Ben tecrübeli olmadığım için sadece kendi mantığıma göre tercih konusunda fikir beyanı yapabilirim.
    Ben sadece belirtmiş olduğunuz kısıtlı bütçe ile 2. el alıp sıkıntı yaşamaktansa Yamaha şuan kampamya yapmış 4.000 TL civarı onu bir değerlendirin derim.
    Hiç değilse bindiğiniz motorun sağlamlığından emin olursunuz. Kalan rakam ile güvenlik ekipmanlarınızı tamamlarsınız.
    under construction = Endurocu Adayı

Enduroist Üye Serhat Ç. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serhat Çetin
    Motosiklet
    Henüz bir motosikleti yok.Yoğun bir araştırma içinde.

Şahsen titiz biriyim Rodajını kendim yapıym istiyorum. KM'si oynanmışmı oynanmamışmı aklımda soru işareti kalmasın vs.. gibi sorular aklımı kurcalasın istemiyorum o yüzden sıfır alma taraftarıyım. Ama 2. el cbf'den vazgeçip (25cc)'den sıfır km cb yada ybr'ye yönelmek mantıklı mı sizce?

Fiyatlar
    Cb125 plaka falan 4000TL'ye geliyor
    Ybr125 4500TL civarı
    Cbf 5100TL civarına geliyor

Yani özet olarak yüzü eskimiş 2007den beri piyasada olan bir motor yerine genç delikanlı diye tabir edebiliceğimiz YBR ve CB'yi tercih etmek ?

bu arada 1.83 boylarında 70 kilo civarındayım
    Konu Serhat Ç. tarafından (28-03-2013 Saat 16:06 ) değiştirilmiştir. Sebep: vucüt ölçüsü ekleme :D
    max 5 Bin TL +150cc motor önerilerine açık

Enduroist Kadim Üye Sadık SÖNMEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sadık SÖNMEZ
    Motosiklet
    Motorsuz Pisiklet
    Marka
    Diger

Cb125' i kullanmadım ama duyduklarımdan sonra kimseye al diyebileceğim bir motor değil sanıyorum honda çinlilerle piyasayı paylaşmamak adına uğraşmış bu motora yaparken. İşçilik ve parça çok kötüymüş.

YBR125 ve CBF 150' ye gelince ikiside kendini ispatlamış yıllardır insanların evlerine ekmek götürdükleri ve sadakatle sahiplerini sırtlarında taşıdığı iki motor.

Her iki modeli de kullanmış biri olarak naçizane şunları paylaşabilirim.

YBR125; Daha çevik ve manevra kabiliyeti inanılmaz iyi sorunsuz, az yakan ve kullanıcısını üzmeyen bir motor. Anca +100 gibi denemeler felaketle sonuçlanabilir ve zaten tad vermez.

CBF150; Bu motoru çok daha uzun süre kullanmış olmama rağmen, uzun şasisi nedeni ile ybr' ye göre manevralarda biraz daha tecrübeli bir kullanıcı istiyor. Ancak uzun yolculuklarda selesinin konforu YBR' yi geride bırakıyor. Kalkışlarda gaz koluna YBR kadar çabuk cevap vermese de son hızlanma noktasında aradaki 25 cc ben burdayım diyor. Artçılı kullanımda çok daha rahat. Bir artısı da özellikle vitesliye yeni başlayan biri olarak vites göstergesi var. Ama kronik olarak yağ eksilttiğini söylüyorlar, ben yaşamadım bu problemi. Ama bunlara rağmen bu model de +100 lere gelecek bir motor değil. Benim genellikle seyir hızım 90' dı. Daha fazlasında güvende hissetmiyordum.

Bu arada hangi motoru alırsan al, ancak güvenlik ekipmanı konusunda en iyisini almaya çalış.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12