Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 21 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Hayalperest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hasan Mutlu KARABULUT
    Marka
    Aprillia

Köprü veya normal yol hiç farketmiyor.Ama normal bir yol bile olsa yani orta şeritten giden bir aracı soldan sollamaktansa köprünün üzerinde bir metrobüsü sağından sollamayı yeğlerim.Günde ortalama 7-8 defa aynı pozisyona bende geliyorum(telefon yok tabi) ama bana daha çok güven veriyor metrobüsler..Neden derseniz eğer metrobüs şöförlerinin hepsi bunun bilincinde ve köprü üzerinde belki sürekli dikkat ettikleri tek şey sağ ayna ve hayatta en sağı kapatmazlar . Buna dikkat ederseniz eğer anlatmak istediğimi anlayacaksınız..Telefon konusundada bence önemli olan dikkat. Yani bende çoğu zaman çıkarıp numarayı yazıp kaskın arasına sıkıştırdığımı hatırlıyorum veya gelen mesajdaki adresi okumak için açıyorum ama hiç bi zaman güvensizlik vermedi bana... Bilmiyorum belki yanlış düşünüyorum ama bende bu işin içerisindeyim ve ister istemez yapılıyo bu gibi şeyler ama bunlarda benim düşüncelerim bi yanlışım olduysa eğer affola...

2. Hayalperest, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Aras Acer (06-04-2013)

Enduroist Kadim Üye Aras Acer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Arkadaşlar, genelleme yapmak gibi bir derdim yok! Tamamen arkadaşın can güvenliğinden dolayı iyi niyetle düşünüyorum. Diğer arkadaşların bu hattanın yapılmaması için gösterdim.

Araba kullanırken başka; motosiklet kullanırken telefona bakmak başkadır. Yol geniş veya güvenilir bir alan varsa tehlikeyi azaltmış olur. Yinede bu hareketleri doğru bulmuyorum. Telefon geldiğinde sağa bir kenara çeker o şekilde bakarım. Bu dört tekerlek değildir. Arkadaşımız iki tekerlekli araç kullanıyor ve dengede durması gerekmektedir. Risk % 100 dür. Bir metrelik dar alanda bu hareketi yapması ne kadar doğrudur. Benim fikrime göre akıl işi değildir. Yanında 5 metrelik metrobüs geçiyor. Motosiklet arada sıkışmış ki ilerleyemiyor. Motosiklet kazalarının dikkatsizliğinden dolayı kimse güvenli bulmuyor ve halen tabu olarak görüyoruz. Çünkü ne kendimize nede insanlara saygı duyuluyor.

Belirtmeliyim ki hepimiz aynı güzergahta geçiyoruz. Özellikle trafiğin sıkışık olduğu vakitlerde. Köprünün sağ şeridinde yol düzgün olmadığı gibi tümsekler ve setler vardır. Ufak bir hatta bu arkadaşın canına mal olacaktır. Bu yüzden bana göre tam bir manyaklık... Arkadaş biraz geride kalıp belki tehlikeyi çok azda olsa azaltabilir. Ben insanların mantığını anlamıyorum. Hepimiz çalışıyor ve buna benzer yol güzergahlarında hareket ediyoruz. Patronu kızması v.s bir kenara bırakıp daha uygun bir yerde durup telefona kısa saniyede güvenliği açısından kontrol etme şansına da sahip olur. Benimde kurye arkadaşlarım var fakat bu arkadaşın yaptığı hareket gibi göze alan kişiler değillerdir.

Biz ekmeği peşinden giderken can güvenliğinin ne kadar önemli olduğunu belirtmeye ve ona göre davranıp eleştiri yapıyoruz.... İnsan benim için önemlidir. Bütün araçlarda bu geçerlidir. Henüz otomatik kumanda motosikletler maalesef piyasaya çıkmadı. Motosiklet kullananlar ip üzerinde ki cambaz gibidir denge gittiği anda yeniden toparlamak maalesef mümkün değildir.

Umarım bu tarz tehlike yaratan insanlar bir an önce kendilerini toparlarlar...
    Seyahat sürecinin sonunda vardığınız tek yer kendi benliğinizdir...
    https://www.facebook.com/yolajandam

Enduroist Kıdemli Üye uğurkoç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    uğur koç
    Motosiklet
    F650 gs-R1150 GS ADV
    Marka
    Bmw

kasap et derdinde koyun can derdinde diye tam buna denir. yapılan hareket doğrudur yanlıştır,yargılaması kimseye düşmez.41 yaşındayım 25 senedir motor kullanırım.halende gümrük firmasında kuryelik yapıyorum ki normal kuryeden daha kolaydır işim.
    şunu rica ediyorum tüm enduroist ailesinden.yapılan yorumlarda kimse bir başkası için tanıdık tanımadık farketmez manyak,deli ,beyinsiz vs.vs. gibi hakaret vari kelimeler kullanmasın lütfen.ben çok gördüm kafa bi dünya ikem motor üzerine çıkıpda yol yapan ve sonra bunu ballanddıra ballandıra anlatan.bu metrobus arasına girmek tek elde telle kullanmak cesaret adrenalin kendine güvenme adına ne derseniz deyin ama aptallık değildir bana göre.ben imkan olsa o metrobüsün üzerinden atlarda geçerim ama imkan ona el vermiyor.1150 ile bile girerim o araya zaman zaman. anlatmak istediğim toplum ne der olayı beni hiç bağlamaz. hepiniz çok iyi biliyosunuzki toplum koyun olmuş motorculardan öte düşünmesi gereken çok daha önemli şeyler var.bunu düşünmeyen toplum bana şeytan dese serseri dese ne yazar.
    haa enduro ist olarak toplu bir sürüş yapıldığında kurallara uyulmazsa o zaman en başta ben dur bakalım derim.ama bu forumdaki hiç ama hiç kimse başka birini kurye yada normal birini yargılama hakkına sahip değil.unutmayım motor kullanan kendi hayatından mesuldür.tehlikeli motor kullanan % 99 kendi hayatını riske eder.kimseyede hayatını nası yaşayacağı dersini veremeyiz.helekide yıllardır iki teker üzerinde olanlara bunu öğretmeye çalışmak başlı başına yanlış.
    son olarak ben bir elimle telefona bakarken ayağa kalkıp diğer elimlede pantolonumu çekiştirip,montumu düzeltiyorum ve arada burnumuda karıştırabiliyorum.hadi bakalım buna nası yorum gelecek.
    Konu uğurkoç tarafından (06-04-2013 Saat 19:57 ) değiştirilmiştir.

5. uğurkoç, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

mertfehmioglu (11-04-2013)

Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Alıntı uğurkoç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kasap et derdinde koyun can derdinde diye tam buna denir. yapılan hareket doğrudur yanlıştır,yargılaması kimseye düşmez.41 yaşındayım 25 senedir motor kullanırım.halende gümrük firmasında kuryelik yapıyorum ki normal kuryeden daha kolaydır işim.
    şunu rica ediyorum tüm enduroist ailesinden.yapılan yorumlarda kimse bir başkası için tanıdık tanımadık farketmez manyak,deli ,beyinsiz vs.vs. gibi hakaret vari kelimeler kullanmasın lütfen.ben çok gördüm kafa bi dünya ikem motor üzerine çıkıpda yol yapan ve sonra bunu ballanddıra ballandıra anlatan.bu metrobus arasına girmek tek elde telle kullanmak cesaret adrenalin kendine güvenme adına ne derseniz deyin ama aptallık değildir bana göre.ben imkan olsa o metrobüsün üzerinden atlarda geçerim ama imkan ona el vermiyor.1150 ile bile girerim o araya zaman zaman. anlatmak istediğim toplum ne der olayı beni hiç bağlamaz. hepiniz çok iyi biliyosunuzki toplum koyun olmuş motorculardan öte düşünmesi gereken çok daha önemli şeyler var.bunu düşünmeyen toplum bana şeytan dese serseri dese ne yazar.
    haa enduro ist olarak toplu bir sürüş yapıldığında kurallara uyulmazsa o zaman en başta ben dur bakalım derim.ama bu forumdaki hiç ama hiç kimse başka birini kurye yada normal birini yargılama hakkına sahip değil.unutmayım motor kullanan kendi hayatından mesuldür.tehlikeli motor kullanan % 99 kendi hayatını riske eder.kimseyede hayatını nası yaşayacağı dersini veremeyiz.helekide yıllardır iki teker üzerinde olanlara bunu öğretmeye çalışmak başlı başına yanlış.
    son olarak ben bir elimle telefona bakarken ayağa kalkıp diğer elimlede pantolonumu çekiştirip,montumu düzeltiyorum ve arada burnumuda karıştırabiliyorum.hadi bakalım buna nası yorum gelecek.
    :-) abi sana hiç bir şey demeyeceğim... Adamın yerine ben korktum... Herkes senin gibi çılgın değil en azından ben böyle düşünüyorum. Ben sadece sorumluluk sahibi biriyim yanlış olduğunu bildiğimden bunu belirtme ihtiyacı duydum... Bundan böyle kimseyi eleştirmeyelim herkes canlı bomba gibi sağımız ve solumuzda dolaşsın bence... Neyse ben sustum... :-)

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

kasap et derdinde koyun can derdinde diye tam buna denir.

yapılan hareket doğrudur yanlıştır,yargılaması kimseye düşmez.

.ben çok gördüm kafa bi dünya ikem motor üzerine çıkıpda yol yapan ve sonra bunu ballanddıra ballandıra anlatan.

bu metrobus arasına girmek tek elde telle kullanmak cesaret adrenalin kendine güvenme adına ne derseniz deyin ama aptallık değildir bana göre.

haa enduro ist olarak toplu bir sürüş yapıldığında kurallara uyulmazsa o zaman en başta ben dur bakalım derim.

ama bu forumdaki hiç ama hiç kimse başka birini kurye yada normal birini yargılama hakkına sahip değil.

unutmayım motor kullanan kendi hayatından mesuldür.tehlikeli motor kullanan % 99 kendi hayatını riske eder.kimseyede hayatını nası yaşayacağı dersini veremeyiz.

helekide yıllardır iki teker üzerinde olanlara bunu öğretmeye çalışmak başlı başına yanlış.

yaşına hürmeten , Uğur abi,

Yazdıklarında güvenle ve hayatta kalarak omur boyu motosiklet "sürmek" konusunda "bir" tek nokta göremediğim için, tüm yazdıklarını özellikle motosiklette yeni başlayan enduroistlerin dikkate almamasını temenni ediyorum.

İlk mesajdaki fotoğrafa geri dönecek olursak, bu arkadasin kendi canını düşünmediği ortada. Motosiklet kullanmak her daim dikkat ve tam kontrol ister, yapılan hareket "akılsızca"dir, hikmetsizliktir. Bedelini kendisi öder. Ancak canını tehlikeye atmanın "maddi"hiç-bir mazereti olmaz.

Bu davranisin yanlışlığını ve tehlikesini belirtmekte, "kendi"nden öte "başkaları"nı da düşünebilenlerin yapabileceği birşey. "bencil" olmamakta, hatayı kabul etmekte ve alçakgönüllü olmakta her zaman kazanc vardır.

Enduroist Kadim Üye Abdullah TÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Abdullah TÜRK
    Motosiklet
    XL700
    Marka
    Honda

Alıntı Cekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaşına hürmeten , Uğur abi,

Yazdıklarında güvenle ve hayatta kalarak omur boyu motosiklet "sürmek" konusunda "bir" tek nokta göremediğim için, tüm yazdıklarını özellikle motosiklette yeni başlayan enduroistlerin dikkate almamasını temenni ediyorum.

İlk mesajdaki fotoğrafa geri dönecek olursak, bu arkadasin kendi canını düşünmediği ortada. Motosiklet kullanmak her daim dikkat ve tam kontrol ister, yapılan hareket "akılsızca"dir, hikmetsizliktir. Bedelini kendisi öder. Ancak canını tehlikeye atmanın "maddi"hiç-bir mazereti olmaz.

Bu davranisin yanlışlığını ve tehlikesini belirtmekte, "kendi"nden öte "başkaları"nı da düşünebilenlerin yapabileceği birşey. "bencil" olmamakta, hatayı kabul etmekte ve alçakgönüllü olmakta her zaman kazanc vardır.
    iyi akşamlar,hernekadar yazında tırnak içine almamış olsan da yine de bi bakayım dedim şu "hikmetsizlik" kelimesine...öncelikle algılamada seçici olduğuna inanıp,belki de bakış açımızı değiştiririz diye düşünüp okuduğumu paylaşayım istedim,selamlar

"Hikmet" nedir,nasıl oluşur?
    "Hikmetli konuşmanın herhangi bir kuralı yoktur. Yerine, zamanına, hitap edilen kişilere ve içinde bulunulan şartlara göre değişir. Dahası hikmetli konuşabilmenin kişinin zeka seviyesiyle, kültür düzeyiyle, tahsil durumuyla ya da teknik bilgisiyle de herhangi bir bağlantısı yoktur. Bu gerçekten habersiz olan kimi insanlar, bu özelliğin teknik dikkat ile elde edilebileceğini sanırlar; bunun için konuşmalarının edebiyat kurallarına veya güzel söz sanatlarıyla ilgili bazı kitapların öğütlerine olabildiğince uygun olmasına büyük özen gösterirler."demiş google...

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı Abdullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi akşamlar,hernekadar yazında tırnak içine almamış olsan da yine de bi bakayım dedim şu "hikmetsizlik" kelimesine...öncelikle algılamada seçici olduğuna inanıp,belki de bakış açımızı değiştiririz diye düşünüp okuduğumu paylaşayım istedim,selamlar

"Hikmet" nedir,nasıl oluşur?
    "Hikmetli konuşmanın herhangi bir kuralı yoktur. Yerine, zamanına, hitap edilen kişilere ve içinde bulunulan şartlara göre değişir. Dahası hikmetli konuşabilmenin kişinin zeka seviyesiyle, kültür düzeyiyle, tahsil durumuyla ya da teknik bilgisiyle de herhangi bir bağlantısı yoktur. Bu gerçekten habersiz olan kimi insanlar, bu özelliğin teknik dikkat ile elde edilebileceğini sanırlar; bunun için konuşmalarının edebiyat kurallarına veya güzel söz sanatlarıyla ilgili bazı kitapların öğütlerine olabildiğince uygun olmasına büyük özen gösterirler."demiş google...
    Bu da bir açıklamadır ancak benim cümlemin anlamında buradaki sözcük kullanımı "hikmetli davranma"; yani doğru bilgiyi, doğru yer ve zamanda kullanmak olarak özetleyebileceğimiz davranış biçimi. "Hikmetli davranan" kişi, doğru olanı yapmaya gayret eder, "hikmetsizlik" eden ise "akılsızca", "sonucunu düşünmeden" davranandır. Benim ifade etmek istediğim buydu.

Kaynak bakacak olursak, tdk : bilgelik olarak özetlemiş.

Buarada bizim konumuz fotoğraftaki kurye arkadaş : sadece fotoğrafa baktığınızda size "akıllıca" geliyor ve "ne var bunda" diyorsanız,aman dikkatli sürün, kendiniz ve sevenleriniz için.

Enduroist Üye Aytekin ARIKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Aytekin ARIKAN
    Motosiklet
    F650 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı cagrihalacoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kuryede suç yok.. Ona interkom almayan, düzgün çalışma şartlarını sağlamayan, empati kuramayan şirkete yazıklar olsun..
    "Telefonu neden açmadın" diye azarlanan kurye, "neden geç kaldın" diye azarlanan kurye, 20 cm kar varken bile çalışmaya zorlanan yine kurye...
    Aralarında apaçiler yok mu..? Evet var.. Ama onlardan bizim içimizde de var, racing kullananlarda da, otomobil kullananlarda da...

Çağrı ne güzel söylemiş.
    Karşımızdakini en anlamadığımız zamanlar en çok da karşımızdakinin dünyasına hiç girmemiş olduğumuz onun dünyasını bilmediğimiz zamanlar. Empati dedikleri şey genellikle bu sorunu günlük hayatımızda çözen en pratik yöntemlerden biri ama... Gittikçe karmaşıklaşan, insanı daha da hızlı daha da konforlu yaşamaya zorlayan yaşam biçimleri, ekonomik dengesizlikler ve adaletsizlikler yüzünden çoğu kez empati filan yetmiyor.

Ekonomik güç olarak Avrupalı gibi olmaya başlamak da yetmiyor. Asıl onlar gibi iş yapma biçimlerimizde insanı ortaya merkeze aldığımızda belki daha uygar olacağız.
    Düşünsenize adamın interkomu araç takip sistemi ve insan hadlerini aşmayan bir çalışma çizelgesi/programı var. Bu kareyi yakalayamazdık bence eğer öyle olsaydı.
    Konu Aytekin ARIKAN tarafından (07-04-2013 Saat 01:45 ) değiştirilmiştir.

11. Aytekin ARIKAN, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Enduroist Kıdemli Üye uğurkoç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    uğur koç
    Motosiklet
    F650 gs-R1150 GS ADV
    Marka
    Bmw

yukardaki yorumumda en hikmetli cevabı verdiğimi düşünüyorum kopy-past yaptım alta,alıntıda olmayannı.

41 yaşındayım 25 senedir motor kullanırım.halende gümrük firmasında kuryelik yapıyorum ki normal kuryeden daha kolaydır işim.
    şunu rica ediyorum tüm enduroist ailesinden.yapılan yorumlarda kimse bir başkası için tanıdık tanımadık farketmez manyak,deli ,beyinsiz vs.vs. gibi hakaret vari kelimeler kullanmasın lütfen.

hatanın yanlışlığnı tehlikesini belirtmek bencil olmamak,alçak gönüllü olmak.hata yapana manyak beyinsiz,deli tarzı hakaretler yaparak .öğretilmeye çalışılacaksa,orda durun bakalım derim,dedimde zaten itirazım buna,kimse sütten çıkmış ak kaşık taklidi yapmasın.

Isim
    Aras Acer
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

yukardaki yorumumda en hikmetli cevabı verdiğimi düşünüyorum kopy-past yaptım alta,alıntıda olmayannı.

41 yaşındayım 25 senedir motor kullanırım.halende gümrük firmasında kuryelik yapıyorum ki normal kuryeden daha kolaydır işim.
    şunu rica ediyorum tüm enduroist ailesinden.yapılan yorumlarda kimse bir başkası için tanıdık tanımadık farketmez manyak,deli ,beyinsiz vs.vs. gibi hakaret vari kelimeler kullanmasın lütfen.

hatanın yanlışlığnı tehlikesini belirtmek bencil olmamak,alçak gönüllü olmak.hata yapana manyak beyinsiz,deli tarzı hakaretler yaparak .öğretilmeye çalışılacaksa,orda durun bakalım derim,dedimde zaten itirazım buna,kimse sütten çıkmış ak kaşık taklidi yapmasın.
    Abi genelleme yapmıyoruz. Konumuz kurye dostlarımız değildir. Sadece bu arkadaştır. Yani bu arkadaşın yaptığı davranış onaylamıyoruz... Kasap et derdinde koyun can derdinde olmasın istiyoruz... Psikolojisini anlamak gerçekten zor... Hakaret amaçlı söz söylemiyoruz. Hepimiz bazen manyak, deli veya beyinsiz davrandığımız anlarımız oluyor... :-) Fakat bu arkadaş kadar olmadığını biliyorum... Sana ve işine sonsuz saygımız var...

Ben Aytekin Bey'e katılıyorum.

Alıntı ArtDireksiyon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ekonomik güç olarak Avrupalı gibi olmaya başlamak da yetmiyor. Asıl onlar gibi iş yapma biçimlerimizde insanı ortaya merkeze aldığımızda belki daha uygar olacağız.
    Düşünsenize adamın interkomu araç takip sistemi ve insan hadlerini aşmayan bir çalışma çizelgesi/programı var. Bu kareyi yakalayamazdık bence eğer öyle olsaydı.
    Bu arkadaşında bu şartlar ve koşullarla çalışmasını istiyoruz. Demek isteğimiz insan odaklı çalışma olabilmesini istememizdir. Hepimiz çalışıyoruz vede benzer işler yapıyoruz... Türkiye de çalışmak gerçekten kolay değildir. Enduroist ailesinde her meslekten arkadaşlarımız var. Bunun bilincindeyiz... Gerçekten dikkatli olmaya özen gösteriyoruz. Dediğim gibi iyi niyet ile düşüncelerimizi belirtiyoruz... Teşekkürler...
    Konu Aras Acer tarafından (07-04-2013 Saat 09:57 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu