Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 8 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345678 SonuncuSonuncu
31 den 40´e kadar. Toplam 72 Sayfa bulundu

Konu: Kaza

Enduroist Kadim Üye Sadık SÖNMEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sadık SÖNMEZ
    Motosiklet
    Motorsuz Pisiklet
    Marka
    Diger

Çok geçmiş olsun,

1. Kolunda ve dizinde umarım önemli bir şey yoktur ancak o bölgelerde kıyafetlerinin korumaları olması gerekiyordu. Yokmuydu? İşemi yaramadı?

2. Motosiklet üzerinde iken (araç kullanımında da) diğer insanların aptal olduklarını ve hatta şizofren olduklarını düşünerek yola devam ederim ki bu tip saçmalıklara hazırlıklı olabileyim sana da tavsiye ederim.

3. Ersan hocam, buradaki problemin kaynağı sanıyorum, motosiklet üzerinde iken bakışın (gözlem) sanıyorum yetersiz oluşu ve güvenli takip ve geçiş mesafesinin ortadan kalması olsa gerek.

Bu arada yaz geldi ortalık börtü böcek çiçek ayrıca buna eklenen sıcak havada dikkatte inanılmaz bir dağınıklığa neden oluyor kafayı 1 saniyeliğine yoldan alsak önünüzdeki durmuş olabiliyor, yada önünüzdeki boşluğa biri dalmış olabiliyor. LÜTFEN DİKKAT.....

Ayrıca sinyal verildiği anda sinyal verene ait olan şeritlerin olduğu ve dörtlülerin yandığında da aracın durduğu yerin araç sahibinde devredildiği ülkedeyiz aman dikkat.

Son olarak, özellikle ticari araçların yanından seyir halinde geçerken bile dikkat lütfen, sigara atan, çöp atan, tükürmek için giderken kapıyı açanlara bile rastlamış biri olarak söylüyorum bunları.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Geçmiş olsun, Allah kimsenin başına vermesin
    ----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Sadık1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun,

1. Kolunda ve dizinde umarım önemli bir şey yoktur ancak o bölgelerde kıyafetlerinin korumaları olması gerekiyordu. Yokmuydu? İşemi yaramadı?

2. Motosiklet üzerinde iken (araç kullanımında da) diğer insanların aptal olduklarını ve hatta şizofren olduklarını düşünerek yola devam ederim ki bu tip saçmalıklara hazırlıklı olabileyim sana da tavsiye ederim.

3. Ersan hocam, buradaki problemin kaynağı sanıyorum, motosiklet üzerinde iken bakışın (gözlem) sanıyorum yetersiz oluşu ve güvenli takip ve geçiş mesafesinin ortadan kalması olsa gerek.

Bu arada yaz geldi ortalık börtü böcek çiçek ayrıca buna eklenen sıcak havada dikkatte inanılmaz bir dağınıklığa neden oluyor kafayı 1 saniyeliğine yoldan alsak önünüzdeki durmuş olabiliyor, yada önünüzdeki boşluğa biri dalmış olabiliyor. LÜTFEN DİKKAT.....

Ayrıca sinyal verildiği anda sinyal verene ait olan şeritlerin olduğu ve dörtlülerin yandığında da aracın durduğu yerin araç sahibinde devredildiği ülkedeyiz aman dikkat.

Son olarak, özellikle ticari araçlarıvn yanından seyir halinde geçerken bile dikkat lütfen, sigara atan, çöp atan, tükürmek için giderken kapıyı açanlara bile rastlamış biri olarak söylüyorum bunları.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Eeee...çok yaklastin genel olarak dogru. Lakin araci ve 4 lulerinin yandığını daha onceden gördüğünü düşünüyorum. Buna biraz gozlemden alinan bilginin islenmemesi denebilir. Sertan in açıklamaları alınması gereken tedbiri iceriyor gibi. Araçların bu gibi davranislari maalesef son derece normal. Bu duruma karsi alınması gereken tedbirin bir genellemesi var. Biz onu arıyoruz.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Enduroist Üye İsmail GÜLER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    M.İSMAİL GÜLER
    Motosiklet
    CBF-150
    Marka
    Honda

Vallahi ne yalan söyliyeyim fuarda yeni bir dört mevsim mont , pantolon ve yazlık bot almıştım dizlik almak bir türlü nasip olmadı kaza anındada üstüm sağlamdı ancak dizlik ve botlar yoktu

Banned
    Isim
    EU
    Motosiklet
    şuan yok
    Marka
    Diger

Buyuk gecmis olsun..
    Ben sunu bilirim....
    SAFETY FİRST..
    ÖNCE EMNİYET...
    Tum motosiklet kullanicilarina kazasiz belasiz surusler dilegiyle..
    Saygilar
    Konu EU tarafından (05-05-2013 Saat 22:58 ) değiştirilmiştir.

Ordinaryus Enduroist Sertan Karamollaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

Alıntı İsmail GÜLER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vallahi ne yalan söyliyeyim fuarda yeni bir dört mevsim mont , pantolon ve yazlık bot almıştım dizlik almak bir türlü nasip olmadı kaza anındada üstüm sağlamdı ancak dizlik ve botlar yoktu
    Bende Honda'nın GS3 eğitiminin ilk gününde usenip çizme yerine botları giymiştim. Sonunda eğitim de panik fren çalışması sırasında kaval kemigimi koruma demirine çarpıp sağlam bir yara almıştım. O günden beri de botları kullanmadım.
    Sertan Karamollaoğlu

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Yine ukalalik zamanı. Full korumaya gerek olmadigini düşündüğünüz an, motosiklete binmeyede gerek yoktur. Hic bir koruma ekipmani, kirilan tırnaginizdan daha degerli olamaz. Ayrica unutmayin ki, en pahali ekipman bile sizi ancak uzerinizdeyken korur. Kisin, kar yağarken palto giymeye useniyor musunuz?

Kızmayın yazdıklarımın sertliğine. Kazayi anlayabiliyorum. Elimizde olmayan yuzlerce etkinin birini gozden kacirabiliyorsunuz. Bu normal. Ama bile bile korumasiz çıkmayı anlayamıyorum. Bu akil isi değil.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

8. Ersan ÖZYURT, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

OB (06-05-2013)

Enduroist Üye İsmail GÜLER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    M.İSMAİL GÜLER
    Motosiklet
    CBF-150
    Marka
    Honda

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eeee...çok yaklastin genel olarak dogru. Lakin araci ve 4 lulerinin yandığını daha onceden gördüğünü düşünüyorum. Buna biraz gozlemden alinan bilginin islenmemesi denebilir. Sertan in açıklamaları alınması gereken tedbiri iceriyor gibi. Araçların bu gibi davranislari maalesef son derece normal. Bu duruma karsi alınması gereken tedbirin bir genellemesi var. Biz onu arıyoruz.
    Arkadaşlar ilgi ve alakanız için gerçekten çok teşekkür ederim . Dostlar insana her daim lazım . Kaza anında olanları daha sonra sakin kafayla değerlendirince olay daha netleşiyor . Mutlaka benimde sürüş esnasında yaptığım hatalar vardır ki hata insana mahsustur . Yapı olarak sakin ve temkinli bir insanım ancak olayı tekrar düşününce ben açılan kapıya vursam kapının iç döşemesi hasar görürdü ben düşüp kalktıktan sonra motora ve panelvanın kapısına bakınca fotoğraf aynen şöyle kapının alt tarafı yani uç kısmı benim motorun ayak fren pedalını biraz yamultup motor bloğuyla şasi arasındaki boşluğa girmiş . Kapının dışında benim koruma demirine boyasını bırakmış . Yani kısacası ben motorla adamın tam kapı hizasına gelince kapı açılıyor koruma demirine çarpıp fren pedalını yamultup motor bloğu ile şasi arasına giriyor ve ben bu ani kasmayla motorun üstünden yere kaput.

Enduroist Üye serkan bozcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serkan Bozcuk
    Motosiklet
    Kle 650 versys
    Marka
    Kawasaki

Geçmiş olsun,bunun kalmanız dileğiyle.

Enduroist Kadim Üye Sadık SÖNMEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sadık SÖNMEZ
    Motosiklet
    Motorsuz Pisiklet
    Marka
    Diger

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu duruma karsi alınması gereken tedbirin bir genellemesi var. Biz onu arıyoruz.
    Merakla bekliyorum.....

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

Sayfa 4 Toplam 8 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345678 SonuncuSonuncu