Aslında bu mesajın büyük bir bölümünü tanışma konumda yazmıştım ama orada pek dikkat çekmedi. Benim içinde önemli bir konu olduğu için konu açma gereği hissettim. Umarım forum düzeni konusunda bir problem yaratmıyorumdur.

2003 de başlayan motor serüvenim şu şekildedir:

2003 Burgman 400
2000 Zx-6R (bu motor ile kaza yapıp 3-4 sene ara verdim kullanmaya)
2012 Vespa 300 Gt
2012 Ducati Monster 796
2008 Ducati 1098
2013 Yamaha X-Max (halen kullanmaktayım)
2012 CBR 600FA (1 hafta önce sattım)

Şeklinde bir motor tecrübem var. Hiç bir motorumu çok uzun süre kullandığımı söyleyemem. Karaktersiz bir motorcu olarak tanımladım kendimi çünkü hiç bir motorda aradığımı bulamadım. Son zamanlarda endurolar hakkında ilgiliyim. 10 gün önce Borusan da test sürüşlerine katıldım ve inanılmaz keyif aldım. Özellikle yeni 1200gs beni benden aldı. Bu gelişmelerden sonra google da ne zaman konular ile ilgili araştırmaya girsem en keyifli sayfalara bu forumda ulaştım. Bu yüzden de üye olmaya karar verdim.

Yeni 1200 gs beni çok etkiledi. Özellikle fiyatı Bu rakamlara çıkabilir miyim bilmiyorum... Çıkabilmesine kredi desteğiyle çıkabilirim ama psikolojik olarak bir motorsiklete böyle bir bütçe ayırmak konusunda hiç hazır değilim. Ben motorsikleti günlük kullanıyorum. Bu zaman içerisinde bana x-max im oldukça güzel eşlik ediyor ama ilişkimizde maalesef tutku biraz eksik. Bu yüzden kendime 1 sene önce cbr600fa aldım. En azından haftasonları binerim diye planlıyordum ama haftasonları ailemle fazla vakit geçirdiğim için ve de artık spor bir model bana keyif vermediği için motorumu 4000km. de 1 hafta önce sattım. Bütün hikayede tek bir motorum olsun hem günlük kullanayım hem de keyif alarak bineyimden çıktı.

Yeni motor niyetim F 800 Gs idi. İlk test sürüşümü yaptım ve inanılmaz bir keyif aldım. Ardından 1200gs testine katılınca bütün beğeni eşiğim farklı bir noktaya geldi. Artık inanılmaz deredede bir 1200 gs sahibi olmak istiyorum. Bu GS kaç yaşında olacak buna karar veremiyorum. Eski kasa bir 1200gs alsam o gün test sürüşünde aldığım keyfi alabilir miyim bunu kestirmek zor. Ayrıca 1200 GS ile ilgili 2007 den beri her yıl ne gibi bir yenilenme oldu modeller arası farklar nelerdir,bunları araştırıyorum ama doyurucu bir kaynak bulamadım. Bu konuda da sizlerin yardımınıza ihtiyacım var.

Sevgiler
Murat