Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu

Threaded View

olcay avşar
    Guest

Standart Honda NC700 / NC750 Otomatik Bagaj Açma sistemi [DIY]

Model başlığımızda bir arkadaşın verdiği videoda şahsın biri sadece düğmeye basıp bagajı açıp kapatıyordu, sanırım almandı. konuyla ilgili başka hiç bir bilgi vermemiş, biraz araştırınca Japonya'da birilerinin bunun için hazır bir şeyler üretip satışa sunduğunu öğrendik.

Yanılmıyorsam 100 euro fiyatı olmakla birlikte site sadece Japonca idi ve 100 euroyu vermeyi göze alsanınzda ürünü alabilmeniz çok zor

Neyse, ben videoyu ilk gördüğümde "yuh lan benim nasıl aklıma gelmedi" deyip, bir merkezi kilit motoru ve biraz bisiklet teli ile bu işi kolayca yapabileceğimi düşündüm.

Bulabildiğim en ufak boyuttaki merkezi kilit motoru Renault bagaj açma motoru idi (bir kaç çeşit eski modelde kulanılıyor)
    Fiyatı 15 tl, ki daha ucuza bulunabilir.

Malzeme listemiz;

1. Renault merkezi kilit motoru (bagaj için olan)
    2. Bisiklet iç ve dış teli, bir metreden az.
    3. Bağlantı için elektrik klemensi, bunun dış plastiğini sıyırıp içindeki demiri kullanacağız
    4. Buton
    5. Mini röle
    6. yeteri kadar kablo
    7. yeteri kadar sarı soket
    8. Demir bağlantı elemanı (resimlere bakın)

Çalışmak için gerekli anahtar ve alyen ile birlikte olmazsa olmaz bir matkap ya da şarjlı matkap.

Fotoğraflara geçelim, unuttuğum bir şey var ise sonradan ekleme yaparım.

Ha birde birileri sevabına ingilizce tercüme ederse tüm dünyaya bir faydamız olur belki

Gerekli malzemeler :

Önce 1 ve 2 numaralı grenaj parçalarını söküp ardından kilidi açmak için kullanılan anahtar mekanizmasının olduğu 3 numaralı parçayı söküyoruz, Sonra 4 numaralı kilit mekanizmasını söküyoruz.

Kilit mekanizmasını alıp tezgaha ya da bir masaya geçip resimde görülen yerden 3 mm matkap ucu ile delelim, orjinal tel yuvasının hemen altına.

2. olcay avşar güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (15-10-2015),Emir ÇELTEK (16-10-2015),EmreOzer (15-10-2015),tolgaersoz (31-12-2015)