Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 27 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Ferdi EFE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ferdi EFE
    Motosiklet
    Aprilia Pegaso 650
    Marka
    Aprillia

hep beni bulur diyordum başkalarınında başına geliyormuş abi seni çok iyi anlıyorum çok üzücü can sıkıcı bir olay umarım halledersin
    [SIGPIC][/SIGPIC]

kt
    Guest

orti ruhsatı üstüme alsam bile haciz işlemi kalkmıyor.dahada garip bir durum ortaya çıkıyor.benim icra daireye gidip itiraz etmem eğer itiraz kabul edilmezse istihkak davası açmam gerekiyormuş.avukat dava yoluna gidilirse kazanıcağımı ve yapılan her türlü masrafında karşıdan alınacağını söyledi.bazen alacaklı tarafın bu gibi durumlarda icrayı dava yoluna gitmeden kaldırdığını söyledi.ama hepsinden önce icra daireye itiraz başvurusu yapıp olayı orda çözebilirim.benim garibime giden icra dairesinin zaten bana ait olan bir malın üstündeki icrayı düşürmesi lazım ama itirazı kabul etmeyip dava yoluna gitmesinede sebep oluyor.buradaki tek hatam ihmalim.bununda cezası herhalde bana ait olmayan bir borç için malımın gitmesi olamaz herhalde.o zaman bu noter satışı ne manaya geliyor.?neyse öğleden sonra hanımıda alıp(satış onun adına)cağlayana gideceğim.bakalım ne olacak.bu arada yusuf abi borç maliyeye değil.kira alacaklısı bir adama ait.

Enduroist Kadim Üye Davut Yüksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Davut Yüksel
    Motosiklet
    R1100 GS
    Marka
    Bmw

Allah kolaylık versin ve bununla geçmiş olsun, biraz sıkıntı yaşamakla beraber çözeceğinize şüphem yok ama olmasa daha iyiydi tabi.
    Umarım çabucak halledersiniz.

Isim
    Ferdi EFE
    Motosiklet
    Aprilia Pegaso 650
    Marka
    Aprillia

evet isti hak davası açarak arabamı kurtarmıştım .arabaya 8 banka ve iki kişinin koyduğu hacizleri tertemiz etmiştim normalde tek celsede düşüyor dava ama arzuhal cinin dilekçeyi yanlış yazmasından dolayı mahkeme 3 ay sallanmıştı yalnız benim ihmalim hacizden önce noterden satış yapmıştık fakat emniyetten ruhsatları mı çıkarmamıştım öyle olunca da plaka hala adamın üstüne kayıtlı gözüküyordu ve noter satışın dan bir ay sonra hacizler konmaya başlamış eski yasaya göre kendin veya takipçiler yapıyordu bu ruhsat işlemi.yani benim elimde noter satışı vardı araba benim diye biliyordum hakim sormaz mı abi ıs batla motorun senin olduğunu demez mi o nasıl olacak yada ben eksik mi biliyorum
    Konu Ferdi EFE tarafından (06-12-2011 Saat 13:02 ) değiştirilmiştir.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Enduroist Kıdemli Üye Gökhan Ağırbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökhan Ağırbaş
    Motosiklet
    f650 gs piyade
    Marka
    Bmw

Alıntı gsg-9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    orti ruhsatı üstüme alsam bile haciz işlemi kalkmıyor.dahada garip bir durum ortaya çıkıyor.benim icra daireye gidip itiraz etmem eğer itiraz kabul edilmezse istihkak davası açmam gerekiyormuş.avukat dava yoluna gidilirse kazanıcağımı ve yapılan her türlü masrafında karşıdan alınacağını söyledi.bazen alacaklı tarafın bu gibi durumlarda icrayı dava yoluna gitmeden kaldırdığını söyledi.ama hepsinden önce icra daireye itiraz başvurusu yapıp olayı orda çözebilirim.benim garibime giden icra dairesinin zaten bana ait olan bir malın üstündeki icrayı düşürmesi lazım ama itirazı kabul etmeyip dava yoluna gitmesinede sebep oluyor.buradaki tek hatam ihmalim.bununda cezası herhalde bana ait olmayan bir borç için malımın gitmesi olamaz herhalde.o zaman bu noter satışı ne manaya geliyor.?neyse öğleden sonra hanımıda alıp(satış onun adına)cağlayana gideceğim.bakalım ne olacak.bu arada yusuf abi borç maliyeye değil.kira alacaklısı bir adama ait.
    Yazıyı şimdi okudum.
    Kağan keşke mahkemeye başvurmasa
    çünkü,

2918 Sayılı karayolları trafik kanunu madde 20, araç satışlarını şekle bağlamıştır. Noterlikler dışında yapılan harici sözleşmeler, üçüncü kişiler (ve kamu) açısından herhangi bir değer taşımaz. Mahkeme, ancak satıcı ve alacaklı arasında bir ilişkiyi gösteren, haricen satış sözleşmesine bakarak lehe karar vermez.

ikinci ve daha önemlisi, Kağan'ın ortaya çıkması, motorun da ortaya çıkması anlamına gelir. Bu işler yoluna girene kadar, alacaklı avukatı, alacağını tahsil edene kadar, motorun brandalanması en doğru hareket olacaktır.

Kağan'ı uyarma şansınız varsa, arayın.
    Kafasına kuş s.çtığı zaman şans oyunu oynayanlar, ağzına s.çan liderin peşinden ayrılmaz"

Enduroist Kıdemli Üye Gökhan Ağırbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökhan Ağırbaş
    Motosiklet
    f650 gs piyade
    Marka
    Bmw

ben eksik okumuş olabilirim. ortada noter satışı var, ama trafik devir ve tescil işlemleri yapılmamış sanırım.
    Öyleyse, sözümü geri aldım.
    Kafasına kuş s.çtığı zaman şans oyunu oynayanlar, ağzına s.çan liderin peşinden ayrılmaz"

kt
    Guest

gökhan kardeşim uyarın için çok sağol ama benim zaten noterden kati satış sözleşmem var.2009 ocak beyoğlu 1. noteri.yani malın sahibi benim.icra tarihi ise 5-12-2011.konuştuğum avukatın bana söylediği itiraz etmem itiraz yolundan sonrada istihkak davası açmamdı.

kt
    Guest

aha bende cevap yazarken sende yazmışsın pişti olduk.

Isim
    Ferdi EFE
    Motosiklet
    Aprilia Pegaso 650
    Marka
    Aprillia

tamam abi aynı benim iş işte noter satışın varmış 65 liraya davanı açıyorsun işlem tamam rahat ol hiç canını sıkma sen motoru sakla çekmesinler yakalansınlar birde ona para ödersin motor senin kimse alamaz elinden koskoca noter satışın var
    [SIGPIC][/SIGPIC]

kt
    Guest

yok zaten motorun yakalaması yok.sadece haciz koymuşlar.

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu