Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 38 Sayfa bulundu
    Banned
    Isim
    Özgür * Bulut Yani
    Motosiklet
    KLE 650 (Versys)
    Marka
    Kawasaki

konu ile pek alakali olmayabilir de.
    meme yapan sey buji mi oluyor?
    bu durumda bujiler meme yapmis, zimpara ile hafifce pembelesinceye kadar kizartmak lazim

Enduroist Katılımcı Üye özgür bağlama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    özgür bağlama
    Motosiklet
    crf 250 l
    Marka
    Honda

yüksek ihtimal aküden problem.2011 makinenin diğer sorunları çıkartması daha düşük ihtimal.artı sorunu çözdüğünüz zaman sıkıntı nedenini paylaşırsanız sevinirim kolay gelsin ;)

Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

Akü olmadı bujileri kontrol edin.Transalbin 2 bujisine kolay ulaşırsınız gerki kalan ikitanesi uğraştırır.hele ön silindirin radyatör tarafındaki ulaşım çok uzun zaman alabilir..650 Transalpte bu boyleydi 700 de aynıdır sanırım..Yatan motorlarda genelde olan bir durum yüksek ihtimla bujidir..

Enduroist Kadim Üye Armağan ÖZTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Armağan Ozturk
    Motosiklet
    R1200 BJK Triple Black
    Marka
    Bmw

Alıntı giotine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buji'siz motormu olur hiç. Ateşlemeyi enjektör değil buji yapar. Enjektör gerekli yakıtı püskürtür.
    Cevabın için teşekkür ederim. Motorun teknik dünyasına bu kadar yakınım anlayacağın.

Isim
    Armağan Ozturk
    Motosiklet
    R1200 BJK Triple Black
    Marka
    Bmw

Alıntı TransalpMC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benzin musluğu kapalı olabilir mi? açıksa rezerv konumunu deneyebilirsin. varsa jikleyi çekerek denedin mi? ateşleme var mı kontrol etmekte fayda var.

Herşey normalse çalışmaması için pek neden kalmıyor.
    Yazdıklarını okuyunca Allah Allah bunlar motorun neresinde acaba diye düşündüm. Çünkü hiç rastlamadım. gsg-9'un yazdığı gibi bu motorda bunlar yok galiba.

Bildiğim kadarıyla jikle yok. Rezerve otomatik geçiyor. Şuan ateşleme yok, sorun zaten bu. Benzin musluğu diye bir şey var mı I do not know.

Isim
    Armağan Ozturk
    Motosiklet
    R1200 BJK Triple Black
    Marka
    Bmw

Alıntı gsg-9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    önce benzin basıncının tam gelip gelmediğini kontrol edin.benzin pompasının çalıştığından emin olun.enjeksiyonlu makinalarda benzinin basınçlı gelmesi gerekir.eğer benzin tamamsa ateşlemenin olup olmadığını kontrol edin.ön silindir piposu kolaydadır onu yerinden çıkarıp bir buji takıp şase yaptırarak marşa basın kuvvetli ateşleme varsa sorun yok..bundan sonra yapmanız gereken motorun üstündeki bujileri söküp durumlarını kontrol etmektir.onlarda sağlamsa motorunuz içine cin girmiş demektir.acilen bir usta tarafından kurşun dökülüp cinin çıkarılması gerekir.kolay gelsin
    not:mustafa kardeşim ne benzin musluğu ne rezervi ne jiklesi 2011 enjeksiyonlu elektronik avanslı ve ateşlemeli makina bak en sonunda kızılcık zopası var haa.
    Yazdıkların için teşekkür ederim. Yapabildiğim kadarıyla söylediklerini yerine getirmeye çalışacağım.

Isim
    Armağan Ozturk
    Motosiklet
    R1200 BJK Triple Black
    Marka
    Bmw

Alıntı rider 76 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne olursa olsun ben aku derim bu sogukta 5 hafta yatan makinenin akusu ne kadar yeni olsa da fari iyi yaksanda calistirmaya yeticek gucu veremeyebilir bence oncelikle bi aktarma ile calistirmayi denemekte fayda var.
    Abi akü iyi görünüyordu. Akü bitmesin diye 5-6 defa denedim, bıraktım. Belki de ben yanılıyorumdur.

Isim
    Armağan Ozturk
    Motosiklet
    R1200 BJK Triple Black
    Marka
    Bmw

Alıntı gamsız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bujileri kontrol et. benimde başıma geldi bujileri kesmiş bujileri degiştirdim çaliştı... tabiki bu arızayı bulana kadar iki saat ugraştım..
    Bugün motoru satın aldığım yerdeki ustayı aradım. Bujilerde sorun vardır, ondan çalışmıyor olabilir dedi. Olabilir diye düşündüm ama şimdi bunları yazarken aklıma şu geliyor: Bu motorda dört tane buji olması lazım hepsi bir birden mi arızalandı yani. 1-2si arızalansa diğerleri çalıştırır ama vibrasyon/çekiş düşmesi olmaz mı?

Isim
    Armağan Ozturk
    Motosiklet
    R1200 BJK Triple Black
    Marka
    Bmw

Yarın ilk işim Honda servisini arayacağım. Garantide kapsamında onarılması için konuşacağım. Yok olmaz deyip mazeret uydururlarsa bana yakın olana MKM alışveriş merkezinin yanında bir motorcu var oraya telefon edip bir baktıracağım. Neticeyi sizlerle paylaşırım.

Aslında motoru satmayı düşünüyordum ama dün akşam çalıştırmayı denerken nasıl satarım diye içimden geçirdim. Virüs kana bulaşmış yapacak bir şey yok gibi.

Havalar çabuk ısınsa da yollara düşsem.

Enduroist Kıdemli Üye Mustafa Çapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mustafa Çapar
    Motosiklet
    R1100GS - Honda Transalp XL600V
    Marka
    Bmw

Alıntı gsg-9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    not:mustafa kardeşim ne benzin musluğu ne rezervi ne jiklesi 2011 enjeksiyonlu elektronik avanslı ve ateşlemeli makina bak en sonunda kızılcık zopası var haa.
    Abi ben cilalı taş devrinden kalma transalp kullanıyorum. bildiğim kadarını söyledim...

Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu