Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol

Anketimiz: hangisini almalı?

Katılımcı sayısı
14. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Kawasaki KLX 250S

2 14.29%
  • Yamaha WR250R

6 42.86%
  • Suzuki DRZ400S

5 35.71%
  • KTM 525 EXC

1 7.14%
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 15 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Selçuk Gürdal
    Motosiklet
    ER-6N
    Marka
    Kawasaki

Exclamation Dual Sport enduro seçimi için yardıma ihtiyacım var

Merhaba,
    Foruma daha bugün üye oldum tanışma başlığımı hemen açtım, umarım hemen peşinden bu başlığı açmamda sakınca yoktur. Mesajım biraz uzun olacak ama derdimi, istediğimi tam olarak anlatmak istiyorum.

Önceden 2-3 ay kadar kullanıp sonra hedefimdeki olan motoru (er-6n) alabilmek için sattığım offroad motorumu ve zevkini unutamadığımdan sizlerinde yardımları ile tekrardan offroad a dönmek istiyorum. Çift motoru karşılayabilecek bütçem olmadığından mevcut motorumu satıp hem şehirde asfaltta kısa gezilerde hemde çok sert olmayan arazide kullanabileceğim dual sport bir motosiklet arayışındayım. Öncelikle hafif ve eğlenceli bir motor arıyorum bu yüzden XT660 , 640 Adv gibi seçenekleri tercih etmiyorum.

Aslında tam olarak istediğim motoru bulmuştum, bir Husqvarna TE610 vardı enduromarkette fakat ben motorumun satılmasını beklerken maalesef satıldı ve çok üzüldüm. Kim bilir belkide aranızdan biri almıştır ve uygun gelmemiştir yada mesajımı okuyunca halime üzülüp bana satmaya razı olur

Şimdi elimde kalan seçenekler ve tercih yapmakta zorlandığım motorlar şunlar;

1-Kawasaki KLX 250S
    2-Yamaha WR250R
    3-Suzuki DRZ400S
    4-KTM 525 EXC

KLX 250 – 9600 TL
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...73513962/detay

WR250 – 12700 TL
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9809152/detay/

DRZ400
    12000 TL http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...74671449/detay
    8500 TL http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...74609478/detay

KTM 525 12500 TL
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...61277587/detay

KLX çok uygun görünüyor, tam bir dual sport, fiyat uygun fakat 22 beygir düşük gücü ile kısa zamanda ihtiyaçlarıma cevap veremez mi acaba? diye düşünüyorum.

WR250 de ihtiyaçlarıma çok uygun bir motor, 250cc den 30 beygir güç çıkarmışlar fakat o para 250cc bir motora verilirmi? Yetersiz gelirmi? Satmaya kalkarsam çok zor müşteri bulunacak bir modele benziyor.

DRZ ye söylenecek pek bir şey yok sanırım. Kendini kanıtlamış bullet-proof bir motor deniyor. Tek dezavantajı diğer seçeneklere göre ağırlı biraz fazla. Bu motoru seçeceksem de, 2002 modeli 8500 lira, 2008 modeli 12000 lira hangisini tercih etmeliyim?

KTM 525 ilk bakışta aşık olduğum motor. Modeli biraz düşük fakat beraberinde hem süpermoto jant+lastik hemde enduro jant+lastik olması çok büyük bir avantaj. Bu motordaki tek çekindiğim konu bakımları ve masrafı. Yukarıdaki diğer tüm seçenekler uzun bakım aralıklı fakat bu motor saatli. Özellikle bu model hakkında yönlendirmeye ihtiyacım var. 15 saatte yada 100 litre yakıtta yağ değişimi, hava filtresi temizliği ile bitiyorsa sorun yok diye düşünüyorum. Ama başka ne gibi bakım masrafları çıkarıyor bir fikrim yok. 2-3 ayda bir yüksek maliyetler çıkarıcaksa bilmeliyim.

Yukarıda yazdığım modeller içinde seçim yapabilmem için yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden uzun mesajımla sizleri yorduğum için özür dilerim.

Enduroist Kıdemli Üye Volkan YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    volkan yilmaz
    Motosiklet
    '03 R1150GS
    Marka
    Bmw

aslina bakarsan soyledigin tanimlamaya bunlarin hic biri uymuyor en yakini drz olur ve 2008 modeli tercih edilmeli derim. kullanim karaterine ise versys , ta yada dl cuk cuk oturacaktir ama biraz agir makineler tabii bu agir arazi yapmiyacaksan bu hafiflik takintin niye?
    Volkan YILMAZ 0 Rh+
    532 2840943

ride to hell

Enduroist Kadim Üye İbrahim KARAASLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim KARAASLAN
    Motosiklet
    Artık Yok (Tabanvay)

Öncelikle merhaba KTM konusunda İbrahim35 seni tatmin edici açıklamalarda bulunur. bu saydıklarının içinde beim açımdan en iyisi WR 250 Fiyat olarak git 2000 daha ver sıfırını al yada sağlam pazarlık et.
    Ama şehirde de kullanıcam hafif arazi diyosan bütcen 13000 e kadar çıkıyorsa bir sürü seçenek var 6000 TL Falcondan başla 13-14000 TL DL 650 ye kadar git (NX 650 Dominatör,KLE 500,XL 650 Transalp,Bmw F650,Suzuki Freewend XF650 vs. vs. hepsi senin anlattıklarına uyuyor.)
    By JeRu SaLeM

Isim
    Selçuk Gürdal
    Motosiklet
    ER-6N
    Marka
    Kawasaki

öncelikle birşeyi düzeltmek istiyorum tam doğru aktaramadım sanırım,
    ben hafif arazi diye bir tabir kullanmadım, çok sert olmayan arazi dedim bunda da kastım öyle pro endurocu falan değilim ama kendi çapımda hatırı sayılır araziye giriyorum. Bu yüzden ağır makinelerle ilgilenmiyorum dedim.

Enduroist Katılımcı Üye ALEXANDER 1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oktay KILIÇ
    Marka
    Diger

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...74609478/detay

Ben DRZ 400S derim.Kuşkusuz en doğru kararı siz vereceksiniz,bu konuyu araştırmışsınızdır.Fakat bana sorarsanız Linkteki motosiklet sizin kriterlerinize uygun .Bir laf vardır araziye ne kadar yaklaşırsan asfalttan o kadar uzaklaşman gerekir diye.Kısa süreli asfalt yolculukları ile Suzuki kendinş kanıtlamış ve tutulan bir makine.

Ordinaryus Enduroist ASIM DEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ASIM DEMİR
    Motosiklet
    BURGMAN 650 EXECUTİVE
    Marka
    Suzuki

bencede suziki DZR 400S DERİM

Enduroist Kadim Üye İbrahim KARAASLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim KARAASLAN
    Motosiklet
    Artık Yok (Tabanvay)

Alıntı sgurdal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle birşeyi düzeltmek istiyorum tam doğru aktaramadım sanırım,
    ben hafif arazi diye bir tabir kullanmadım, çok sert olmayan arazi dedim bunda da kastım öyle pro endurocu falan değilim ama kendi çapımda hatırı sayılır araziye giriyorum. Bu yüzden ağır makinelerle ilgilenmiyorum dedim.
    Pardon o zaman, yanlış anlaşılmakla birlikte yazdığım motorlardan birkaçı yine ihtiyaçlarını karşılar.Şehir içi dediğim için Tam enduroları öneremiyorum. Yani KTM EXC serisini şehir içinde ne kadar kullanabilirsin. Şöyle temiz bir. XT 600E bulsan tam senlik olur aslında
    By JeRu SaLeM

Enduroist Kadim Üye Davut Yüksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Davut Yüksel
    Motosiklet
    R1100 GS
    Marka
    Bmw

Seçiminiz Drz den yana olursa forumumuzda aksesuarlı olanını çok daha uygun fiyata veren arkadaşımız vardı, ben onu tavsiye ederim hem güveneceğiniz bir motor olur.

Isim
    Selçuk Gürdal
    Motosiklet
    ER-6N
    Marka
    Kawasaki

ilanı varmıdır sahibinden de kendisine nasıl ulaşabilirim?

Banned
    Isim
    sevket sezen
    Marka
    HarleyDavidson

klx250 yi al motoru iyi enjeksiyonlu ve çok sağlam bir motor arazi performansı iyi bende düşünüyorum almayı ama vespada almayı düşünüyorum çok kararsızım ama test ettim klxi kesinlikle al en azından sıfır motor kullanılmış motor alma

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu