Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12
11 den 19´e kadar. Toplam 19 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye cem tolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    cem tolga (bahtsız bedevi)
    Motosiklet
    bmw F650 1996 BEYAZ__ XT600E 1997 BEYAZ
    Marka
    Bmw

Alıntı giotine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben motosiklet alırken hep şu mantıkla ilerledim ... Yüksek model düşük km. bütçeyi zorlayarak. Bir şekilde ödeniyor ... Kredimin 7 ayı kaldı

Bence 11 yaşında motor almaktansa daha genç düşük km.lerde motorlar almak en mantıklısı ...
    evet ama bankalarla çalışmayan biriolarak ( eski kafalıyım kredi çekmek vs. bana göre deil. tek kartım var oda maaş kartı ) kredi ile iş yapmıyorum. o yüzden her fırsatı değerlendirmeye çalışıyorum ;) freewind piyangodan çıkmıştı ve benim şapırrr ı verip onu alcaktım

yoksa zaten benim istediğim motor fz6 fazer

kuzgun
    Guest

Arkadaşlar bu işler aceleye gelmez önce ne amaçla nerede kullanacaksın buna karar vermelisin herkezin düşüncesi ve zevkleri farklıdır ktm alıp bu motor nasıl birşey vibratör gibi çalışıyor deyip satanıda gördüm harley alıp bu demir yığını beni kas yığınına dönüştürecek diyenide bence motoru almadan ona binip en az 50 km yol yapmalısın bu nasıl olacak ya satın alacağın motor sahipine şart koşacaksın yada tanıdık birine rica edeceksin sonra alacağın motora karar verip onun üzerinde yoğunlaşır alırsın ama almadan önce güvendiğin bu işten anlayan birilerine göstermektede fayda var.Hangi marka hangi model kararı sana kalmış servis ve yedek parça herşeyden önemli.Hadi iyi sürüşler.

Isim
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Alıntı kuzgun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu işler aceleye gelmez önce ne amaçla nerede kullanacaksın buna karar vermelisin herkezin düşüncesi ve zevkleri farklıdır ktm alıp bu motor nasıl birşey vibratör gibi çalışıyor deyip satanıda gördüm harley alıp bu demir yığını beni kas yığınına dönüştürecek diyenide bence motoru almadan ona binip en az 50 km yol yapmalısın bu nasıl olacak ya satın alacağın motor sahipine şart koşacaksın yada tanıdık birine rica edeceksin sonra alacağın motora karar verip onun üzerinde yoğunlaşır alırsın ama almadan önce güvendiğin bu işten anlayan birilerine göstermektede fayda var.Hangi marka hangi model kararı sana kalmış servis ve yedek parça herşeyden önemli.Hadi iyi sürüşler.
    öncelikle uyarılar için teşekürler.

ben uzun yol ve konaklamalı geziler yapmak amacı ile enduro motosiklette karar kılanlardanım. maddi imkanlar doğrultusunda şu an için en uygun suzuki freewind gibi gözüküyor. yaptığım araştırmalar da bu motorun çook zor arıza çıkarttığını (kullananlardan biri şu an ki müdürüm.) hatta yağını bakımını ihmal etmediğin sürece çok şanslı deilsen azıra yapmıyacağını bile öğrenmiş oldum.

ama malesef istekler herzaman olmuyor. şimdi başka arayışlar içindeyim. çünki talip olduğum motor satıldı. (verilen söz tutulmalı takas için yanına gittiğim kişiler 2 saat motoru vermemek için cebelleşti)

kuzgun
    Guest

Bu tip motorların hemen hepsi sağlam ve dayanıklıdırlar çünkü enduro sınıfına giriyorlar senin asvaltmı toprakmı ağırlıklı yol yapacaksın asvaltsa çift silindir veya dört silindir bir motor alman vibrasyon açısından sürüş kalitesi için daha uygundur toprak ağırlıklı yollarda ise tek silindir motorlar yüksek torkları ve hafiflikleri sayesinde diğer motorlardan arazide daha verimlidirler.Motorların arızasına gelince bakımları zamanında ve uygun alet edavatlarla kaliteli parçalar kullanılarak yapılırsa uzun yıllar sürücüsüne sağlıklı bir şekilde hizmet verirler.Aprilia Pegaso senin Suzuki bizim ülkemizde tek silindir olarak diğer motorlardan daha ucuz bana kalırsa ikiside güzel motorlar çift silindirde Honda Transalp Kavasaki KLE 500 dayanıklı ve ucuz motorlardır bunların kilometresi çok olması seni yanıltmasın iyi bir ustaya gösterilerek alınırsa uzun yıllar binilir bu tip motorlar uzun yıllar az değişikliklerle üretilmiştir.Dört silindir motorlar arazi şartlarına uygun değildir düşük tork yüksek devirli motorlardır ve kaaportaları narin ve pahalıdır ama asvaltta çok keyifli ve hızlıdırlar bunlar enduro sınıfına girmez tur amaçlı asvalt motorlarıdır.Bundan sonrası senin kararın hadi hayırlısı.

Enduroist Katılımcı Üye gülay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gülay karacakaya

sevgili Apo ben bişey sormak istiyorum .. Enduroyla , cross arasındaki fark nedir. .??

kuzgun
    Guest

Gülay iyi bir soru enduro farı stopu sinyali vs olan trafiğe uygun arazi ve yol motosikleti motocross ise farı stopu vs olmayan tırafiğe çıkış izni olmayan tamamen arazi motosikletidir.Birde süpermoto var buda motocross motorlarının asvalt lastikli olanlarına deniyor ayrıca bazı enduro motosikletleri de bu modele dönüştürülebiliyor.Umarım bu kısa yazıyla anlatabilmişimdir selamlar.

Enduroist Katılımcı Üye gülay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gülay karacakaya

çok tşk.ler duyuyor ve konuşuyoruz hep ama yazdıklarına bakınca tam olarak ne olduğu ve farkı bilinmeden konuşulmuş ..

Isim
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Alıntı kuzgun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu tip motorların hemen hepsi sağlam ve dayanıklıdırlar çünkü enduro sınıfına giriyorlar senin asvaltmı toprakmı ağırlıklı yol yapacaksın asvaltsa çift silindir veya dört silindir bir motor alman vibrasyon açısından sürüş kalitesi için daha uygundur toprak ağırlıklı yollarda ise tek silindir motorlar yüksek torkları ve hafiflikleri sayesinde diğer motorlardan arazide daha verimlidirler.Motorların arızasına gelince bakımları zamanında ve uygun alet edavatlarla kaliteli parçalar kullanılarak yapılırsa uzun yıllar sürücüsüne sağlıklı bir şekilde hizmet verirler.Aprilia Pegaso senin Suzuki bizim ülkemizde tek silindir olarak diğer motorlardan daha ucuz bana kalırsa ikiside güzel motorlar çift silindirde Honda Transalp Kavasaki KLE 500 dayanıklı ve ucuz motorlardır bunların kilometresi çok olması seni yanıltmasın iyi bir ustaya gösterilerek alınırsa uzun yıllar binilir bu tip motorlar uzun yıllar az değişikliklerle üretilmiştir.Dört silindir motorlar arazi şartlarına uygun değildir düşük tork yüksek devirli motorlardır ve kaaportaları narin ve pahalıdır ama asvaltta çok keyifli ve hızlıdırlar bunlar enduro sınıfına girmez tur amaçlı asvalt motorlarıdır.Bundan sonrası senin kararın hadi hayırlısı.

cross kesinlikle düşünmüyorum. çünki, devamlı toprak üzerinde olmak benim acımdan imkansız.
    racing motorlar kesinlikle bana göre deil. çünki, otoban da hız yapmak bana göre deil.
    sm (supermoto) bi nebze bana göre ama türkiyedeki fiyatlar konusundan maddi olarak şu an için düşünemiyorum
    chooper şu anda kullanıyorum çok memnunum kullanımı acayip rahat ama tarzım deil
    gelelim enduro motorlara gerek asfalt gerekse bozuk yollarda( ağır araziler hariç) kullanım kolaylığı ile çok tercih edilen motor grubu benim aradığım bütün özelliklere uydun. yani benim isteklerime karşılık verebilecek tek motor türü. (şimdilik ) bu sebeple tercih olarak suzuki sctim çünki yaptığım araştırmalarda aprilla pek içime sinmedi o yüzden suzuki ilk tercih (maddi olarak ta uygun ) ama gönlümde yatan fazer fz6

gülay hanım uyarılar için teşekkürler.

Enduroist Üye taylan zeynelgil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    taylan zeynelgil
    Motosiklet
    HUSABERG-FE450e
    Marka
    Husaberg

frewind gerçekten güzel makinadır bir ara aldım sattım ve çok avantajları vardır mesala yağ radyötürü var f 650 gırank yataklı frewind de bilyalı bu çok önemli yag pompası f 650 gibi bilokta dönmüyor yıldız sistemi digil buda önemli yol dutuşu çok güzel rahat sürüşü keyifli biz bir ara apo abimle frewinde yükledik çantaları ufak bir tura çıktık onda ozaman rc 650 vardı onun motoru bıraktık tekmotor gitik ve rahat yolculuk yaptık suzuki frewind i f650 ve pegaso ya rakip çıkardı o dönemler avrupada çok sattı parça sorunu yok sipariş veriyor sun 15 gün içinde elinde bu çok önemli bu motoru uzun yıllar kullanmak istiyor san yağ radyötörünün arkasına birtane fan takacaksın olay bitecek istanbul tırafigi durkalk makina kendini daha iyi sogut sun diye tırafige girdinmi fanı açacaksın ve motorun ömrünü uzatacaksın şimdiden hayırlı olsun.

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12