Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345
41 den 43´e kadar. Toplam 43 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye ErdoganAktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erdogan Aktas
    Motosiklet
    BMW F650 GS
    Marka
    Bmw

Cevaplarınız için teşekkürler. Motosikletim 31.400 civarında. Zincir kaç para civarında bir şey? Yeni zincir takıldığında bu ses tamamen gidiyor mu?

Banned
    Isim
    Özgür * Bulut Yani
    Motosiklet
    KLE 650 (Versys)
    Marka
    Kawasaki

Tamamen amatör gözlemlerim, yanlışım varsa üstadlar duzeltecekler.
    Zinciri yağsız bırakırsın, çok yağlarsin ses yapar
    Otomatik yaglayici alırsın, hava soğuk olur yağ akmaz, fazla acarsın vanasını çok yağlar, jani batırır, hava düzelir vanayı kısarsın yağsız kalır, uzun yola giderken yolda ayarlarsın tam kıvamı buldum dersin, sehiricine gelirsin uzun yoldaki gibi olmaz, vanayla tekrar oynarsin... Liste uzar gider. Otomatik yaglayicilarin güzelliği başlata spreyine para vermemek ve zincir ile uğraşmamak. Bazı yaglayicilar 7 kata kadar zincir ömrünü artıyormuş, yok öyle birey bu arada

Enduroist Üye ErdoganAktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erdogan Aktas
    Motosiklet
    BMW F650 GS
    Marka
    Bmw

Şu anki zaten eski değişecek durumda olduğunu bildiğimden ötürü çok önemsemiyorum. Yağsız kalmamasına dikkat ederek zincir spreyi ile yağlıyorum ancak bu spreyler çok pahalı ve bence o kadar da pratik değil. Yağlarken de sonrasında da zinciri, jantı, etrafını, dikkat etmezsen motor bloğu tarafındaki bölmeyi pislikle dolduran irşey gibi geliyor bana. Örneğin benden önceki sahibi pek bakmamış olmalı ki bende paçalarım sürekli yağlanınca o bölmeyi komple söktüm. Zincir yağı ve topladığı toz pislik bu bölümde birikip burayı öyle bir doldurmuştu ki içeriden yarım kilo yağ pisliği çıkardım desem abartmış sayılmam.

Motorcu bir başka arkadaş ince uclu makine yağdanlığı içerisine zincir yağını koyup zincirin dış kısmını yağlamadan iç kısmını yağlayarak bakım yaptığını anlatıyordu. 30bin km deki motosikletin zinciri pırıl pırıl tertemiz görünüyordu. Açıkçası imrenip sprey kullanmamaya karar verdim.

Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345