Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 34 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Sinan AKIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sinan AKIN
    Motosiklet
    Tiger 1050
    Marka
    Triumph

Feyizoğlundan daha önce 11,5tl ye aldığım oxford fosforlu şerite, Esengül de 35tl fiyat vermişlerdi. Bu tip aksesuarları ya kendileri de çok pahalıya alıyor yada piyasadan çok daha yüksek fiyata satıyolar..
    Sevgi eylem gerektirir...0533-248 80 80
    sakin@fenerbahce.com.tr

Enduroist Üye Öncel Uğuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Öncel Uğuz
    Motosiklet
    Transalp
    Marka
    Honda

Alıntı Fanatik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Feyizoğlundan daha önce 11,5tl ye aldığım oxford fosforlu şerite, Esengül de 35tl fiyat vermişlerdi. Bu tip aksesuarları ya kendileri de çok pahalıya alıyor yada piyasadan çok daha yüksek fiyata satıyolar..
    Kendilerinin pahaliya almasi pek mumkun degil en bilinen yapi marketlerde tanesi 5 tlden satiliyor daha pahaliya aliyorlarsa 5 tl ye alip biz satalim esengule

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı oncel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendilerinin pahaliya almasi pek mumkun degil en bilinen yapi marketlerde tanesi 5 tlden satiliyor daha pahaliya aliyorlarsa 5 tl ye alip biz satalim esengule
    Ali ustadan bende memnunum şimdi yalan olmasın, cbf150 yide, nc700x i de bakıma götürdüm, koruma demiri taktırdım vs. sarf malzeme , bakımda fiyatlarda bir anormallik görmedim ancak aksesuar niyetindeki ürünlerde biraz fiyat farkı olabiliyor, eğer barkodlu bir ürün değilse yada öyleyse bile sistemde bir karışıklık olmuş olabilir diye düşünmek istiyorum öncelikle.

En iyisi siz en kısa sürede iade edin.

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı RaQuEtTe77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevgili arkadasim 3senedir ali esengule servise giderim bu gune kadar tarafima tek bir yanlislari bile olmamistir.kaldikki bir cok konuda da tarafima vede benim gibi bircok tanidigim bu servisi kullanan arkadasima son derece yardimci olmuslardir...ya senin diger servislerden haberin yok yada bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan arkadaslardan birisin...hii kimseninde avukatligini yapmiyorum ancak eminimki gittigin tatil koylerinde vede tatil yorelerindeki kafe barlarda maliyeti 50kurus olan kahvelere isletmeyi hic yargilamadan 5 lira yada 7 lira verdigin olmustur bilmem anlatabildimmi sonuc olarak serbest ekonomi diye bir sey var isine gelmezse gitmezsin yada kullanmazsin orayi ama kalkipta kimseye organize olalimda soyle boyle yapalim mesajlari vermemelisin ona bakarsan mototalede gidersin yada baska bir servisede o ampulu belkide 5 liraya alirsin ama emin olki sanada onlar baska yerden giydirebilirler ... silverwing motorumu honda mototale goturdum 6000 km bakiminda motoru arkaya bir yere aldilar 3saat sonra gel al dediler ne nasil yani ne yptiklari belli degil iceride olurmu oyle sacma sey dedim ben bakimi gormek istiyorum dedigimde mumkun olmadigini soylediler peki dedim sorarim ben size 3 saat sonra gittim aldim motoru parayida odemeden once yapilan bakimda degisen ve cikan parcalari istedim honkleme sirasi onlara geldi tabi ama malesef alamadim degisenleri cunku biz attik onlari dediler ee iceride ne yaptininiz ben nasil inanacam simdi bir dahada gitmedim ama eminimki sonsuz memnun olanlarda vardir... sende git 5 liralik ampulu o fiyattan satan yerden al bu kadar basit...
    uslupta sıkıntı yok mu....bakınız bız burada her seyı konusur degerlendırır tartısırız. bedeli 5 tl olan bır urunun 35 lıraya kıltlendıgı bır muesseseden hepımızın haberdar olması gerekir... ve bu kazıklanmayı bızlerle paylasan bır uyemıze... gıt o zaman 5 lıralık yerden al demek ayıptır... okur okumaz bu savunma tarzı uslupla ınsan baska bır sey dusunuyor.... 5 lıralık bır seyı 35 lıraya satan bır fırma varsa buradan herkese duyrulmalıdır...yıllarca borusana demedıgımızı bırakmadık mesela... ama uslup cok sert ve bıraz ayıp kacmıs... bıraz ozverılı olalım .

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

bu konunun ıvedılıkle sonuclanmasını beklıyorum, bır yanlıs anlasılma mı var yoksa gercekten durum bu mudur....orada motorunuzu tamır eden ustayla da bır ılgısı yoktur... o ustanın da bır patronu vardır ve fırmanın polıtıkası budur.... o zaman fırmanın sucunu ustaya atmak olmaz... ısletmecı patron vs bu fıyattan satılacak dedıyse orada calısanların bır kabahatı yoktur. ancak boyle cıddı bır fıyat farkı varsa herkes bılmelıdır ve kazıklanmamalıdır.

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Enduroist Katılımcı Üye TamerTEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tamer Tekin
    Motosiklet
    GSF600S
    Marka
    Suzuki

daha önce kle 500 için arka fren balatası almaya gitmiştim 45 tl almıştı,fakat fren balatasını başka bir magazadan alıp getirmişti elimde kalmamış demişti.takılan balata kısa süre sonra bitmişti.sonra tekrar fren balatasını daha ucuza 35 tl ye bulup başka bir yerden almıştım.arka balatayı söktügümde çin motosikletlerine takılan 15 tl'lik balata takmışlar.daha'da uğramadım.
    demekki fiyat-servis politikaları yorumlanır.

Enduroist Kıdemli Üye Emre Tekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Tekin
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Ben de Esengül'ü kullanıyorum. Genelde memnun olduğumu söyleyebilirim. Ancak şu da var ki, balata, hava filtresi, ampul gibi parçaları kendim temin edip değiştiriyorum.

Maalesef bu tür parçalara genelde anormal bir kar marjı yüklüyorlar. Daha önce Yamaha'da benzer şeyleri yaşamıştım ben de (127 TL'ye satılan balatanın aynı kalitede muadilini 17 TL'ye almak gibi).

Örnek: Transalp'in orijinal hava filtresi 170 TL gibi bir şeydi. KN veya Simota alırsan daha ucuza geliyor. 40-50 TL'ye de benzer kalitede markalı ürünler var.

Balata olarak hem Yamaha'da hem de TA'da Brenta kullanıyorum. Hiçbir olumsuzluk görmedim. Neden serviste taktırayım ki?

Üç yıldır periyodik bakımlar ve ufak tefek şeyler için Esengül'e gidiyorum. Dediğim gibi Esengül'de anormal bir ücret ödemişliğim yok. Ama Türkiye'de her markadan büyük motorların bakımlarında saçma sapan bir şişkinlik olduğu doğru.

Sanırım en güzeli bakımlarımızı mümkün olduğunca kendimiz yapmak.

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı emrello Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de Esengül'ü kullanıyorum. Genelde memnun olduğumu söyleyebilirim. Ancak şu da var ki, balata, hava filtresi, ampul gibi parçaları kendim temin edip değiştiriyorum.

Maalesef bu tür parçalara genelde anormal bir kar marjı yüklüyorlar. Daha önce Yamaha'da benzer şeyleri yaşamıştım ben de (127 TL'ye satılan balatanın aynı kalitede muadilini 17 TL'ye almak gibi).

Örnek: Transalp'in orijinal hava filtresi 170 TL gibi bir şeydi. KN veya Simota alırsan daha ucuza geliyor. 40-50 TL'ye de benzer kalitede markalı ürünler var.

Balata olarak hem Yamaha'da hem de TA'da Brenta kullanıyorum. Hiçbir olumsuzluk görmedim. Neden serviste taktırayım ki?

Üç yıldır periyodik bakımlar ve ufak tefek şeyler için Esengül'e gidiyorum. Dediğim gibi Esengül'de anormal bir ücret ödemişliğim yok. Ama Türkiye'de her markadan büyük motorların bakımlarında saçma sapan bir şişkinlik olduğu doğru.

Sanırım en güzeli bakımlarımızı mümkün olduğunca kendimiz yapmak.
    benzer durumu NC700x in arka balatasıyla ilgili yaşayan bir arkadaş var. başka bir serviste arka balatalar için 200 küsür tl ödemiş. ingiltere den, ön arka EBC takım sipariş edince herşeyiyle 40-45pound u geçmiyor.

ne yapıcam? balataların durumunu takip edeceğim, bakımdan önce biterse yada değişeceği bakım gelmeden y.dışından alacağım garantide olduğundan bakımı yetkili servis yaparken benim aldığım balataları taktırcam.

Ampülle ilgili bilgiyi bekliyoruz.

Enduroist Üye Öncel Uğuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Öncel Uğuz
    Motosiklet
    Transalp
    Marka
    Honda

Ampul için telefonla görüştüm kendilerinin alış fiyatınında yüksek olduğunu söylediler. Hafta sonu iade edeceğimi söyledim takılmadıysa tabiki iade alırız dediler. Bana göre bu tip ürünleri bile araştırarak almak lazım. En azından bir yerden daha fiyat almak gerekiyor. Her kazık bir tecrübe ,ne kazık biter ne tecrübe

Enduroist Kadim Üye Egemen Donat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Egemen Donat
    Motosiklet
    F650 GS 007
    Marka
    Bmw

Alıntı kirlangic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uslupta sıkıntı yok mu....bakınız bız burada her seyı konusur degerlendırır tartısırız. bedeli 5 tl olan bır urunun 35 lıraya kıltlendıgı bır muesseseden hepımızın haberdar olması gerekir... ve bu kazıklanmayı bızlerle paylasan bır uyemıze... gıt o zaman 5 lıralık yerden al demek ayıptır... okur okumaz bu savunma tarzı uslupla ınsan baska bır sey dusunuyor.... 5 lıralık bır seyı 35 lıraya satan bır fırma varsa buradan herkese duyrulmalıdır...yıllarca borusana demedıgımızı bırakmadık mesela... ama uslup cok sert ve bıraz ayıp kacmıs... bıraz ozverılı olalım .
    Heyt beaa ..

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu