Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 31 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Görkem Gürdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Görkem Gürdoğan
    Motosiklet
    R1100 Gs
    Marka
    Bmw

Alıntı Empyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eskiden yoktu boyle şeyler..Evde adaptöre bağlı paynır çıkma kafa teyipler ,aciko anfiler ve paynır 6985 ordada bufırla büyüyen gençleriz.Munibus tivıtırlarınıda unutmamak lazım..
    Hoparlör olarakta cami megafonu vardı dimi

6985 önemli rakam bu arada

95' BMW 1100GS

Banned
    Isim
    MB
    Motosiklet
    CBF 600 + KLE 500
    Marka
    Honda

Arkadaşlar, tepeüstü "Meydan"daki M. markette ciddi indirimli stand ürünleri mevcut Denon, Harman Kardon, Yamaha gibi markalar var. ("bakmadan almayın" surround sistemle ilgilenmiyorsanız boşa yorulmayın )

Enduroist Kıdemli Üye Ünsal Ömer ÇAKMAKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ünsal Ömer ÇAKMAKLI
    Marka
    Bmw

O değilde benim Technics Sa-DA8'in kondansmotorlarını ucuza değiştirebilecek bildiğiniz bir babayiğit var mı ?

Ya bir de madem bu muhabbet ilgi gördü sohbetleri başka bir başlığa mı taşısak ne yapsak Alper'in başlığa ayıp oluyor kanımca

Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

Ep gene Trakya beeyaa Avrupa'lıyız çekemiyo susaklar...

0 532 4258807

Canlar Makina , Canlar A.Ş.

.

Banned
    Isim
    a34

Alıntı Ünsal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O değilde benim Technics Sa-DA8'in kondansmotorlarını ucuza değiştirebilecek bildiğiniz bir babayiğit var mı ?

Ya bir de madem bu muhabbet ilgi gördü sohbetleri başka bir başlığa mı taşısak ne yapsak Alper'in başlığa ayıp oluyor kanımca
    Yok ayıp olur mu, ben de öğrenmiş oluyorum, sorun yok
    Merakla izliyorum okuyorum yazılanları...

Banned
    Isim
    MB
    Motosiklet
    CBF 600 + KLE 500
    Marka
    Honda

Kondansatörlerde ne gibi bir sorun var.

Enduroist Kıdemli Üye Ünsal Ömer ÇAKMAKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ünsal Ömer ÇAKMAKLI
    Marka
    Bmw

Alıntı mehmetb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kondansatörlerde ne gibi bir sorun var.
    Abi bu modelde ses saflığı için TA-KE kondansatör kullanmışlar , sanırım bi çeşit bambudan mamul ama bu çeşit kondansatörlede çabuk kuruyor.

Cihaz nerden baksan 10 yıllık , kondansatörler kurumuş çeyrek seste bile bas girdi mi besleme yetersiz kalıyor. Bana da zor geldi cihazı dağıtmak iki tane büyük çıkış transistörü kondansatörü var onların değişmesi lazım.

Yazarken kolay geldi yaw akşama ben bi dağıtayım cihazı bakiim

Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

Ep gene Trakya beeyaa Avrupa'lıyız çekemiyo susaklar...

0 532 4258807

Canlar Makina , Canlar A.Ş.

.

Banned
    Isim
    MB
    Motosiklet
    CBF 600 + KLE 500
    Marka
    Honda

Abi bu modelde ses saflığı için TA-KE kondansatör kullanmışlar , sanırım bi çeşit bambudan mamul ama bu çeşit kondansatörlede çabuk kuruyor.

Cihaz nerden baksan 10 yıllık , kondansatörler kurumuş çeyrek seste bile bas girdi mi besleme yetersiz kalıyor. Bana da zor geldi cihazı dağıtmak iki tane büyük çıkış transistörü kondansatörü var onların değişmesi lazım.

Yazarken kolay geldi yaw akşama ben bi dağıtayım cihazı bakiim
    Güç kaynağının oradaki elektrolitik (kutuplu) kondansatörlerden bahsediyorsan piyasada bulunur. İstersen değerlerini yaz araştıralım. Elin havya tutuyorsa değişim kolay Bu arada topik iyice yoldan çıktı.

Banned
    Isim
    EKİN DOĞAN
    Marka
    Aprillia

Merhaba Mehmet Boztepe Bey,

Ankara'dan aradığımı belirtmiştim. Sizinle telefonda da konuşmuştuk Logitec Z5500 sistemini.

Sizlerden yardım istiyorum;

Yıllardır aklımda olan şey "iyi müzik" dinleyebileceğim ve baktığım zaman bana keyif verecek olan bir sistem kurmak. Bunun için gönlümde nedense hep Yamaha yatar. Fakat biraz araştırma yapınca bu işin bir "dünya" olduğunu gördüm. Aynı gibi gözüken hoparlörlerin birisinin fiyatının 500TL birisinin fiyatının 5000€ olduğunu fark ettim. Bütçemde sınırlı, öyle binlerce lira verecek durumum yok ama bütçeme göre en uygun sistemi almak istiyorum. İşin teknik kısmını hiç bilmiyorum, bu yüzden de hemen gidip 2 büyük hoparlere para verip de evde test ettiğim zaman hüngür hüngür ağlamak istemiyorum.. Amacım ortalığı yükseke ses-bass'la inletmek değil: ben mutfakta kahvemi yaparken salonda Sezen Aksu mu oturuyor yoksa müzik sisteminden mi ses geliyor sorusunu sormak.
    Ama dediğim gibi, bütçeme göre, kısacası money talks
    Araştırdığım birkaç ürün var ama tabi bilgim yok. Sizlere vereceğim örnekler için lütfen gülmeyin, bu konuda çok cahilim.

http://www.meteormuzik.com.tr/asp/sh...?product=18910

Bahsettiğim sistem bu. Siz böyle bileşimlere karşısınız, telefonda konuşmuştuk ama mesela tek başına bir amfi ( örn: Yamaha RX-V467 Amfi) alsam yanına da hoparlörler alsam nasıl olur bilemiyorum. Hangi amfi hangi hoparlör sorusu çıkıyor karşıma ki işin içinden hiç çıkamaz duruma geliyorum. (DVD-CD+ radyo içinde olsun istiyorum, özellikle de radyo).

Bu yüzden yukarıda size bahsettiğim sistemde (cahilce) karar kıldım. Hızlıal. com'da hoparlörsüz fiyatı çok uygun. Yanına da hoparlör alsam (2. linkte mevcut), bağlanabilir mi, gücü yeter mi bilemiyorum.

http://www.hizlial.com/u05.018.1406....asyonlu-radyo#

http://www.hizlial.com/u05.018.1406....ef=biarada.com

Yardımlarınızı rica ediyorum..

Logitec Z 5500 sistemini daha önceden dinlemiştim, siz bahsettikten sonra hatırladım, hayran kaldığımı hatırlıyorum. ama şu an satışta değil ve ikinci el almak istemem. Eğer satılsaydı Yamaha sistemi ve bu hoparlörü alacaktım. Z 5500 yerine muadili olarak LOGITECH Z-906 5.1 SES SISTEMI'ni gösterenlerde mevcut.
    Konu Ekin tarafından (09-03-2013 Saat 22:27 ) değiştirilmiştir.

Banned
    Isim
    MB
    Motosiklet
    CBF 600 + KLE 500
    Marka
    Honda

Alıntı Ekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Mehmet Boztepe Bey,

Ankara'dan aradığımı belirtmiştim. Sizinle telefonda da konuşmuştuk Logitec Z5500 sistemini.

Sizlerden yardım istiyorum;

Yıllardır aklımda olan şey "iyi müzik" dinleyebileceğim ve baktığım zaman bana keyif verecek olan bir sistem kurmak. Bunun için gönlümde nedense hep Yamaha yatar. Fakat biraz araştırma yapınca bu işin bir "dünya" olduğunu gördüm. Aynı gibi gözüken hoparlörlerin birisinin fiyatının 500TL birisinin fiyatının 5000€ olduğunu fark ettim. Bütçemde sınırlı, öyle binlerce lira verecek durumum yok ama bütçeme göre en uygun sistemi almak istiyorum. İşin teknik kısmını hiç bilmiyorum, bu yüzden de hemen gidip 2 büyük hoparlere para verip de evde test ettiğim zaman hüngür hüngür ağlamak istemiyorum.. Amacım ortalığı yükseke ses-bass'la inletmek değil: ben mutfakta kahvemi yaparken salonda Sezen Aksu mu oturuyor yoksa müzik sisteminden mi ses geliyor sorusunu sormak.
    Ama dediğim gibi, bütçeme göre, kısacası money talks
    Araştırdığım birkaç ürün var ama tabi bilgim yok. Sizlere vereceğim örnekler için lütfen gülmeyin, bu konuda çok cahilim.

http://www.meteormuzik.com.tr/asp/sh...?product=18910

Bahsettiğim sistem bu. Siz böyle bileşimlere karşısınız, telefonda konuşmuştuk ama mesela tek başına bir amfi ( örn: Yamaha RX-V467 Amfi) alsam yanına da hoparlörler alsam nasıl olur bilemiyorum. Hangi amfi hangi hoparlör sorusu çıkıyor karşıma ki işin içinden hiç çıkamaz duruma geliyorum. (DVD-CD+ radyo içinde olsun istiyorum, özellikle de radyo).

Bu yüzden yukarıda size bahsettiğim sistemde (cahilce) karar kıldım. Hızlıal. com'da hoparlörsüz fiyatı çok uygun. Yanına da hoparlör alsam (2. linkte mevcut), bağlanabilir mi, gücü yeter mi bilemiyorum.

http://www.hizlial.com/u05.018.1406....asyonlu-radyo#

http://www.hizlial.com/u05.018.1406....ef=biarada.com

Yardımlarınızı rica ediyorum..

Logitec Z 5500 sistemini daha önceden dinlemiştim, siz bahsettikten sonra hatırladım, hayran kaldığımı hatırlıyorum. ama şu an satışta değil ve ikinci el almak istemem. Eğer satılsaydı Yamaha sistemi ve bu hoparlörü alacaktım. Z 5500 yerine muadili olarak LOGITECH Z-906 5.1 SES SISTEMI'ni gösterenlerde mevcut.
    Ekin, telefonda da anlattığın üzere ve anladığım kadarıyla genelde müzik dinlemek üzere bir sistem düşünüyorsun. Ve satın aldığın cihazda bu tarzı destekliyor. (Bu arada hayırlı olsun güle güle kullan ) Bence bu sistem için artık 5+1 i düşünme, empedans uyumu vs ile uğraşmaktansa kendi orjinal kolonlarınıda al sistemin tamamlansın.

Banned
    Isim
    EKİN DOĞAN
    Marka
    Aprillia

Daha almadım ama baktıklarımın arasından en iyisi bu gibi geldi (cahilce). Kolonlarıyla beraber İzmir'de satılıyor ve 2 kolona 1500TL istiyorlar.. Cihazın kendisi çok daha uygun bir fiyata geliyor. Tam olarak durum nedir ne değildir bilemedimden dolayı sıkıntım var.
    Ama teşekkür ederim zaman ayırdığınız için.
    Ankara'daki Yahama bayiine gideceğim, oradaki adamlarla da konuşacağım durumu.
    Tekrar teşekkürler.

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu