Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 17 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye yalcinbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    barış yalçın
    Motosiklet
    zx7r
    Marka
    Kawasaki

Standart tecrübe sahiplarine duyurulur bilgi yardımı!

Arkadaşlar race vardı sattım....
    Cross düşünüyorum çin malı ve sıfır düşünüyorum temiz bildiğimiz 2. elde olur ama bildiğiniz
    İstediğim yardım şu:çin malı cross u olup tecrübe sahip arkadaşlar olumlu olumsuz tecrübelerini paylaşırsa sevinirim
    motordan beklentim hafif arazide pazar günümü geçirmek hoplamam zıplamam zorlamam.... beklentimi dikkate alarak bilgi ve yorumlarınızı paylalşırsanız sevinirim.

Enduroist Üye 59hunter-jr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ilker beder
    Motosiklet
    XL200
    Marka
    Honda

Barış bey,

Kişisel kanaatim cross yada enduro tercihinizin çin malı yerine 4500 tl civarında honda yamaha kawasaki gibi japon markalarının ikinci ellerinden yana olması hem güvenlik hem performans hemde dayanıklılık açısında sizi daha mutlu edecektir.

3. 59hunter-jr güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

burhancan01 (13-05-2013),yalcinbaris (22-03-2013)

Isim
    barış yalçın
    Motosiklet
    zx7r
    Marka
    Kawasaki

Alıntı 59hunter-jr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Barış bey,

Kişisel kanaatim cross yada enduro tercihinizin çin malı yerine 4500 tl civarında honda yamaha kawasaki gibi japon markalarının ikinci ellerinden yana olması hem güvenlik hem performans hemde dayanıklılık açısında sizi daha mutlu edecektir.
    İlker bey ilk motorumdan itibaren japon a bindim dediğiniz çok doğru tamamen katılıyorum japonda garanti yoksa anlayan usta bulmak çok zor bulsanda artık kaprisini çekecek sabrım yok... çin i en azından kendim yaparım yapamasamda denerim....japonun parça burada sıkıntı bulsamda çok pahalı....
    Aklımdan ilk yamaha xr 125r geçti 2005 model 4000 tl ama çinin sıfırı 3000 tl
    Türkiyede motor kültürü çok geri kalmış masraf etmiyim yağını değiştirmiyim zincir bakımı nasıl olur doğru sürüş nasıldır ne yazıkkı bilinmiyor.
    Tanıdığım tüm arkadaşlarım sür boşver diyor bişey olmaz diyor hiç bir kontrolunu yapmadan motora biniyor...
    internete baktığımda 30.000 km 40.000 km de diyorlarki sıfır motor yaptırdım hangi motorun ömrü 30.000 km dir? düşünelim....
    japon alacaksın önceki sahipleri düzgün kullanmamış alacağım başıma bela olacak.
    eğer sizin bildiğiniz çok temiz varsa tabiki japonada bakalım.

Enduroist Kıdemli Üye Volkan YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    volkan yilmaz
    Motosiklet
    '03 R1150GS
    Marka
    Bmw

Abisi atalarimizin dediği gibi neka ekmek oka köfte durumu 10 yasinda bi japonmu yoksa sifir bi cinlimi benimde cevabini bulamadigim bi soru henuzzzzz
    Volkan YILMAZ 0 Rh+
    532 2840943

ride to hell

6. Volkan YILMAZ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Osman Somuncu (24-03-2013),yalcinbaris (22-03-2013)

Isim
    barış yalçın
    Motosiklet
    zx7r
    Marka
    Kawasaki

Alıntı rider 76 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abisi atalarimizin dediği gibi neka ekmek oka köfte durumu 10 yasinda bi japonmu yoksa sifir bi cinlimi benimde cevabini bulamadigim bi soru henuzzzzz
    Volkan Bey yukarıda yazdığım nedenlerden dolayı çinli düşünüyorum....uzun yol 2 kişi diye düşünsem kesinlikle alman yada japon
    hafif arazi kısa gezi en azından ucuz sıfır işimi görür. diye düşünüyorum fakat arkadaşlar tecrübelerini paylaşsa daha net kara veririm...çünkü hiç çin tecrübem olmadı

Isim
    ilker beder
    Motosiklet
    XL200
    Marka
    Honda

Barış bey ben de dediklerinize katılıyorum. Maalesef sadece benzin koyarak gezenlerin sayısı çok fazla, ikinci elde de güvenerek motor alabileceğimiz kişi sayısını siz de tahmin edersiniz. Ancak demek istediğim -ki kesinlikle çin malı motorları kötülemek değil amacım- çok çok kötü durumda olmadığı sürece japona bakım yaptığınızda kesinlikle 1-2 yaşında özenli kullanılmamış bir çinliden daha iyi duruma geliyor.(bkz: xl200 yaza hazırlanıyor başlığı ) 2004 model 36000 km de aldığım motorumu birazda elimin yatkın olması sebebiyle aklıma takılan her yerini söküp temizleyip gerekirse yenisi ile değiştirip şuan da istediğim seviyeye getirdim ve çokta para harcamadım. Şuanda bodrum enduro parkurunda her engele içim rahat giriyorum. Sizin gibi bende hondayı almadan önce mondial xtreme max için çok niyetlenmiştim ama formları okuyunca vazgeçmiştim. Aydında yaşıyorsunuz sanırım ben de bodrumdayım burdaki arkadaşlara sorup soruşturayım eğer temiz bir motor denk gelirse tabiki de haber veririm size. Şunu da söylemek isterim küçük enduro yada motocross sınıfı motorlar çok büyük ustalıklar gerektirmeyen basit bir yapıya sahip bakım ve onarımları da bu oranda kolay oluyor.
    Konu 59hunter-jr tarafından (23-03-2013 Saat 00:04 ) değiştirilmiştir.

9. 59hunter-jr, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

yalcinbaris (23-03-2013)

Isim
    barış yalçın
    Motosiklet
    zx7r
    Marka
    Kawasaki

Alıntı 59hunter-jr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Barış bey ben de dediklerinize katılıyorum. Maalesef sadece benzin koyarak gezenlerin sayısı çok fazla, ikinci elde de güvenerek motor alabileceğimiz kişi sayısını siz de tahmin edersiniz. Ancak demek istediğim -ki kesinlikle çin malı motorları kötülemek değil amacım- çok çok kötü durumda olmadığı sürece japona bakım yaptığınızda kesinlikle 1-2 yaşında özenli kullanılmamış bir çinliden daha iyi duruma geliyor.(bkz: xl200 yaza hazırlanıyor başlığı ) 2004 model 36000 km de aldığım motorumu birazda elimin yatkın olması sebebiyle aklıma takılan her yerini söküp temizleyip gerekirse yenisi ile değiştirip şuan da istediğim seviyeye getirdim ve çokta para harcamadım. Şuanda bodrum enduro parkurunda her engele içim rahat giriyorum. Sizin gibi bende hondayı almadan önce mondial xtreme max için çok niyetlenmiştim ama formları okuyunca vazgeçmiştim. Aydında yaşıyorsunuz sanırım ben de bodrumdayım burdaki arkadaşlara sorup soruşturayım eğer temiz bir motor denk gelirse tabiki de haber veririm size. Şunu da söylemek isterim küçük enduro yada motocross sınıfı motorlar çok büyük ustalıklar gerektirmeyen basit bir yapıya sahip bakım ve onarımları da bu oranda kolay oluyor.
    Teşekkür Ederim İlker Bey çok Güzel özetlediniz benimde aklımdan geçen 2004 xl 200 min. 4000 tl bunun yerine 3000tl sıfır çin almak mı? daha mantıklı
    Çevrenize sorarsanız sevinirim...eğer referanslı japon bulabilirsem ballı kaymak olur...haberinizi bekliyorum.

Isim
    ilker beder
    Motosiklet
    XL200
    Marka
    Honda

Ben tercihimi xl den yana yaptım umarım sizi de xl olmasada güzel bir japon sahibi yaparız

12. 59hunter-jr güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Hayati BEDER (23-03-2013),yalcinbaris (23-03-2013)

Isim
    barış yalçın
    Motosiklet
    zx7r
    Marka
    Kawasaki

Başlığı neden buraya taşıdınız anlayamadım?
    muhtemelen model sohbeti yapıyoruz sandınız herhalde fakat
    MOTORUMU SATTIM YENİ MOTOR ARIYORUM...
    BU BAŞLIĞIN BİT PAZARINDA OLMASI LAZIM
    TEŞEKKÜR EDERİM.

Isim
    barış yalçın
    Motosiklet
    zx7r
    Marka
    Kawasaki

http://www.youtube.com/watch?v=uNi0igE3izA
    videosunda kle topraga gömülüyor ağır olduğu içinmi?
    aynı parkurda 125 veya 250 lik cross olsa nasıl tepki verir?

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu