Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu
31 den 40´e kadar. Toplam 46 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Ali Erdeniz Ertem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali Erdeniz Ertem
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Alıntı ahmet yaramış Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ali bey bende 1 yıl boyunca km si düşük ,kazasız boyasız BMW 1200 rt aradım ,çok şükür buldum,sizin gibi pan ile rt arasında kalmıştım ,motor ticareti yapan insanların tavsiyesi, üretimi devam eden motor almam yönünde oldu, bende rt aldım.
    şimdiye kadar 15 farklı motor değiştirdim ,hiçbir motor bana bukadar rahat ve konforlu gelmedi. esa,abs,paralevler ve televler,kumandalı öncam ,ısıtmalı koltuk ve elcik,hız sabitleyici ,cd çalar ve radyo, motor resmen motorluktan çıkmış araba olmaya soyunmuşyakıtı nc yi aratmayacak kadar az,eliniz anahtar tutuyorsa peryodik bakımı çocuk oyuncağı.malzeme kalitesi sınıfında tekten, heşeyden önemlisi koltuk yükseklik ayarı var ,benim boyum 180 cm, motoru aldığım zaman koltuk düşük seviyedeymiş, iki ayağımın tabanı yere tam olarak basıyordu,ben bu alçaklıktan rahatsız oldum, koltuğu yüksek seviyeye aldım.
    rt nin sıfırı resmen 70 bin tl ye dayadı ,böyle bir motorun ikinci elini yarı fiyatından daha ucuza alıp binmek gerçekten harika bir şey,satmaya kıyamıyacağım tek motor bu olacak heralde.
    Merhabalar,

Pan'i tavsiye edenler yedek parca ve servis maliyetlerinin RT ye gore cok daha avantajli oldugunu soyluyorlar. Siz artik Turkiye'ye gelmedigi icinmi Pan tercih etmediniz. Gercekten makinalara baktigimda karar veremiyorum...

Sevgiyle kalin,
    "There is no dark side of the moon really. Matter of fact it's all dark."

34 DU 0415
    AB Rh+
    alierdenizertem@gmail.com

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

RT baskısı artıyor...

Enduroist Katılımcı Üye ahmet yaramış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet yaramış
    Motosiklet
    1200 rt
    Marka
    Bmw

Alıntı Ali Erdeniz Ertem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Pan'i tavsiye edenler yedek parca ve servis maliyetlerinin RT ye gore cok daha avantajli oldugunu soyluyorlar. Siz artik Turkiye'ye gelmedigi icinmi Pan tercih etmediniz. Gercekten makinalara baktigimda karar veremiyorum...

Sevgiyle kalin,
    yedek parça fiyatları inanın bütün yüksek hacimli motorlarda hemen hemen aynı ,aldığım bütün motorların bakımını kendim yaparım (hiç bir usta motora sizin davrandığınız gibi davranmaz) ,2 sene önce fazer motorum vardı ,onun tps sensörünü değişmiştim ,fiyatı şuan 350 tl ,deposuna 2 yıl önce bin tl den daha fazla istemişlerdi ,farının fiyatı 500 tl idi,yani 10 bin tl lik motorun yedek parça fiyatları bile ateş pahasıydı.
    Gönlüm önce varaderoya kaymıştı, geçen sene üretimi durduğu halde ,sıfırı 26 bin tl olan motora 32 bin tl isteyen bile oldu,sonra yönümü pana çevirdim ,alım satım işi yapan bir kaç bayiyi aradım ,hepside üretimi durmuş motoru alma dedi .hiç aklımda yokken ,bana bmw 1200 rt yi önerdiler.
    o günden sonra sahibinden .com dan sürekli rt ilanlarını araştırdım .çoğunun km si 60 bin km nin üzerindeydi ,yani debriyaj balatası ve final drive bilyası, değişim zamanı gelmiş makinalardı ,bu bakımlarda en az 3 bin tl tutan ağır bakımlar ,zaten çoğu satıcı bu bakımları yapmamak için bmw lerini elden çıkarmak istiyor.

Bende bmw 1200 rt nin düşük km olanını bulup,en az 50 bin km yağ ve filtrelerinden başka masraf etmeyeceğim motor aldım.
    filteleri ve yağı alıp bakımını kendiniz bile yapa bilirsiniz .fiyatları zaten çok ucuz .
    bmw motorların sevmediği şey abartı derecede yıkamak ,rt serilerinde grenaj olduğundan pek sorun olmuyor ama 1200 gs lerde sensörler ortada durduğu için savunmasız bir şekilde bütün tehlikelere açıklar ,yıkamacılar da tazzikli suyu sensörlerin tepesine tepesine tutarlarsa ,sensörlerde nemlenip bozula biliyor ,

4. ahmet yaramış, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

CihanCöbek (12-07-2013)

Barış
    Guest

İş parca fiyatiysa honda da bu konuda bayaa baya pahali..
    Zaten yedek parxadan kazaniyorlar
    En pahali parcanin onlarda oldugu yonunde 2 honda motorum oldu..
    Suzuki boyle degil...
    Bmw ye gelince sanmiyorum yedek parcaya oyle ihtiyaciniz olmaz... Durup dururken surekli parca degismezsiniz

Isim
    Ali Erdeniz Ertem
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Alıntı ahmet yaramış Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yedek parça fiyatları inanın bütün yüksek hacimli motorlarda hemen hemen aynı ,aldığım bütün motorların bakımını kendim yaparım (hiç bir usta motora sizin davrandığınız gibi davranmaz) ,2 sene önce fazer motorum vardı ,onun tps sensörünü değişmiştim ,fiyatı şuan 350 tl ,deposuna 2 yıl önce bin tl den daha fazla istemişlerdi ,farının fiyatı 500 tl idi,yani 10 bin tl lik motorun yedek parça fiyatları bile ateş pahasıydı.
    Gönlüm önce varaderoya kaymıştı, geçen sene üretimi durduğu halde ,sıfırı 26 bin tl olan motora 32 bin tl isteyen bile oldu,sonra yönümü pana çevirdim ,alım satım işi yapan bir kaç bayiyi aradım ,hepside üretimi durmuş motoru alma dedi .hiç aklımda yokken ,bana bmw 1200 rt yi önerdiler.
    o günden sonra sahibinden .com dan sürekli rt ilanlarını araştırdım .çoğunun km si 60 bin km nin üzerindeydi ,yani debriyaj balatası ve final drive bilyası, değişim zamanı gelmiş makinalardı ,bu bakımlarda en az 3 bin tl tutan ağır bakımlar ,zaten çoğu satıcı bu bakımları yapmamak için bmw lerini elden çıkarmak istiyor.

Bende bmw 1200 rt nin düşük km olanını bulup,en az 50 bin km yağ ve filtrelerinden başka masraf etmeyeceğim motor aldım.
    filteleri ve yağı alıp bakımını kendiniz bile yapa bilirsiniz .fiyatları zaten çok ucuz .
    bmw motorların sevmediği şey abartı derecede yıkamak ,rt serilerinde grenaj olduğundan pek sorun olmuyor ama 1200 gs lerde sensörler ortada durduğu için savunmasız bir şekilde bütün tehlikelere açıklar ,yıkamacılar da tazzikli suyu sensörlerin tepesine tepesine tutarlarsa ,sensörlerde nemlenip bozula biliyor ,
    Bu cok degerli bilgier icin tesekkurler.
    Sevgiyle kalın,

34 DU 0415
    AB Rh+

Isim
    Ali Erdeniz Ertem
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Alıntı Barış Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İş parca fiyatiysa honda da bu konuda bayaa baya pahali..
    Zaten yedek parxadan kazaniyorlar
    En pahali parcanin onlarda oldugu yonunde 2 honda motorum oldu..
    Suzuki boyle degil...
    Bmw ye gelince sanmiyorum yedek parcaya oyle ihtiyaciniz olmaz... Durup dururken surekli parca degismezsiniz
    Dertsiz basima dert aldim durup dururken
    Tesekkurler Barış,

Sevgiyle kalın,

34 DU 0415
    AB Rh+

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı MelihUlubilgen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ersan nedir bu artçı sele destek sistemi merak ettim..
    Biraz traji lkomik bir durum Abi. NC nin artci konforu gercekten yetersiz. Seleyibadam etme fikirlerim halen sürüyor ama cozume ulastiramadim. Ali visco yastikla bir cozum üretmişti. Basit ama zekiceydi. Birazbespirili mesajdi benimkisi.

Araştırmalarım suruyor ama pek umid vaad etmiyor. Ikna edici bir tasarima hatta tasarim fikrine bile ulassam, gerisi kolay.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Ordinaryus Enduroist Sertan Karamollaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz traji lkomik bir durum Abi. NC nin artci konforu gercekten yetersiz. Seleyibadam etme fikirlerim halen sürüyor ama cozume ulastiramadim. Ali visco yastikla bir cozum üretmişti. Basit ama zekiceydi. Birazbespirili mesajdi benimkisi.

Araştırmalarım suruyor ama pek umid vaad etmiyor. Ikna edici bir tasarima hatta tasarim fikrine bile ulassam, gerisi kolay.
    Hocam Airhawk var.
    Sertan Karamollaoğlu

Enduroist Katılımcı Üye ErdenAyas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ERDEN AYAS
    Motosiklet
    NC700XA - YAMAHA XCITY 250
    Marka
    Honda

Serhan CRFsine bir sele yapmış ki uyursun üstünde. Bizim makinelere de yapsın yumuşak sele
    Dedemden; "Yavaş git, hep git..."

11. ErdenAyas, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Eser Kara (13-07-2013)

Enduroist Kadim Üye Eser Kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Eser Kara
    Motosiklet
    F800 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı ErdenAyas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Serhan CRFsine bir sele yapmış ki uyursun üstünde. Bizim makinelere de yapsın yumuşak sele
    Evet bize de yapsın +1

Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu