Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 9´e kadar. Toplam 9 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist BUGRA TURK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    BUGRA CTURK
    Motosiklet
    1150 gs (2003)
    Marka
    Bmw

Standart ANKARADA MOTOR SURULUR-MU?

Dostlar gunaydinlar,diyeceksiniz ne abes bir soru (:
    Bu sene icerisinde ankaraya 4-5 seneligine yerlesme ihtimalim var, ankarada yaz havasinin cok uzun surmedigini,serin havalarda yerlerin hep don kestigini biliyorum. Forumlardada ankaradan katilimcilarn sanrm bu yuzden daha az oldugunu gozlemliyorum.
    Acaba diyorumki motor hep yatacaksa ufaktan bi scooter alip motor sevgimizi unutmasak mi?
    Angaralilarr siz ne yapionuz bakm
    Honda CBF 150
    Aprilla Pegaso F 650
    BMW 1150 GS

Buğra ÇALIŞKANTÜRK 532 404 2887 AB +

Ordinaryus Enduroist Sertan Karamollaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

Buğra selamlar,

Beni bundan 1,5 sene evvel Ankara'da sürekli motosiklet kullanan bir arkadaşım gaza getirdi ve motosiklete başladım. Kendisi hala Ankara'da ve 3 ay dışında hep F650'si ile geziyor. Soğuktan yana çok sıkıntı yok. Önemli olan yerlerin buz olmaması. Ben taşınacak olsam motorumu elden çıkarmazdım.

Enduroist Üye EgeALKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ege Alkan
    Motosiklet
    '07 XT660R
    Marka
    Yamaha

Merhabalar , ben daha geçtiğimiz kasımda aldım ehliyetimi ( daha önceden çok olmasada tecrübem vardı ). ehliyetimi alıp yazı beklemek istemedim ve kışında binmeye devam ettim. -6 dereceyi gördüğümü hatırlıyorum. fazla sıkıntı yaşamadım, elcik ısıtması + motorun kendi ısısı koruyordu. yollarda pek sıkıntılı değildi. çok ara yollarda gitmediğiniz sürece benim gözlemlediğim çok fazla donma olmuyor. tabi çok yüksek yerleri bilemem ben merkezden bahsediyorum ama Sertan beyinde dediği gibi kar yağdığı zamanlarda yaklaşık 2 3 ay binmeseniz iyi olur
    Biyomedikal Mühendisi

Enduroist Katılımcı Üye Burçinhan Doğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Burçinhan Doğan
    Motosiklet
    XT660R
    Marka
    Yamaha

Son 4-5 senedir Ankara'nın için de kesinlikle motora binmiyorum. Malasef Ankara'da araba kullanmayı da pek bilen yok, o yüzden trafik ciddi sıkıntılı. İstanbul gibi düşünürseniz çok problem yaşarsınız.

Mevsim konusunda çok sıkıntı yaşamassınız, ısrar ettikten sonra her yerde motora binliyor.

Enduroist Kadim Üye YASEMİN AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yasemin AYDIN
    Motosiklet
    NC750X-Kırmızı (2014)
    Marka
    Honda

Doğma-büyüme Ankaralı olarak diyebilirim ki Ankara'da değil motor sürmek, araba sürmek bile zor. Onca alt geçit-üst geçit yapılmış, kırmızı ışıkta beklemek derdi ortadan kalkmış bir şehirde bile insanlar ilerleme özürlüler. Ayrıca nadiren bulunan ve durmaları gereken kırmızı ışıklarda da kesinlikle durmazlar, bu sebeple kırmızıya güvenip sakın geçmeyin. En sol şeritte 40'la giden araçları, en sağdan en sola aynasına bakmadan üç şerit değiştirmeye çalışan klasik Angaralıları göreceksiniz Can kurtaran bakışı yapmadan ne konum, ne hız değiştirmeyin yeter.

Havalardan yana çok sıkıntınız olacağını sanmıyorum, full koruma kıyafetleriniz don ve kar zamanı hariç, her türlü size destek olacak ve rahatlıkla motora binebileceksiniz. Decathlon mağazalarında 15 TL gibi bir rakama satılan ve kar eldiveni içliği adı altında bulabileceğiniz, incecik-içi polarlı içlik eldivenlerden almadan gitmemenizi tavsiye ederim. Bunun haricinde başka bir ihtiyacınız olacağını sanmıyorum.

6. YASEMİN AYDIN güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Eser Kara (18-07-2013),EU (18-07-2013)

Enduroist Kadim Üye Eser Kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Eser Kara
    Motosiklet
    F800 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı giasemin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Decathlon mağazalarında 15 TL gibi bir rakama satılan ve kar eldiveni içliği adı altında bulabileceğiniz, incecik-içi polarlı içlik eldivenlerden almadan gitmemenizi tavsiye ederim. Bunun haricinde başka bir ihtiyacınız olacağını sanmıyorum.
    Bu bilgi önemliydi, not ettim bir kenara. Teşekkürler

Enduroist Kıdemli Üye Abdullah BATIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ABDULLAH BATIK
    Motosiklet
    tvs apache
    Marka
    Diger

Ankara da motor sürülür mu bilmem ama yaşamak istediğim şehirlerin en sonunda yer alıyor...
    Konu Abdullah BATIK tarafından (18-07-2013 Saat 16:27 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Üye Tolga EREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tolga EREZ
    Marka
    Bmw

Buğra Merhaba, 32 yıldır Ankara'da oturuyorum kış ayları kuru soğuk fazladır şehir merkezinde ve ana yollarda genellikle buzlanma fazla olmuyor olursa gece olsa bile gündüz sıkıntı yok geride bıraktığımız kış aylarında 15 gün haricinde sürekli motosiklet bindim diyebilirim aşırı kar yağışı ve buzlanma olmadığı sürece sıkıntı yaşamazsın, trafik olayına gelince diğer şehirlerle Ankara'yı karşılaştırırsak Ankara Şoförleri motosiklet sürücülerine karşı biraz yabani diyebilirim zaman zaman otomobil sürücüleri ile problem yaşasamda Ankara insanı yavaş yavaş alışıyor diyebilirim son yıllarda motosiklet sayısı oldukça fazlalaştı benim tavsiyem nereye gidersen git içindeki bu sevdadan vazgeçme.
    Konu Tolga EREZ tarafından (18-07-2013 Saat 16:51 ) değiştirilmiştir.
    "Kazasız Sürüşler"
    Tolga Erez (A Rh+)

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Kötü hava yoktur yetersiz ekipman vardır.

Basit düzenlemelerle bu sevdanızı sürdürebilirsiniz. Hatta sürdürmelisiniz. Decathlon u sık sık ziyaret edin
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475