Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 21 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye BaranKARAKAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Baran
    Motosiklet
    R1200 GS '11
    Marka
    Bmw

Standart Motorsiklet seçimi kafa karışıklığı

Merhaba Arkadaşlar;
    Samimiyetinize güvenerek daha önceden benzer konuların sorulduğunun farkında olarak güncel sormak istiyorum. Kafam çok karıştığı için sizlere sormak istedim;
    Derdimi anlatayım,
    Daha önceden 15 bin km civarı F700GS ve çok az süre F800GS kullandım. Son motorum F700Gs'i sattım, haliyle yeni motor arayışındayım.
    2011 model R1200 GS 15 bin km civarında ve sıfır supertenere ze yi aşağı yukarı aynı fiyata alabiliyorum.
    Çevremdeki motorcu arkadaşlarımın %40'ı Bmw tercih etmemi %40'ı Supertenereyi kalan %20'de "olm çok para bağlama al ikinci el ucuz bişey uğraşma" şeklinde telkinde bulunuyor
    Sizlerin deneyimlerinden yola çıkarak fanatizmden uzak, Kullanım amacım daha çok uzun yol ve artçı ile olacağı için seçimlerimi bu parelelde yapmak zorundayım.
    Yoksa Bmw'yi Yamahayı eleştirmek benim ne haddime...
    Kısmetse Ağustos gibi eşimle beraber 20 günlük bir gezi planımız da var.
    Lütfen kafa karışıklığımı aşmam konusunda baklava orjinli yardımcı olun
    Şimdiden teşekkürler, Saygılarımla

Enduroist Kadim Üye Eser Kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Eser Kara
    Motosiklet
    F800 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı BaranKARAKAYA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar;
    Samimiyetinize güvenerek daha önceden benzer konuların sorulduğunun farkında olarak güncel sormak istiyorum. Kafam çok karıştığı için sizlere sormak istedim;
    Derdimi anlatayım,
    Daha önceden 15 bin km civarı F700GS ve çok az süre F800GS kullandım. Son motorum F700Gs'i sattım, haliyle yeni motor arayışındayım.
    2011 model R1200 GS 15 bin km civarında ve sıfır supertenere ze yi aşağı yukarı aynı fiyata alabiliyorum.
    Çevremdeki motorcu arkadaşlarımın %40'ı Bmw tercih etmemi %40'ı Supertenereyi kalan %20'de "olm çok para bağlama al ikinci el ucuz bişey uğraşma" şeklinde telkinde bulunuyor
    Sizlerin deneyimlerinden yola çıkarak fanatizmden uzak, Kullanım amacım daha çok uzun yol ve artçı ile olacağı için seçimlerimi bu parelelde yapmak zorundayım.
    Yoksa Bmw'yi Yamahayı eleştirmek benim ne haddime...
    Kısmetse Ağustos gibi eşimle beraber 20 günlük bir gezi planımız da var.
    Lütfen kafa karışıklığımı aşmam konusunda baklava orjinli yardımcı olun
    Şimdiden teşekkürler, Saygılarımla
    Ben de Super Tenere'yi bir ara düşünmüştüm, R1200GS alternatifi olarak ancak fuar sonrasında vazgeçtim. Bana kamyon gibi görünmüştü, tipinden pek hoşlanmamıştım ancak bu tabi ki zevk meselesi. İkinci el BMW alırsan, ben de 2011 model aldım, satışını yaptığında aman da aman bir değer kaybı yaşayacağını düşünmüyorum, en azından sıfır alıp satmaktan daha az olur maliyeti. 15.000km'de 2011 model ilginç geldi, hiç yol yapmamış neredeyse, eğer bildiğin temiz bir motosikletse kaçırma derim, ben de benzer fiyata 36.000km olanını aldım. Hem BMW ustamızda var, Uğur sağolsun...

3. Eser Kara, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

UĞUR KOÇ (06-06-2014)

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

ikisi de çok güzel motorlar. asla pişman olmazsınız hangisini alsanız.
    bence kriter hangisi daha uygun fiyatlıysa ve donanımlıysa o olur gibi.
    hayırlısı olsun.

Isim
    Baran
    Motosiklet
    R1200 GS '11
    Marka
    Bmw

Alıntı Eser Kara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de Super Tenere'yi bir ara düşünmüştüm, R1200GS alternatifi olarak ancak fuar sonrasında vazgeçtim. Bana kamyon gibi görünmüştü, tipinden pek hoşlanmamıştım ancak bu tabi ki zevk meselesi. İkinci el BMW alırsan, ben de 2011 model aldım, satışını yaptığında aman da aman bir değer kaybı yaşayacağını düşünmüyorum, en azından sıfır alıp satmaktan daha az olur maliyeti. 15.000km'de 2011 model ilginç geldi, hiç yol yapmamış neredeyse, eğer bildiğin temiz bir motosikletse kaçırma derim, ben de benzer fiyata 36.000km olanını aldım. Hem BMW ustamızda var, Uğur sağolsun...
    Eser bey Selamlar;
    Sizin aldığınız motoru görmüştüm çok güzel valla çok beğendim, evet bu motor pek yol yapmamış gibi. Tanıdığım birisi değil ancak temiz olduğunu söylüyor, dolayısıyla fiyatı yüksek.
    Gün içerisinde eksik tutar kadar kredi durumumu öğrenip alma niyetim var, istanbul dışında olması beni biraz tedirgin ediyor ancak gerisi bakalım kısmet artık.
    Bende her ne kadar BMW ye sıcak yaklaşsam da dün çok fena kafam karıştı arkadaşlarım sayesinde, still confused

Isim
    Baran
    Motosiklet
    R1200 GS '11
    Marka
    Bmw

Alıntı ahmet f senel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ikisi de çok güzel motorlar. asla pişman olmazsınız hangisini alsanız.
    bence kriter hangisi daha uygun fiyatlıysa ve donanımlıysa o olur gibi.
    hayırlısı olsun.
    Hocam ikiside çantasız vs.. dolayısıyla Yamahanın elektronik ekipmanları, BMWnin lever'lerinin muhabbeti var.
    İyi dilekleriniz için ayrıca teşekkür ederim.
    Saygılarımla

Enduroist Kadim Üye Eser Kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Eser Kara
    Motosiklet
    F800 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı BaranKARAKAYA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eser bey Selamlar;
    Sizin aldığınız motoru görmüştüm çok güzel valla çok beğendim, evet bu motor pek yol yapmamış gibi. Tanıdığım birisi değil ancak temiz olduğunu söylüyor, dolayısıyla fiyatı yüksek.
    Gün içerisinde eksik tutar kadar kredi durumumu öğrenip alma niyetim var, istanbul dışında olması beni biraz tedirgin ediyor ancak gerisi bakalım kısmet artık.
    Bende her ne kadar BMW ye sıcak yaklaşsam da dün çok fena kafam karıştı arkadaşlarım sayesinde, still confused
    Ben motosikleti Elazığ'dan aldım, sizinki İstanbul'un ne kadar dışında?

Bu arada olur da BMW alırsan 3'lü çanta seti için konuşabiliriz. Ben GIVI TRK seti takmayı düşünüyorum bendekileri değiştirip.
    Konu Eser Kara tarafından (06-06-2014 Saat 15:38 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

1200 Tenere kullanmadım ama 1200 GS kullandım. sizin tecrübe ve kullanım durumunuza göre GS daha sağlıklı bir tercih gibi geliyor. Ama sahibinin dediğini filan bırakın ve yetkili servis/muayene km leri/ vs. diğer bir çok kriterleri değerlendirerek iyice kontrol edin/ ettirin.

Km ve Kaza konusu ne yazık ki hiç bir kayıt olmadığından allah a emanet bir konu ülkemizde . Sahibinden.com daki kazalı araçlar bölümünde neredeyse hurdaya dönmüş otomobillerin yarısında kaza ve pert kaydı yoktur ibaresi ile satışta

Isim
    Baran
    Motosiklet
    R1200 GS '11
    Marka
    Bmw

Alıntı Eser Kara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben motosikleti Elazığ'dan aldım, sizinki İstanbul'un ne kadar dışında?

Bu arada olur da BMW alırsan 3'lü çanta seti için konuşabiliriz. Ben GIVI TRK seti takmayı düşünüyorum bendekileri değiştirip.
    Cidden mi Valla olur nasılsa Çanta ihtiyacım olacak, çok parada vermek istemiyorum neden olmasın.
    Özellikle ben topcase meraklısı insanım Eşimle konuşurken yanımıza çadır da alalım dedik, İtalya ve Hırvatistanda kamp kurulabilir sanki, dolayısıyla yan çanta ihtiyacımız olacak tulum falan teperiz içine.
    Uzun lafın kısası ben uyarım valla, zaten param yok

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1200 Tenere kullanmadım ama 1200 GS kullandım. sizin tecrübe ve kullanım durumunuza göre GS daha sağlıklı bir tercih gibi geliyor. Ama sahibinin dediğini filan bırakın ve yetkili servis/muayene km leri/ vs. diğer bir çok kriterleri değerlendirerek iyice kontrol edin/ ettirin.
    Km ve Kaza konusu ne yazık ki hiç bir kayıt olmadığından allah a emanet bir konu ülkemizde . Sahibinden.com daki kazalı araçlar bölümünde neredeyse hurdaya dönmüş otomobillerin yarısında kaza ve pert kaydı yoktur ibaresi ile satışta
    Maalesef bende bir kere supertenere kullandım ama eskisiydi pek beğenememiştim, şimdi yeniyi bilemiyorum.
    Bu muayene km konusu muallak nasıl nereden öğrenicem bilmiyorum, yoksa trameri temiz(şasiden kontrol ettirdim)

Enduroist Kadim Üye UĞUR KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw

istanbul dan bir bmw almaya karar verirseniz .dilerseniz ben expertizini yaparım,diagnostik cihazı benim servisimde var pc ye bağlar üretim tarihinden beyindeki km sine,arıza lı her hangi bir elektronik parçası varmı öğrenebiliriz.

Isim
    Baran
    Motosiklet
    R1200 GS '11
    Marka
    Bmw

Alıntı UĞUR KOÇ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    istanbul dan bir bmw almaya karar verirseniz .dilerseniz ben expertizini yaparım,diagnostik cihazı benim servisimde var pc ye bağlar üretim tarihinden beyindeki km sine,arıza lı her hangi bir elektronik parçası varmı öğrenebiliriz.
    Zaten planlarımda sizinle görüşmek var Alım öncesi bu noktayı da aradan çıkartırsak çok iyi olur, tabii önce istanbul'dan bir motor bulmam lazım

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu