Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 32 Toplam 113 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 222829303132333435364282 ... SonuncuSonuncu
311 den 320´e kadar. Toplam 1129 Sayfa bulundu

Konu: BMW F650 GS

Enduroist Kadim Üye halil işvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Halil İŞVARLAR
    Motosiklet
    Tracer 900
    Marka
    Yamaha

Alıntı Bulent GOKCE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pastayı boyacıdan alacağım makina ile yapabilirim. Sayende cesaretlendim,hafta sonu fırsat bulursam yapacağım.
    Polisaj makinesi yerine spiral yada devir ayarsız spiral zımpara makinesi kullanmayın sakın, çok devirli olduğundan camı yakabilirsiniz. Sadece bir uyarı.
    Her zımpara katını homojen bir görüntü elde edene kadar düzgünce yapıp sonra pasta ve scratch out ürününü de aynı şekilde atarsanız çok iyi bir cam elde edersiniz .

Enduroist Kıdemli Üye BarışÇELİK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Barış Çelik
    Motosiklet
    R 1100 GS
    Marka
    Bmw

Merhabalar,

Acaba Borusa'dan mail order ile ürün alanınız var mıdır? Niyeti bozdum filtreyi alacağım. Bempar'da kalmamış. Tek istikamet Borusan gibi görünüyor. 27 Haziranda Abant'a gidip geleceğim. O zamana kadar gerekli değişiklikleri yapacağım.

Sağlıcakla

Enduroist Üye tolgatomac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tolga Tomaç
    Motosiklet
    R1200 GS 2011
    Marka
    Bmw

Alıntı UĞUR KOÇ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    camınız yuksek tur camımıdır orjinal kısamı?

uyarmı
    Uğur hocam bu cam BMW nin orjinal tur camı diye konuşulan cammıdır yoksa ondan daha uzunmudur?

Isim
    Halil İŞVARLAR
    Motosiklet
    Tracer 900
    Marka
    Yamaha

Alıntı BarışÇELİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Acaba Borusa'dan mail order ile ürün alanınız var mıdır? Niyeti bozdum filtreyi alacağım. Bempar'da kalmamış. Tek istikamet Borusan gibi görünüyor. 27 Haziranda Abant'a gidip geleceğim. O zamana kadar gerekli değişiklikleri yapacağım.

Sağlıcakla
    Ben havale ile almıştım ancak mail order ile alan arkadaşımda oldu. Borusanda böyle konularda sorun yaşama ihtimaliniz çok düşük.

Isim
    Barış Çelik
    Motosiklet
    R 1100 GS
    Marka
    Bmw

Merhabalar,

Bugün yeni benzin filtresini sipariş ettim. Yarın elimde olacağını düşünüyorum.

Bunun yanında hararet göstergesi için sipariş ettiğim parçalar geldi.

Hararet göstergesi;

Hararet sensörü flanşı (ismi uydurmuş olabilirim)

Ayaküstü bir test

Fikir vermesi açısından demo montaj

Bunlara ek olarak dğer aldıklarım - bulduklarım;

Su geçirmez çakmaklık soketi. Tersanede çalışan yatçı bir arkadaştan hediye.

Su geçirmez buton (görüntüsü ümit vaadediyor )

Anahtarlı switch (resimlerden sonra planımı anlatacağım)

Siparişlerimden bir tek voltmetre elime ulaşmadı. Ondan sonra motora yerleştirme işine başlayacağım.

Çakmaklık soketi ile ilgili planım şu;

Güvenlik nedeniyle çakmaklık soketinin kontak açıkken çalışmasını istiyorum. Ancak bazı durumlarda kontak kapalıyken de elektriğe ihtiyacım olacak. İnternette dolaşırken bu anahtarı gördüm ve o anda kafamda ampül yandı. Hemen sipariş verdim. Çok da küçük birşey. Aküden çakmak soketi ve voltmetreye paralel hat çekeceğim ve + kutbuna bu anahtarı bağlayacağım. Bu sayede riski bir nebze olsun azaltmış olacağım.

Aldığım ürünler içinde kargo parası verdiğim tek şey bu küçük anahtar oldu

Haftasonu bu malzemelern montajı ve testiyle uğraşacağım. Gelişmeleri buradan sizlere aktaracağım.

Sağlıcakla.

6. BarışÇELİK, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ahmet gül (19-06-2014)

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Alıntı BarışÇELİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Bugün yeni benzin filtresini sipariş ettim. Yarın elimde olacağını düşünüyorum.

Bunun yanında hararet göstergesi için sipariş ettiğim parçalar geldi.

Hararet göstergesi;

Hararet sensörü flanşı (ismi uydurmuş olabilirim)

Ayaküstü bir test

Fikir vermesi açısından demo montaj

Bunlara ek olarak dğer aldıklarım - bulduklarım;

Su geçirmez çakmaklık soketi. Tersanede çalışan yatçı bir arkadaştan hediye.

Su geçirmez buton (görüntüsü ümit vaadediyor )

Anahtarlı switch (resimlerden sonra planımı anlatacağım)

Siparişlerimden bir tek voltmetre elime ulaşmadı. Ondan sonra motora yerleştirme işine başlayacağım.

Çakmaklık soketi ile ilgili planım şu;

Güvenlik nedeniyle çakmaklık soketinin kontak açıkken çalışmasını istiyorum. Ancak bazı durumlarda kontak kapalıyken de elektriğe ihtiyacım olacak. İnternette dolaşırken bu anahtarı gördüm ve o anda kafamda ampül yandı. Hemen sipariş verdim. Çok da küçük birşey. Aküden çakmak soketi ve voltmetreye paralel hat çekeceğim ve + kutbuna bu anahtarı bağlayacağım. Bu sayede riski bir nebze olsun azaltmış olacağım.

Aldığım ürünler içinde kargo parası verdiğim tek şey bu küçük anahtar oldu

Haftasonu bu malzemelern montajı ve testiyle uğraşacağım. Gelişmeleri buradan sizlere aktaracağım.

Sağlıcakla.
    Hararet gostergesi ile ilgili calismayi takip ediyorum. Soketi de nereye uygulmaya planliyorsunuz? Gidonun on yanindaki plastik kisma mi?

Isim
    Halil İŞVARLAR
    Motosiklet
    Tracer 900
    Marka
    Yamaha

Parçalar çok güzel duruyor : )

Su geçirmez anahtarı nerden temin ettiniz acaba ?

Bende sis farlarımı taktım, bağlantı yeri ile uğraşıyordum 2 gündür. Şimdi sıra elektrik bağlantısında. 2x6 led toplam 20 w dan fazla çekmediği için direkt olarak kısa fardan elektrik alıp çalıştırmayı düşünüyorum. Röle ve sigortaya ihtiyaç yok. Çünkü far ampülüm 55 w ve daha önce 100 w denemiştim o zaman sorun çıkarmamıştı. Şimdi de 70 w olacak ve sorun olmayacağını düşünüyorum. En fazla 1 sigorta yakarak anlamış oluruz.
    Farın kendi sigortası yeterli olacaktır. Buda montajlı resmi

Isim
    Barış Çelik
    Motosiklet
    R 1100 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı ahmet gül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hararet gostergesi ile ilgili calismayi takip ediyorum. Soketi de nereye uygulmaya planliyorsunuz? Gidonun on yanindaki plastik kisma mi?
    Henüz karar vermedim. Bir panel yapıp gernajların üstüne koyabilirim.

Alıntı halil işvarlar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Parçalar çok güzel duruyor : )

Su geçirmez anahtarı nerden temin ettiniz acaba ?

Bende sis farlarımı taktım, bağlantı yeri ile uğraşıyordum 2 gündür. Şimdi sıra elektrik bağlantısında. 2x6 led toplam 20 w dan fazla çekmediği için direkt olarak kısa fardan elektrik alıp çalıştırmayı düşünüyorum. Röle ve sigortaya ihtiyaç yok. Çünkü far ampülüm 55 w ve daha önce 100 w denemiştim o zaman sorun çıkarmamıştı. Şimdi de 70 w olacak ve sorun olmayacağını düşünüyorum. En fazla 1 sigorta yakarak anlamış oluruz.
    Farın kendi sigortası yeterli olacaktır. Buda montajlı resmi

Halil hocam,

Düğmeleri ıslak kuru kova tipi elektrikli süpürgeden çıkardım. Biraz büyük ama eldivenle rahatlıkla basabilirim.

Sisler led ise röleye ihtiyaç yok. Bağlantı braketi olarak boru mu kullandın, tam olarak nereye tutturdun? Biraz daha detay paylaşabilir misin?

Bende aşağıdaki sis farı mevcut. Uygun bir yer bulabilirsem takacağım.

Elimde xenon far var. İnce balastlı. Bunu motoa takmayı düşünüyorum. Merceksiz xenonu pek tavsiye etmiyorsunuz ama ben birçok motorumda kullandım ayarını aşağıya düşürünce muayeneye kadar sıkıntı olmadan kullanabildim. Yine aynısını yapmayı düşünüyorum.

Sağlıcakla.

Isim
    Halil İŞVARLAR
    Motosiklet
    Tracer 900
    Marka
    Yamaha

Ben iş makinelerinde-uçak kokpitlerinde kullanılan tip anahtar kullanmayı düşünüyorum. Sis farını takmak için önce en incesinden krom boru alıp kestim. Boyunu, gidon tam döndüğünde grenaja değmeyecek ve sis farlarını taktığında farların amortisör kovanlarına temas etmeyeceği kadar ayarladım. Gaganın altında bulunan 4 tane vidadan krom boruya doğru 2 parça lama demirini büktüm sonra krom boruya kaynakladık. Lama araya girince gaganın altındaki vidalar kısa geldiğinden paslanmaz alyan başlı 2,5 cm 4 tane yeni civata taktım. Biraz kalın lama kullandık biz. Elde o vardı kestik biçtik taktık açıkcası. Ancak oldukça sağlam oldu, borudan basıp amortisörü kapatabiliyoruz

Diğer bir alternatifte resimde görülüyor

Burda da aliminyum bükerek yapmışlar, daha şık daha güzel bir çözüm ancak bendeki imkanlar buna izin vermiyor.

Bu arada bir takım ff50 de ben alacağım, bu sisler arkadaşımın eski motorundan çıkma, uyguna geldi aldım. 3 lü setide var ancak onları takmayı düşünmüyorum.
    Ledlerin en güzel yanı her daim açabiliyorsunuz, birde bunda kontrol ünitesi sayesinde çakar moduda mevcut. ff50 nin tanesi 55 w dikkatli olmak lazım kullanırken.

Isim
    Barış Çelik
    Motosiklet
    R 1100 GS
    Marka
    Bmw

Ben Hellaları selektör ve sisli ve aşırı karanlık durumlarda kullanmayı düşünüyorum. Eski GS imde mercekl tip sisferı vardı ve koruma demrine takılmıştı. Başta bunun sorun olacağı aklıma gelmedi. Ancak Kastamonuda henüz bitmemiş br yolda sisler açık olmasına rağmen köpek ölüsüne kaçamayacak kadar yakın mesafede karşılaşınca orada çok verimli olmadıklarını anladım.

Yarın ben de bir bakayım. Atölye de gidonlardan artan bolca boru var. Bir miktarda sac mevcut. Ortaya karışık birşeyler yapacağım.

Sağlıcakla.

Sayfa 32 Toplam 113 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 222829303132333435364282 ... SonuncuSonuncu