Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123
21 den 27´e kadar. Toplam 27 Sayfa bulundu
    Moderatör Uğur Mertol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur Mertol
    Motosiklet
    BMW 1200 GSA / 2018
    Marka
    Bmw

motorunuz hayırlı olsun sizde benim gibi emekli olduktan sonra gençlik hayalinize kavuşan biri olarak güle güle kullanın
    seyahat programınıza karışmıyorum fakat bende doğu ve güneydoğuyu düşünün derim
    tekrar keyifli ve güvenli sürüşler dilerim

2. Uğur Mertol, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Sabahattin KOÇAK (09-12-2014)

Enduroist Kıdemli Üye Cem oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cem oruç
    Motosiklet
    tiger 800
    Marka
    Triumph

Alıntı Sabahattin KOÇAK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrıca Doğu ve Güneydoğuya gidilip gidilmemesi kuşkusuz şahsi bi tercih,ama bi açıdan da bakınca tercihin ötesinde Türk Milletini sevmeyenler tarafından "yılgınlık" olarak algılanabilecek bi durum. Rahmetli Enis ve Abdullah Beylerin her mesajını gördüğümde yüreğim sıkışıyor,kendimi onların yerine koyuyorum.Fakat asla yılmamalıyız. Hatta gerekirse(ki bence gerekir) ENDUROİST kulüp olarak o topraklara toplu olarak Motor sürmeli oraların halen bizim olduğunu bi yönden tekrar ispat etmeliyiz.Böyle iyi bir niyete güvenlik güçlerimizin de elinden gelen desteği vereceğinden kuşkum yok.Hatta Halfeti halkının dahi bozulan itibarlarını kurtarma adına yardımcı olacağına inanıyorum. İYİ İNSANLAR HALEN HEr YERDE VAR.
    Sürç-ü lisan ettimse affola.

+1

Gitmediğin yer senin değildir. toplu halde topraklarımızın her karışını ziyaret etmeye. Bu ülkeye Motosiklet kültürünü tanıtma misyonunu da bir görev bilerek bu tarz her türlü aktivenin içinde olmamız lazım hatta öncüsü olmamız lazım diye düşünüyorum.

Yeni Motosikletinizle mutlu sürüşler diliyorum
    The Albatros pır pır high. TAaa far saw.

4. Cem oruç güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (09-12-2014),Sabahattin KOÇAK (09-12-2014)

Enduroist Katılımcı Üye Recep Alışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Recep Alışkan
    Motosiklet
    xl 650 TransAlp
    Marka
    Honda

Kazasuz belasiz ucsuz bucaksiz yollar...cok isabetli bir karar Emre Tekin Bey gibi bende alternatif bir motor dusunmedim hic
    Sahsi gorusum diger enduro modeller de alinabilir ancak xl 650 satilmamasi gereken bir motor
    https://yoldabirivar.wordpress.com/

Özgürlüğün Yolu MESCİD İ AKSA'dan Geçer...

6. Recep Alışkan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ordinaryus Enduroist HALİDUN KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    h.kaya
    Motosiklet
    gv 650
    Marka
    Hyosung

Sebahattin kardeşim saglıkla sıkıntısız kullanasın makina güzel az fazla yakar bilhassa şehir içinde ama şehirler arası yolda da fazla sıkıştırmazsan aynı yakar .Tercübe varki bu makinayı aldın,yoksa iyi bir egitimle halledersin. boyun 175 aslnda pek kısa sayılmazsın makinaya biraz alışınca yere tam basmayı fazla önemsemezsin alçatma kitleri suspansiyonun esnemesinide azaltır.İzmirde sin galiba orda kahraman la tanışında bu konularda baya bir bilgilidir yardımcı olur sanırım. burda suhi bumi diye yazar.
    GARAJ KURUCUSU GARAJ MOTOR BAKIM YERİDİR 5322124353

8. HALİDUN KAYA, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Sabahattin KOÇ
    Motosiklet
    2016 İnzuma -F
    Marka
    Suzuki

Alıntı HALİDUN KAYA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sebahattin kardeşim saglıkla sıkıntısız kullanasın makina güzel az fazla yakar bilhassa şehir içinde ama şehirler arası yolda da fazla sıkıştırmazsan aynı yakar .Tercübe varki bu makinayı aldın,yoksa iyi bir egitimle halledersin. boyun 175 aslnda pek kısa sayılmazsın makinaya biraz alışınca yere tam basmayı fazla önemsemezsin alçatma kitleri suspansiyonun esnemesinide azaltır.İzmirde sin galiba orda kahraman la tanışında bu konularda baya bir bilgilidir yardımcı olur sanırım. burda suhi bumi diye yazar.
    Halidun Bey,öncelikle iyi dilekleriniz için sağolun. Dediğiniz gibi artı-eksilerini gözönünde bulundurarak aldım. Motoru Çanakkaleden İzmire kadar çok haylaz 110 kglık bi artçıyla getirdim En büyük sıkıntım trafik lambaları oldu,çoğu zaman bunları niye koymuşlar diye homurdandım Bir de endişem geri manevra korkusu,biraz da pişikolocik olabilir Kahraman Bey'le de tanışmayı çok isterim.

Enduroist Üye Kahraman İnal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kahraman İnal
    Motosiklet
    Multistrada V4 S Full
    Marka
    Ducati

Alıntı Sabahattin KOÇAK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sağolun Emre Bey. Sizin de belirttiğiniz arka amörtisörün en yumuşakta kullanılmasının mahzurlu olduğunu bu forumda okumuştum.Fakat şimdilik araziye filan girmediğim için Kit ile alçaltma yapana dek böyle idare etmeyi düşünüyorum.
    Arka amortisörü en yumuşak ayarda kullanırsanız ayağınız belki yere değer ama virajda yol tutuştan çok feragat edersiniz. Arka lastik yol tutuşunu büyük ölçüde kaybeder. Ben sizin yerinizde olsam motorun kitabında yazan ayara geri döner, gidonu da yükseltirdim. Transalp öyle ağırlığıyla ünlü bir motor değil, sizin boy da çok kısa değil. Daha önce tecrübeniz olduğundan hareketle sizi sadece yavaş manevralarda zorlar. Ona da bir süre sonra alışılır. Ama süspansiyon kiti kullanarak illa alçaltacağım motoru derseniz yan ayağı kısaltmak gerekebilir. Orta sehpa varsa motosiklet alçalacağı için sehpaya almak zorlaşacaktır ve arka lastik yerden kesilmeyebilir. Motorun geometrisi değişeceği için sürüş dinamikleri değişebilir falan filan...Bütün bunların yerine iyi bir döşemecide seleyi 2 cm alçatırsanız veya varsa transalp için alçak sele bulursanız hem daha kolay hem daha ucuz olur.

Bir de yüksek tabanlı motosiklet botları var. O da bir seçenek olabilir.

11. Kahraman İnal güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ersan ÖZYURT (09-12-2014),HALİDUN KAYA (10-12-2014),Sabahattin KOÇAK (10-12-2014)

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Sabahattin KOÇ
    Motosiklet
    2016 İnzuma -F
    Marka
    Suzuki

Alıntı Cem oruç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    +1

Gitmediğin yer senin değildir. toplu halde topraklarımızın her karışını ziyaret etmeye. Bu ülkeye Motosiklet kültürünü tanıtma misyonunu da bir görev bilerek bu tarz her türlü aktivenin içinde olmamız lazım hatta öncüsü olmamız lazım diye düşünüyorum.

Yeni Motosikletinizle mutlu sürüşler diliyorum
    İyi dilekleriniz için sağolun.

Alıntı Recep Alışkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazasuz belasiz ucsuz bucaksiz yollar...cok isabetli bir karar Emre Tekin Bey gibi bende alternatif bir motor dusunmedim hic
    Sahsi gorusum diger enduro modeller de alinabilir ancak xl 650 satilmamasi gereken bir motor
    Hakikaten adeta aşık olduğum bir makina.Rengiyle duruşuyla mest etti.Allah sattırmasın diyelim. (satarsak da GS 1200 ya Resulallah diyelim )

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123