Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 23 Sayfa bulundu
    Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Benimde Kaskom var ama gündüz gözü ile bile motor çalıyorlar. Ben motorum çalınırsa bulunsun istemem, çünkü motoru zarar görmeden bulan yok. Diğer yandan kasko aksesuarları ödemiyor kaldı ki karakolu da olsa benim motorum çalınırsa canım baya sıkılır. Bu yüzden dandik de olsa bir kilidim var ama abus kilit almak istiyorum ama alacak listesinde şimdilik alta duruyor, acaba üste mi çeksem diye düşünüyorum.

Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Bu arada Mecidiyeköy de bir arkadaşın Repsol 600 motoru kapalı garajdan kamera kayıtlarına göre baya da çaba Gösteren Hırsızlar Tarafından çalındı sonra motoru polise bile başvurmadan Gayri Meşru kontaklardan Kağıthane den 8.000 tl verip geri aldı. Motorda beyin değişmiş ve grenaj vidaları sökülmüştü. Bundan dolayı bulunmasın çalınırsa diyorum

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Arif Oral Unal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada Mecidiyeköy de bir arkadaşın Repsol 600 motoru kapalı garajdan kamera kayıtlarına göre baya da çaba Gösteren Hırsızlar Tarafından çalındı sonra motoru polise bile başvurmadan Gayri Meşru kontaklardan Kağıthane den 8.000 tl verip geri aldı. Motorda beyin değişmiş ve grenaj vidaları sökülmüştü. Bundan dolayı bulunmasın çalınırsa diyorum
    Bahsettiğiniz motosiklette kasko var ise bulunduğu haliyle exper gelip eksiklikleri tamamlayacaktır. Yeter ki çalınıp bulunduğuna dair kolluk kuvvetinin tuttuğu bir tutanak ya da yapılan bir tahkikat olsun. Bu şekilde kaybettiğiniz birşey olmayacak. Eğer kaskosu yok ise zaten üzerine soğuk su içilecek. En azından yarı fiyatına geri bulmuş oldu. Yanlız kafamı karıştıran durum var madem irtibatçılardan bu motosikleti buluyorsunuz neden direk para vermeden polise o kişiyi ihbar etmiyorsunuz. Motosikletin devri başkasına mı aitti. Ya da eksik evrak mı vardı. Sonuçta motosikleti sahiplenmek için ruhsat sahibi olmak gerekli. Ya da noter satışı olması gerekli. Burda farklı bir durum mu var?
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Bence Abus kilit paraya kiyip alınması Lazım olan bir ürün
    https://www.youtube.com/watch?v=WExT83NZc4o

Tabiki hiç yoktan iyidir...

Bende Motoruma hem ön disk kilidi hemde zincir takıyorum... Herhangi bir Gps sisteminide alıp kullanmayı düşünüyorum...

Önlem önlemdir...
    Konu Bora Karayel tarafından (04-03-2015 Saat 10:51 ) değiştirilmiştir.
    Good Things Come To Those Who Wait

Enduroist Üye OSMAN_YAZICI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    osman yazıcı
    İSTANBUL . . . . . . . . . . . . . . GÜNGÖREN.
    Motosiklet
    1200 SÜPER TENERE
    Marka
    Yamaha

Benimde Kaskom var ama gündüz gözü ile bile motor çalıyorlar. Ben motorum çalınırsa bulunsun istemem, çünkü motoru zarar görmeden bulan yok. Diğer yandan kasko aksesuarları ödemiyor kaldı ki karakolu da olsa benim motorum çalınırsa canım baya sıkılır. Bu yüzden dandik de olsa bir kilidim var ama abus kilit almak istiyorum ama alacak listesinde şimdilik alta duruyor, acaba üste mi çeksem diye düşünüyorum.
    aksesuarlarıda kaskoya ekleyebiliyorsun '' ne kadar ekmek o kadar köfte '' çalınan motor kaskolu ise kolay kolay bulunmaz

Eğitim Koordinatörü Berkay İnal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berkay İnal
    Motosiklet
    F700 GS '16
    Marka
    Bmw

Ben de yaklaşık 3000 tl lik aksesuarı kaskoya ilave ettirdim.

7. Berkay İnal, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

OSMAN_YAZICI (04-03-2015)

Ordinaryus Enduroist HALİDUN KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    h.kaya
    Motosiklet
    gv 650
    Marka
    Hyosung

Hirsizi ne kadar ugrastiracak nesne varsa takmakta fayda var ugrasmak istemezler vaz gecerler calsalarda iz surmek kolaylasir kasko daha iyi tabiki ancak bu 240 tl maliyetle ucuz kazada kaskonun avantajida var.
    ayrica hirsizlarin akuyu sokmesi cihazin kendi pili ile 7 gun sinyalini engellemiyor.cihazi bulup durdurmasi gerekir iyi gizlenirse ise yarar
    biz 220 tl ye baska bir marka aldik ayni ozellikler mevcut aylik 10 tl yukliyerek kullanabiliyoruz
    GARAJ KURUCUSU GARAJ MOTOR BAKIM YERİDİR 5322124353

Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğiniz motosiklette kasko var ise bulunduğu haliyle exper gelip eksiklikleri tamamlayacaktır. Yeter ki çalınıp bulunduğuna dair kolluk kuvvetinin tuttuğu bir tutanak ya da yapılan bir tahkikat olsun. Bu şekilde kaybettiğiniz birşey olmayacak. Eğer kaskosu yok ise zaten üzerine soğuk su içilecek. En azından yarı fiyatına geri bulmuş oldu. Yanlız kafamı karıştıran durum var madem irtibatçılardan bu motosikleti buluyorsunuz neden direk para vermeden polise o kişiyi ihbar etmiyorsunuz. Motosikletin devri başkasına mı aitti. Ya da eksik evrak mı vardı. Sonuçta motosikleti sahiplenmek için ruhsat sahibi olmak gerekli. Ya da noter satışı olması gerekli. Burda farklı bir durum mu var?
    Benim öğrendiğim polise hiç gitmiyor çünkü daha önce mahalleden bir gence ait başka bir race motor çalınıyor, polise gidiliyor, kasko onda da yok polis motoru bulamıyor. Kasko olmayınca o motorun Peşine gayri meşrudan düşülüyor motor bulunuyor ama geç ve parçalanmış halde. Hal böyle olunca bu sefer de polise hiç gidilmiyor 2-3 günde motor hemen dediğim gibi bulunuyor. Çalanlar ağır çete resmen polise gidilmiyor daha sonra da benim öğrendiğim. İstanbul'un arka sokakları konusu resmen. Benim işyerinin Altın'da kahve var bu motorun sahibi de orada Gidiş geliş motordan dolayı tanıştığım bir arkadaş bana da ayak üstü anlattığı bu, zaten mantık almıyor.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Almancam olmadığı için ne dediğinden anlamadım ancak izlediğim videodan abusun u Kilidi ile kantlanan kilidi iyi gibi, kesemedi çünkü. Ancak ben onu da kesen bir video buldum.

Mutsuz son dolayısıyla Abus da tırt ama uğraştırıyor. Hırsız belki uğraşmak istemeyecek.
    Konu Ali KORKMAZ tarafından (05-03-2015 Saat 02:06 ) değiştirilmiştir.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Moderatör Çağın Sarılar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Çağın Sarılar
    Motosiklet
    Africa Twin
    Marka
    Honda

Merhaba,
    alzheimer takip bilezikleri de değerlendirilebilir diye düşünüyorum. yanılma payı ne kadardır araştırmak lazım tabi..
    http://www.aliexpress.com/store/prod...260231194.html

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu