Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 16 Toplam 18 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 612131415161718 SonuncuSonuncu
151 den 160´e kadar. Toplam 179 Sayfa bulundu

Konu: YENI EHLIYET

Moderatör Çağın Sarılar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Çağın Sarılar
    Motosiklet
    Africa Twin
    Marka
    Honda

Alıntı Emir ÇELTEK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi mesela Pasaportta bir kimlik ama noterde işlem yaptırmak istediğinde "bunda aile sıra no vs hiç biri yazmıyor" diye yapmadılar. Yeni ehliyette de bu bilgiler yer almadığından geçmez gibi bir yorum yapmıştı Erdim abi. Bana da mantıklı geliyor.
    Ben, ehliyetlerde aile ve sıra no bilgileri olmadığı için noter sorgulamalarının yapılamadığını bu nedenle de sahte kimlik işlemlerinin önüne geçmek için ehliyetle işlem yapılmadığını biliyorum. (işyerimin yanındaki noter ehliyetle alım satım yapmamıştı.)

Sahte kimlik işlemlerinin yoğun olduğu bölgelerde noterler bu yönde inisiyatif kullanabiliyorlar. Ama Etiler ve Levent' deki noterlerde ehliyetle alım satım yaptım.

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Anladığım kadarıyla eski ehliyette de olan birşey bu, yeni ehliyete özgü değil. Yani günlük hayatta noterde bir işim yoksa polis filan sorduğunda ehliyetim işimi görür benim için önemli olan da bu , teşekkürler.

Enduroist Katılımcı Üye Can Kurtulmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Kurtulmus
    Motosiklet
    R1200GS ADV
    Marka
    Bmw

Sonunda az önce Özel Bayrampaşa Hastanesinden Raporumu aldım 2 adet normal fotoğraf, nüfus cüzdanı ve 45TL. Dedim her yerde 50TL sizde neden 45TL, biz indirim yapıyoruz dediler

Defalarca belirtmeme rağmen sınıf belirtmeyelim raporda diye, olmaz muhakkak sınıf belirtmemiz gerek dedileri sonuç olarak;

KARAR: Patolojik bulguya rastlanmamış olup, ( B - A2 ) sınıfı sürücü belgesi almasında sakınca yoktur yazdılar, inşallah emniyette sıkıntı çıkmaz

Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Can Kurtulmus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonunda az önce Özel Bayrampaşa Hastanesinden Raporumu aldım 2 adet normal fotoğraf, nüfus cüzdanı ve 45TL. Dedim her yerde 50TL sizde neden 45TL, biz indirim yapıyoruz dediler

Defalarca belirtmeme rağmen sınıf belirtmeyelim raporda diye, olmaz muhakkak sınıf belirtmemiz gerek dedileri sonuç olarak;

KARAR: Patolojik bulguya rastlanmamış olup, ( B - A2 ) sınıfı sürücü belgesi almasında sakınca yoktur yazdılar, inşallah emniyette sıkıntı çıkmaz
    O raporla minibüs kamyonet kullanamazsınız feragatname imzalatacaklardır muhtemelen

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Maalesef çıkar. Iki seçenek var. Her ikisini de işaretlettir. Netice de diğerlerini kullanmaman için bir neden olmalı. Varsa da raporda yazılmasını istiyorlar. Tecrübe ile sabit. Bağcılar sana uyarsa gel benim aldığım yerden sana da alalım.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Isim
    Can Kurtulmus
    Motosiklet
    R1200GS ADV
    Marka
    Bmw

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maalesef çıkar. Iki seçenek var. Her ikisini de işaretlettir. Netice de diğerlerini kullanmaman için bir neden olmalı. Varsa da raporda yazılmasını istiyorlar. Tecrübe ile sabit. Bağcılar sana uyarsa gel benim aldığım yerden sana da alalım.
    Ersan şefim;
    Bilgiler için çok teşekkür ederim. Bakalım bugün gün içerisinde tekrar bir uğrayayım yapabilirler ise ne ala yok yapamazlar ise muhakkak size ihale kalacağım

Anladığım kadarıyla raporda sınıf belirtilmeden sürücü belgesi almasına herhangi bir mani yoktur yazması gerekiyor, mutabık mıyız ?

Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Ersan şefim;
    Bilgiler için çok teşekkür ederim. Bakalım bugün gün içerisinde tekrar bir uğrayayım yapabilirler ise ne ala yok yapamazlar ise muhakkak size ihale kalacağım

Anladığım kadarıyla raporda sınıf belirtilmeden sürücü belgesi almasına herhangi bir mani yoktur yazması gerekiyor, mutabık mıyız ?
    Arkadaşlar sizlere naçizane tavsiyem, geriye dönük mesajları okursanız cevaplar orda var, hem cevabınızı bulabilir hem de tekrar size cevap verilmesi için beklemek zorunda kalmazsınız. Sevgiler.

8. Ediz Gürkan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Emir ÇELTEK (08-04-2016)

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Ersan şefim;

İllaki işaretleyemek isterlerse ikinci seçeneği işaretletmek gerekiyor.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Isim
    Can Kurtulmus
    Motosiklet
    R1200GS ADV
    Marka
    Bmw

Tamamdir sorun cozuldu yeni rapor yazdirdim sinif belirtilmeden surucu olur seklinde herkese cok tesekkurler, 13 unde emniyette randevu var hadi hayirlisi bakalim

11. Can Kurtulmus, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (11-04-2016)

Enduroist Üye Bora Celik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Çelik
    Motosiklet
    XT660Z Tenere
    Marka
    Yamaha

Motor alırken satıcı yanında sadece yeni ehliyetini getirmiş. Noter bununla işlem yapmayacağını söyledi. Çok rica ettikten sonra epey bir telefon görüşmesi yaparak epeyce uğraşarak işlemi tamamladı. Anladığım kadarı ile bazı doldurulması zorunlu alanları boş bıraktığında sistemleri hata veriyor. Noterse işiniz olacaksa mutlaka yanınızda kimliğiniz olmalı.

13. Bora Celik, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (11-04-2016)

Sayfa 16 Toplam 18 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 612131415161718 SonuncuSonuncu