Perşembe gününe 42.000km bakımı için randevu aldım.

Esas söyleyeceğim bu değil tabii. Bu sabah daha kalktığımdan itibaren bir aksiliktir aldı gidiyor. Düz yolda taşa mı takılmadım, evde devirmedik eşya mı bırakmadım. Bugün motosikletle çıkmasam mı diye düşünürken, son karar "Türk'e bir şeycikler olmaz" deyip Çekmeköyden Kadıköye zevkli ve rahat bir sürüş sonrası işyerinin önünde sağ salim durdum; lakin bunun bir de inişi var... Yan ayağı açtım, sağ ayağımı selenin üstünden çevirirken kendimi yerde buluverdim. Motosiklette maalesef Kadıköy Belediyesinin meşhur kaldırım babasının üstüne düştü. Meğer yan ayağı açtım sanıyormuşum (???) Kaldırdık yerden ama sol karenaj malum taşa denk geldiğinden sizlere ömür. Servisle konuşmuşken onu da değiştirelim dedim ama ellerinde muhtemelen yokmuş ve yoksa 15 günü bulacakmış gelmesi. Şimdi hem stok hem de fiyat bilgisi bekliyorum. Bir yandan can sıkıntısı tavan, bir yandan Nasrettin Hoca gibi "iyi ki üstünde değildim" avuntusu ve Allah beterinden korusun düşünceleriyle kendi kendimi teselli çalışmaları...

Motosikletimiz için yapılabilecek en iyi hareket destek ayaklarından EN AZ BİRİNİ açmakmış bunu da anladım. Aman ha diyeyim dostlar çok can sıkıyor...