Alıntı Osman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
harika bilgiler..

Türkiye için garminin kullandığı topografik harita 2007den bu yana güncellenmedi. isometri çizgileri genellikle doğru ama yolların büyük bölümü, iki nokta arası düz çizgi şeklinde baştan savma hazırlanmış. sanırım senin ihtiyacın olan basılmış topo haritadan görüntüleri aktarmak (ki bunlarda genelde ya askeri sır yada tapu vs gibi devlet kurumları elinde ) yada google earth vs gibi programlardan screen capture ile görüntü alarak kullanmak.
offroad navigator ile ilgili okuduğum bilgiye göre, bitmap formatta hazırladığın resimleri harita olarak kullanıyormuş. (programı bildiğine göre bunu zaten biliyosundur)

gelişmeleri paylaşırsan memnun olurum

şimdiden kolay gelsin
Tabiki dediğiniz kadar ayrıntılı haritalara ihtiyacım yok sadece mantık dahilinde olsun ayrıntılar yeter benim için.Offroad navigatorun handikapı çizdiğiniz yolda değilde kendi pusulası ile sizi yönlendiriyor olması.

ttMaps denen program ECW formatında hazırlanmış haritalatı çalıştırıp yollarınızı görerek gidiyorsunuz.(navigasyon ekranında gördüğümüz, kullandığımız şekilde) Zaten kendisi bir navigasyon yazılımı.İşte benim aradığım şey

Garmin haritası acaba kullanılabilirmi bu durumda ? Ücretlimidir, ulaşılabilirmi ? Hangi formatta olduğunu bilmiyorum ama GlobalMapper diye bir program buldum dün onunla baya bir harita formatı birbirine çevrilebiliyor incelediğim kadarı ile.