Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 25 Sayfa bulundu

Hybrid View

Enduroist Kıdemli Üye Gökhan Ağırbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökhan Ağırbaş
    Motosiklet
    f650 gs piyade
    Marka
    Bmw

kat kat giyinmekten değil, tabakadan bahsettim. Vücudu saran, nefes alan iç malzeme (termal) üzerine gömlek (ilk hava tabakası), polarla gömlek arası ikinci hava tabakası, üzerine bir rüzgar kesici tabaka ve cordura.

Hakkı Ağbi, tulumun üzerine yağmurluk giyerek, iç ortamdan ısı kaybını engellemiş.

Kışlık cekettede, dış yüzeyden itibaren kesite bakıldığı zaman, orada da içe doğru devam eden tabakalar görülecektir. geçen kış, içi olmayan bir parka ve içinde bir polarla en soğuk havada rahatlıkla dolaştım, ama bunu motor için düşünemem.

bugün bir kaztüyü mont ve gömlekle dolaştım. Kaz tüyü üst üste giyilmiş üç kazaktan daha işlevseldir.

Derdimi anlatabildiğimi sanıyorum.
    Kafasına kuş s.çtığı zaman şans oyunu oynayanlar, ağzına s.çan liderin peşinden ayrılmaz"

Enduroist Kadim Üye cem tolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    cem tolga (bahtsız bedevi)
    Motosiklet
    bmw F650 1996 BEYAZ__ XT600E 1997 BEYAZ
    Marka
    Bmw

Alıntı Agridia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kat kat giyinmekten değil, tabakadan bahsettim. Vücudu saran, nefes alan iç malzeme (termal) üzerine gömlek (ilk hava tabakası), polarla gömlek arası ikinci hava tabakası, üzerine bir rüzgar kesici tabaka ve cordura.

Hakkı Ağbi, tulumun üzerine yağmurluk giyerek, iç ortamdan ısı kaybını engellemiş.

Kışlık cekettede, dış yüzeyden itibaren kesite bakıldığı zaman, orada da içe doğru devam eden tabakalar görülecektir. geçen kış, içi olmayan bir parka ve içinde bir polarla en soğuk havada rahatlıkla dolaştım, ama bunu motor için düşünemem.

bugün bir kaztüyü mont ve gömlekle dolaştım. Kaz tüyü üst üste giyilmiş üç kazaktan daha işlevseldir.

Derdimi anlatabildiğimi sanıyorum.
    anladım sizi. keyifli sürüşler.

F 650

Enduroist Kadim Üye AlperAcun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alper Acun
    Motosiklet
    2002 R1150GS
    Marka
    Bmw

Efektif bir tulum gerçekten de tüm bu dertlerin cevabı. Torch markasını bilmiyorum deneyenlerin tecrubeleri yeterli bir cevap veriyor. Ben Spidi Admiral tulum almayı düşünüyorum. izlenimlerimi buradan paylaşırım ancak internette de bu tulum ile ilgili bilgi kolaylıkla bulunabilir. Ayrıca Aerostich Roadcrafter ve Rev'it Infinity var ki gerçekten harikalar. Goretex (veya muadili) içlikleri ve sürtünmeye dayanıklı dış kumaşları ve harika korumaları var. Tabi fiyatlara gelince, Aerostich nakliye dahil 1800 tl civarında. Üzerinize göre dikiliyor ve amerikadan geliyor. Rev'it 1900 tl civarında. Spidi ise 1550 tl civarında. Bu ikisi Türkiyede var. Neopren içlik de gerçekten işlevsel. Elcik ısıtmanın süper bir icat olduğunu da ekleyeyim Düzgün bir touring cam da çok faydalı. Kask için ise aşağıda linkini verdiğim iki ürün öneriyorum. İlki yeni bir ürün kullanmadım, ama çok iyi bir fikir. Kaskınızın içinde buhar oluşmasını engellerken, burun ve çenenizin sıcak kalmasını sağlıyor.
    İkinci linkte ise benim şu an kullandığım ve memnun olduğum bir ürün var. türkiyeden 40 tl'ye almıştım ama Ebay'den 27,5 tl'ye (nakliye dahil) geliyor. Bunu kaskın altına takıyorsunuz bir perde gibi alttaki boşluğu kapatıp soğuk havanın kaska dolmasını engelliyor.

http://cgi.ebay.co.uk/Oxford-HUFF-Br...ht_1997wt_1139

http://cgi.ebay.co.uk/WINDJAMMER-PRO...#ht_3637wt_905

Bir de goretex eldiven ve botlar vazgeçilmez. Eldiven ve bot için motomaxta uygun fiyatlı alternatifler gördüm.

Enduroist Kıdemli Üye Gökhan Ağırbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökhan Ağırbaş
    Motosiklet
    f650 gs piyade
    Marka
    Bmw

torch, bu tulumlarla yarisamaz. (öyle bir iddiası yok) fiyatı 600-700 tl civarında, ben sahibinden.com da ilan veren bir akademisyenden 450 tl'ye aldım. hocam, bir kere denemek için giymiş. içine dair bir şey düşünmem lazım. red kit'teki gibi katran ve kaz tüyü ile kaplarsam sizin tulumlara nal toplatirim. ince kaz tüyü bir yelek araştıracağım. ancak, kıymetli totoşum beni dusunduruyor. sıcak su torbası ciddi bir destek
    Kafasına kuş s.çtığı zaman şans oyunu oynayanlar, ağzına s.çan liderin peşinden ayrılmaz"

Isim
    Alper Acun
    Motosiklet
    2002 R1150GS
    Marka
    Bmw

elektrikli ısıtıcılı kıyafet
    thermoform içlik
    en kalınından yünlü pazen don

Isim
    Alper Acun
    Motosiklet
    2002 R1150GS
    Marka
    Bmw

bir de bu var ki sıcak tutacağını düşünüyorum. denemek lazım...

http://www.motoplus.com.tr/urun/1702...-Tekstil-Tulum