Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 21 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye ahmet yaramış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet yaramış
    Motosiklet
    1200 rt
    Marka
    Bmw

Standart 1200 GS TAVSİYESİNE İHTİYACIM VAR

arkadaşlar motorumu yeni sattım,aklımda varadero almak vardı ,bir tane buldum ,test sürüşü yaptım, torku,frenleri,konforu,fazer dan sonra müthiş geldi,motoru tanıdık bir tamirciye götürdüm kazasız boyasız denilen motorun akibeti çok kötü çıktı ,bende almaktan vaz geçtim.
    sonra gidiyim şu varaderonun sıfırını alıyim dedim ama üretimi durmuş ,bende üretimi duran bir motoru almaktan vaz geçtim.

forumlarda yazılanları okuyunca bmwyi yere göğe sığdıramayanda çok, başı arızalardan ağrayıp satanda çok, benim yaşadığım yer taşra sizce bmw alınırmı? yoksa başıma belamı almış olurum.

bmw 1200 gs benim çok hoşuma gidiyor ,sahibindene bakıyorum ,2006 model için 24 milyar isteyende var ,32 milyar isteyende var ,bu motorun gerçek piyasası nedir acaba ?sizin bildiğiniz temiz 1200 gs varmı sitede?

Isim
    ahmet yaramış
    Motosiklet
    1200 rt
    Marka
    Bmw

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...57335922/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...96328310/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...90177120/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...90980988/detay

sitedeki bu 4 motorun km leri düşük ama emsallerinden 4 ila 6 milyar arasında daha pahallılar ,bazıları bmw nin kronik sorunları olduğunu söylüyor yatan motor almaktansa km yapmış motoru al , hiç değilse kronik sorunlar giderilmiştir diyor,sizce ne yapmalıyım? linkteki motorları tanıyan, bileniniz varmı acaba?

bmw 1200 gs nin yıllara göre fiyatı aşşağı yukarı nedir ? piyasada en çok tercih edilen rengi hangisidir? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Enduroist Kıdemli Üye Volkan YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    volkan yilmaz
    Motosiklet
    '03 R1150GS
    Marka
    Bmw

Once bı avatar fotosu lazim bize... Kısaca tasraya 1200 gitmez.
    Volkan YILMAZ 0 Rh+
    532 2840943

ride to hell

Isim
    ahmet yaramış
    Motosiklet
    1200 rt
    Marka
    Bmw

Alıntı rider 76 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Once bı avatar fotosu lazim bize... Kısaca tasraya 1200 gitmez.
    avatar resmini 10 defa yükledim site kabul etmiyor, image hack sitesine yükleyip link verdim gene kabul etmiyor,
    bu arada 1200 gs taşraya neden gelmez açıklarmısınız?

Isim
    volkan yilmaz
    Motosiklet
    '03 R1150GS
    Marka
    Bmw

Cok elektronik parçasını temin etmen zor olur temin ettin yapicak adamı bulmak zor yada iyisini bulmak zor vsvs eski motorunuz neydi bilmiyorum ama illa gs dıyorsanız bence 1100 gs yada 1150 gs uygun olur arazi yapicaksaniz at yada xt uygun gibime geliyor
    Volkan YILMAZ 0 Rh+
    532 2840943

ride to hell

Isim
    ahmet yaramış
    Motosiklet
    1200 rt
    Marka
    Bmw

Alıntı rider 76 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok elektronik parçasını temin etmen zor olur temin ettin yapicak adamı bulmak zor yada iyisini bulmak zor vsvs eski motorunuz neydi bilmiyorum ama illa gs dıyorsanız bence 1100 gs yada 1150 gs uygun olur arazi yapicaksaniz at yada xt uygun gibime geliyor
    boyum 1.83m , kilom 115 kg ,sattığım motor fazer idi ,daha öncede xt kullandım ,fazer altımda bisiklet gibi kaldı,torkuda xt den sonra çok düşük geldi bana .anadoluda japon motorlarını bile tamir edecek usta bulmak çok zor ,fazerin rolantide stop etmesinin sebebini bulacak usta çıkmadı ,bende yurt dışı sitelerinden sorunun tps sensöründen kaynaklı olduğunu öğrendim ,türkiyede olmayan bu parçanın siparişini yamaha türkiye japonyaya verdi ,1,5 ay sonra parça elime ulaştı ,montajınıda kendim yaptım.sorun çözülmüştü,anlıyacağınız elektronik parçalar japon motorlardada var , parçaları da japonyadan geliyor ,basit bir tps sensörüne geçen sene 270 tl para vermiştim .benzin deposuna 1 milyar civarı fiyat çekmişlerdi .farı 500 tl idi,şimdi bu fiyatların bmw den aşşağı kalır yanı varmı sizce?
    Konu ahmet yaramış tarafından (18-08-2012 Saat 16:01 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kıdemli Üye EnginATASOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    engin atasoy
    Motosiklet
    dl 650
    Marka
    Suzuki

0 varadero alma imkanın varsa üzerine biraz daha koyup kesinlikle Honda vfr 1200 x crosstourer al. Hatta internette 31.900 e Bursa da bir tane var. Teknik özellikleri ve fiyatları mukayese edersen Bmw mantık dışı. Bu arada yamaha da yaşadığın parça sorununu Honda 'da yaşamazsın.

Isim
    ahmet yaramış
    Motosiklet
    1200 rt
    Marka
    Bmw

Alıntı enginE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    0 varadero alma imkanın varsa üzerine biraz daha koyup kesinlikle Honda vfr 1200 x crosstourer al. Hatta internette 31.900 e Bursa da bir tane var. Teknik özellikleri ve fiyatları mukayese edersen Bmw mantık dışı. Bu arada yamaha da yaşadığın parça sorununu Honda 'da yaşamazsın.
    honda vfr 1200x ,bu motoru taşrada olduğum için canlı canlı görmedim, büyüklüğü varadero veya 1200 gs kadar varmı?
    forumlarda vfr 1200x in 4 silindirli olduğu ve benzini içtiğinden bahsetmişler ,bu konuda malumatınız varmı acaba ? kardeşi 2 silindirli varaderonun 8-9 litre yaktığını biliyorum. kaldıki vfr 1200 hem 4 silindirli ,hemde motor hacmi varadan daha büyük.

Isim
    volkan yilmaz
    Motosiklet
    '03 R1150GS
    Marka
    Bmw

Gs ne yakıyor saniyorsun verdinmi coskuyu yakiyor oksayarak devirisiz kullanırsan 6-7 lt civari... her motorda elektronik var ama gs deki kadar yeniler haric bı cok motorda yok iste bundan oturu size at tavsiye ettim tamiri basit mekanik temelli bı motor...En azindan bence 1100 un temizide max duzeyde mekanik soyle ilk sahibinden 60-70 bin civari bı makine en az bı 100bin daha size ufaktefek sorunlarla hizmet eder bence.
    Volkan YILMAZ 0 Rh+
    532 2840943

ride to hell

Enduroist Kıdemli Üye Karga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kerem Ağacıkoğlu
    Motosiklet
    R 1100 GS, Yamaha BW's 100
    Marka
    Bmw

1100..
    Alman yapmış...

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu