Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 20 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Burak Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Burak Aydın
    Motosiklet
    DL 650 V-Strom
    Marka
    Suzuki

Standart Ege Akdediz Turu

Selamlar herkese.

Malum adlık V-Stromu, bakımlarını tas tamam yaptık. Yan çantalarını da hepco beckerden bugün aldık ve taktık. Şimdi artık gün sayıyoruz Ramazan ayının bitmesini ve yıllık iznin gelmesini.
    Kafamda kabaca bir rota var:

Niyetim bu rota üzerindeki duraklarımda sadece çadır kampı yaparak ilerlemek. Son gün mersinde kamp kurmadan arkadaşlarımın yanında kalıp iyice dinlendikten sonra direk Pozantı-Ulukışla-Ankara üzerinden İstanbul'a varmak.
    İlk durağım aslında Saros Körfezi, yalnız google maps feribot geçişini orada gösteremediği için rotayı Çanakkale üzerinden başlıyormuş gibi çizmek zorunda kaldım.
    Duraklarım:

1-Saros Körfezi
    2-Çeşme
    3-Datça
    4-Ölüdeniz
    5-Çıralı
    6-Side
    7-Anamur
    8-Mersin ve ardından İstanbul

Bildiğiniz önerdiğiniz kamp yerleri, işletmeleri vs tavsiyelere açığım tabi.
    Bir de aklımı kurcalayan bir şey var ki yıllık iznim ağustos 15 ile 24 arası yani aslında hava şartları biraz sıcak. Eylül başında mı gitsem diyorum. Hem daha bir sakinlemiş olur koylar belki.

Duraklarım konusunda esneğim, hani Çeşme yerine yakındaki şuraya git daha sakin diyebileceğiniz yerler varsa mutlaka dikkate alırım. Günlük 4 saatten fazla sürüş yapmayacak şekilde planladım. Uzun görünen Saros Çeşme arası var heralde bir şekilde alırız o yolu belki de Saros olmaz da Çanakkale civarında bir yer olabilir. Side de kamp kurma imkanım yok zira kuzenim orada yaşıyor. Yanında kalmazsam oyar beni tabiri caizse

Herkese kazasız belasız sürüşler

Enduroist Katılımcı Üye yalcinbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    barış yalçın
    Motosiklet
    zx7r
    Marka
    Kawasaki

burak Bey kuşadasına gitmeden aydın sökeden didime uğrayın altınkuma gidin girişte balık restorantı var.uygun fiyatlı pansiyon otel ve kamp yerleride var uğradığınıza değer.

Isim
    Burak Aydın
    Motosiklet
    DL 650 V-Strom
    Marka
    Suzuki

Yalçın bey sağolun tavsiyeniz için. Dediğim gibi dikkate alacağım tavsiyenizi.

Enduroist Üye Bulent GOKCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent GÖKCE
    Motosiklet
    '05 CBF 600
    Marka
    Honda

Datça'da mutlaka Palamutbükü ne gidin. Knidos da gezilebilir. Yoluda çok keyiflidir. Konaklamak içinde Palamubükünde çok keyifli uygun fiyatlı pansiyonlar bulabilirsiniz.
    En keyifli zaman Eylül'ün 2. haftasıdır. Balık tutmayı severseniz belirttiğim tarih zargana zamanıdır.
    Bülent GÖKCE

Enduroist Üye cenkkara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    cenk kara
    Motosiklet
    Nc700X
    Marka
    Honda

Alanyadan geçerken beklerim bi çayımı için
    Cenk Kara --Alanya
    NC700X

Ordinaryus Enduroist HALİDUN KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    h.kaya
    Motosiklet
    gv 650
    Marka
    Hyosung

güzel bi rota ama zaman az gibi eylül ayını tavsiye ederim ben yeni geldim sıcaklardan kaçtım oruçda başladı her yer güzel hoşuna giden yerde çadırını kuararsın yanlızmı gideceksin
    GARAJ KURUCUSU GARAJ MOTOR BAKIM YERİDİR 5322124353

Isim
    Burak Aydın
    Motosiklet
    DL 650 V-Strom
    Marka
    Suzuki

yorumlarınız için teşekkür ederim.

Bülent Bey Palamutbükü aklımda olan yerdi zaten yalnız keşke Knidosta şöyle güzel bir ağaçlık alan olsaymış. Tam kamp atılacak yer.

Cenk Alanya'dan geçeceğim, inşallah bir çayını içerim. Hatta yol üstünde çayını içmek isteyeceğim insanlar var. Teşekkür ederim davetin için.

Halidun Bey, Ramazan girdiği için zaten gezmeler rafa kalktı şimdilik. Bayram sonrası belki bir günlük İstanbul civarı kamp yaparım haftasonu. Yol için de hazırlık olur. Sıcaklar aslında akşamları çok güzel oluyor açık havada ama gün içinde yol gitmek öğle vakitlerine kalınca biraz zahmetli oluyor. Zamana daha tam karar vermedim, tam bir karambol şu an. Aslında denize girmek için de Eylül en güzel zaman. En sakin en sıcak dönemi ama akşamları çok serin olur veya yağmur çamur şiddetlenirse özellikle akdeniz tarafı tatsız tutsuz olur diye endişe ediyorum. Son bir kaç yıldız sürekli aşırı yağış oluyor sonbaharda özellikle akdenizde.

Onun dışında sizden yine bir tavsiyeye ihtiyacım var. Kamp yemek takımı öneriniz var mıdır? Çadır uyku tulumu vs herşey var da bundan önce hep arabayla kamp attığım için yer sorunum olmamıştı ondan yemek takımı olayını çok sallamamıştım ama motosiklette yer ekonomisi çok önemli oluyor. Her gün bişeyler pişireceğimden değil de kampın doğasında var sonuçta közde yemek yapmanın tadı bambaşka oluyor. sürekli lokantada yedikten sonra doğada olmanın bir anlamı yok. Benim gezinin konsepti doğa ile iç içe olmak tamamen. Bunun için de tek çıkıyorum zaten yola.

Enduroist Kadim Üye kayasertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertaç KAYA
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

5 TL'den 100+ TL'ye kadar kamp/av malzemesi satan yerlerden bulabileceğiniz çatal kaşık setleri,

Kağıt tabak/bardak,

Kartuşlu kamp ocağı (kamp ateşi yakamayacağınız yerler için)

http://www.hepsiburada.com/liste/pro...O_hDdjtgvD_BwE

yemek/çay işleri için iç içe geçen kap kacak

Isim
    Burak Aydın
    Motosiklet
    DL 650 V-Strom
    Marka
    Suzuki

kayasertac, teşekkür ederim. aslında paylaştığın şeylere baktım. kaşık çatal felan sorun değil en çok kafamı kurcalayan resimde paylaşmış olduğun pişirme seti. Onu özellikle inceledim. Yalnız tek kişiyim. Bu kadar tencereye gerek yok. Ocak konusunda ocaktan ziyade rüzgarlık mevzusu var. Rüzgar koruması olmayan ocak ne kadar işe yarar. LPG kartuşlu ocaklar var bir de böyle ispirto ocaklar var. İspirto daha basit bir ocak şekli ama şimdi ocağı doldur işini bitir tekrar topla derken o ocağın içinde yakmadığımız ispirtoyu ya dökeceğiz ya da şişeye tekrar doldurmaya çalışacağız. Bir de akma kokma mevzusu var ki zaten çantalar sıkış tepiş tüm malzemeleri ispirto kokutma ihtimalimiz de var. Yani işin özü ispirto ocak basitliği ile tercih edilebilir, bozulmaz kırılmaz ama taşıma ve süreklilik durumunda riskli. Gerçi çok ocak kullanmam genelde ateşte pişirdim hep gittiğim kamplarda ama dediğim gibi araba ile gittiğim için malzeme sorun değildi ve 1 en fazla iki günlük kamplardı, bir şekilde idare edildi. 8 gece dışarıda konaklayacağım ve mümkün mertebe kendim pişirip yiyeceğim. Benim en çok kafamı kurcalayan kısım işe bu ocak meselesi. Belki de kafamda çok büyütüyorum, altı üstü ateş yani, bir yolu bulunur herhalde.

Enduroist Kadim Üye kayasertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertaç KAYA
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

#çareJetboil

http://www.outdoorhaber.com/jetboil-...cagi-inceleme/

rüzagardan kolay etkilenmez, jet gibi pişirir.

veya offroadçu bi arkadaşım piknik tüpünün etrafına a4 ebatında sacları menteşe ile birleştirip tercihe göre 3 veya 4 tarafını saracak muhafaza yapmıştı.

kartuşlu/ispirtolu ocağın ebatlarına uygun şekilde küçüğünü yaptırabilirsiniz,

kap kacak olayının da kolayı/ucuzu var, ucuz yollu iç içe geçen ısıtma kapları bile işinizi görür..

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu