Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 24 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye yılmaz yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    yılmaz yavuz
    Marka
    Aprillia

Standart İSTANBUL çıkışlı EGE ve AKDENİZ

Evet sevgili büyüklerim ve arkadaşlar.
    İnşaallah bu kadar uzun soluklu bir geziyi kafama koyduktan sonra tasarladığım harita üzerinden sizlerle yapmak istediklerimi paylaşıp sizlerden AKIL,FİKİR ve TECRÜBE almak istiyorum,yapmak istediklerim şöle.eğer uzun olursa acemiliğime verin.
    Bahçelievler'den çıkıp deniz taşıtlarından biraz korktuğum için tamamen karadan haritadaki gibi direkt AKYAKA ya varıp ordaki orman kampında 1 hafta çadırda kalmak ilk işim.
    daha sonra BODRUM ve MARMARİS te birer gün geçirmek kaydı ile deniz kum ve güneşin tabii varsa tarih açısından önemli yerleri gezip takrardan konaklamak için AKYAKA ya dönmek.
    sonrasında DATÇA FETHİYE KALKAN KAŞ KEMER ve aralardaki güzel yerleri gezip tekrardan konaklamak ve geri dönüş hazırlıklarına başlamak birazda uyumak ve dinlenmek için AKYAKA nın yolulunu tutmak.
    TABİİ son olarak kısmet olursa eve dönüş için AKYAKA dan geldiğim istikamette geri evimin yolunu tutmak.
    Benim sizden bu yolculukta:
    dikkat etmem gereken yol şartları gezilecek yerler yemek yemem gereken yerler bilumum bütün tecrübelerinize ihtiyacım var.
    Sanmayınki kulak arkası yaparım KÜPE olur emin olun.Birde motorum olmadığı için 2014 model arka sında çanta olan touring camlı nc 750x kiralayıp gidicem.Varsa böle bi gezi düşünen tanışıp giderim rotamı bile değiştiririm maksat gezmek.
    Herkese şimdiden TEŞEKKÜR ederim.

https://www.google.com/maps/dir/%C4%...7178!3e0?hl=tr
    Konu yılmaz yavuz tarafından (06-07-2014 Saat 03:18 ) değiştirilmiştir.

Isim
    yılmaz yavuz
    Marka
    Aprillia

Kusura bakmayın tam 2 saat uğraştım haritayı anca böle yükleyebildim.öteki türlüsünü beceremedim

Enduroist Kadim Üye CihanCöbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cihan Cöbek
    Motosiklet
    NC700 X Gümüş
    Marka
    Honda

Gezi için toplam kaç gün ayırdınız bilmiyorum ancak 10 gün olacağını farz ederek fikirlerimi sunayım.Rotanızı Tekirdağ-Uçmakdere-Şarköy üzerinden Çanakkaleye geçecek şekilde değiştirin.Ordan Kabatepe'ye sürüp Gökçeada'ya feribotla geçin.Eğer deniz taşıtından korkuyorum,ada görmeyi tercih etmem derseniz Asos'a geçin ve geceyi orada yapın.Eski liman denilen yerde kamping ve ucuz pansiyonlar var.
    https://www.google.com/maps/dir/Avc%...6902!3e0?hl=tr
    Asos'tan sonra Ayvalık,Bodrum,Bodrum eski yoldan Ören üzerinden Akyaka,MArmaris,Datça,Selimiye,Bozburun,Köyceği z Dalyan gölü (İztuzu plajı),Fethiye-Ölüdeniz,Kelebekler Vadisi,Kabak koyu,Kalkan,Kaş (pasaportunuz varsa günübirlik Meis adası),Olimpos,Çıralı (Yanartaş) şeklinde bir rota düşünebilirsiniz.

Deniz taşıtından korktuğunuzu yazmışsınız ancak Tekirdağ üzerinden yukarıda yazdığım gibi bir sürüş için şu korkunuzu yeniden gözden geçirin derim Çok zevkli ve manzaralı bir sürüş sizi bekliyor olacak çünkü.Ayrıca Kilitbahir-Çanakkale arası deniz geçişinin Sirkeci-Harem geçişinden hiç bir farkı yok.
    Konu CihanCöbek tarafından (06-07-2014 Saat 03:42 ) değiştirilmiştir.

4. CihanCöbek, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

yılmaz yavuz (06-07-2014)

Isim
    yılmaz yavuz
    Marka
    Aprillia

Alıntı CihanCöbek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gezi için toplam kaç gün ayırdınız bilmiyorum ancak 10 gün olacağını farz ederek fikirlerimi sunayım.Rotanızı Tekirdağ-Uçmakdere-Şarköy üzerinden Çanakkaleye geçecek şekilde değiştirin.Ordan Kabatepe'ye sürüp Gökçeada'ya feribotla geçin.Eğer deniz taşıtından korkuyorum,ada görmeyi tercih etmem derseniz Asos'a geçin ve geceyi orada yapın.Eski liman denilen yerde kamping ve ucuz pansiyonlar var.
    https://www.google.com/maps/dir/Avc%...6902!3e0?hl=tr
    Asos'tan sonra Ayvalık,Bodrum,Bodrum eski yoldan Ören üzerinden Akyaka,MArmaris,Datça,Selimiye,Bozburun,Köyceği z Dalyan gölü (İztuzu plajı),Fethiye-Ölüdeniz,Kelebekler Vadisi,Kabak koyu,Kalkan,Kaş (pasaportunuz varsa günübirlik Meis adası),Olimpos,Çıralı (Yanartaş) şeklinde bir rota düşünebilirsiniz.

Deniz taşıtından korktuğunuzu yazmışsınız ancak Tekirdağ üzerinden yukarıda yazdığım gibi bir sürüş için şu korkunuzu yeniden gözden geçirin derim Çok zevkli ve manzaralı bir sürüş sizi bekliyor olacak çünkü.
    Evet bu İZTUZU plajını duymuştum ama ben unuttum galiba.Ben ÇANAKKALE liyim tekirdağ uçmakdere şarköy yolunu kullandım bi kaç sefer ama memleketime hiç gidemedim.1 haftalık sürem var o yüzden burayı düşünmedim.Ama dersenizki nc750x değilde 250 lik scooter de olur bu gezi için 1 haftalık nc ye vercem parayla 10 günlük xcity xmax yada sym alır onunla bu dediğiniz geziyi yaparım.Yoksa önerdiğiniz bu rota varyaaa süperrrr

Isim
    yılmaz yavuz
    Marka
    Aprillia

Şmdi eşimlede konuştım 1 haftadan fazla kalma dedi.Bende hak verdim 1 yaşından kızımız var eşimde çalışıyo oda gün içinde fazla yoruluyo işten çıkıp birde çocuk bakmak gerçekten çok zor o yüzden bu rotama sadık kalmak istiyorum.ama bu rota üzerindeki her yere uğrucam bu rota üztündeki bütün önerileri not edicem tekrardan sağolun.

Enduroist Kadim Üye CihanCöbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cihan Cöbek
    Motosiklet
    NC700 X Gümüş
    Marka
    Honda

1 hafta süre için gidilebilecek rota şöyle olabilir; İstanbul-Tekirdağ Uçmakdere üzeri Çanakkale yolu Gökçeada-Bozcaada-Asos-Ayvalık.
    Yada; Direk Antalya,ordan Çıralı ve Olimpos-Kaş-Kalkan(burda kalmayabilirsiniz gezin yeterli)-Fethiye Ölüdeniz-Marmaris (Akyaka-Bozburun-Datça) ve İstanbul'a geri dönüş gibi bir şey olabilir.

Enduroist Katılımcı Üye TahsinAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tahsin Aksu
    Marka
    Diger

Benim de önümüzdeki birkaç hafta içinde (İznim henüz netleşmediği için tam tarih belli değil) 5 günlük benzer bir planım var belki fikir verir. Uçmakdere üzerinden Şarköy-Saros Gökçetepe (1 gece kamp), Assos (1 gece kamp), Kaz Dağları (2 gece Hızır Campingde bungalow) Ardından Balıkesir, Bursa Yalova üzerinden dönüş.

Isim
    yılmaz yavuz
    Marka
    Aprillia

Alıntı CihanCöbek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 hafta süre için gidilebilecek rota şöyle olabilir; İstanbul-Tekirdağ Uçmakdere üzeri Çanakkale yolu Gökçeada-Bozcaada-Asos-Ayvalık.
    Yada; Direk Antalya,ordan Çıralı ve Olimpos-Kaş-Kalkan(burda kalmayabilirsiniz gezin yeterli)-Fethiye Ölüdeniz-Marmaris (Akyaka-Bozburun-Datça) ve İstanbul'a geri dönüş gibi bir şey olabilir.
    Peki cihan abi direk Antalyadan başlasak dediğin gibi yapsam bana sabit kalınacak bu yerlerin ortasında bi kamp alanı söyleyebilirmisin.Mesela benim aklımda olan akyaka orman kampı müsait olurmu olursa her gün bir yeri görmek şartıyla nasıl olur.Sabit yerde kalmamın amacı motorla iyice gezmek sabah çık sür akşam geri dönerken sür şeklinde.cevabını bekliyorum abi.

Enduroist Katılımcı Üye Recai Topallar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    RECAİ TOPALLAR
    Motosiklet
    BMW 1150 RT CBF150
    Marka
    Honda

merhaba Yılmaz bu gezinin tarihi nedir. Benimde aklmda böyle bir tur var belki beraber teker döndürürüz

Isim
    yılmaz yavuz
    Marka
    Aprillia

Alıntı Recai Topallar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba Yılmaz bu gezinin tarihi nedir. Benimde aklmda böyle bir tur var belki beraber teker döndürürüz
    Merhaba Recai abi.Ben Eylül ayının 4 yada 5 gibi düşünüyorum ama siz beraber gidelim derseniz istediğiniz zaman gideriz hiiiiç ama hiiiiiçççç problem değil abi.

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu