Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 16 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Volkan Şahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Volkan Şahin
    Motosiklet
    2005/1150 GS Adventure
    Marka
    Bmw

Standart 26-27-28-29-30 Temmuz Bayram Tatili Çadır Kampı Önerisi

Arkadaşlar Selam,

Ramazan Bayramı tatili için eşimle kısa mesafeli (300 - 400 km) çadır kampı tatil planımız var. Bozcaada taraflarını düşündüm araştırdım bir çok yer var, karar vermek güç hangisi en uygunudur bilemiyorum. Daha önce çadır kampı tecrübemiz yok. Tecrübe eden arkadaşlarımdan önerilerini rica edeceğim.

Ayrıca katılmak isteyen çift arkadaşlar olursa hep birlikte de plan yapabiliriz.

Sevgiler.

Enduroist Üye Bulent GOKCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent GÖKCE
    Motosiklet
    '05 CBF 600
    Marka
    Honda

Göz attınızmı bilmiyorum, belki gözden kaçmıştır aşağıdaki linte Cihan bey'in güzel bir güzergah önerisi var.

http://www.enduroist.com/forum/showt...E-ve-AKDEN%DDZ

stanbul-Tekirdağ Uçmakdere üzeri Çanakkale yolu Gökçeada-Bozcaada-Asos-Ayvalık.
    Bülent GÖKCE

Enduroist Üye Murat Okay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Murat Okay
    Motosiklet
    G650GS Sertao
    Marka
    Bmw

Merhabalar. Foruma yeni üyeyim, adım Murat.
    Ben de bayram tatilinde Bozcaada'da çadır kampı yapmayı düşünüyorum. İnternetten araştırdım, Bozcaada'da Adacamping diye bir yer var. Oraya gitmeyi düşünüorum ama giden bir arkadaşım olmadığı için olumlu ya da olumsuz bir fikrim yok. Gidip görücez

Enduroist Katılımcı Üye GÖKÇEN KÖSEOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökçen KÖSEOĞLU
    Motosiklet
    NC 750 XA'14
    Marka
    Honda

Alıntı g650gss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Foruma yeni üyeyim, adım Murat.
    Ben de bayram tatilinde Bozcaada'da çadır kampı yapmayı düşünüyorum. İnternetten araştırdım, Bozcaada'da Adacamping diye bir yer var. Oraya gitmeyi düşünüorum ama giden bir arkadaşım olmadığı için olumlu ya da olumsuz bir fikrim yok. Gidip görücez
    dostum ben 3 sene önce 6 motor gitmiştik adacamping güzel bir yer... habbele plajına giden yolda yani adanın arkasına doğru götürecek seni ayazma plajından sonra...bir aile işletmesidir.ev yemekleri çıkartırlar onun dışında yiyecek bir şey istersen hazırlarlar...kendi çadırında kalabilirsin yada çadır kiralaya bilirsin ayrıca bungalowları var ancak gece çok sıcak oluyor küçük camları var ancak biraz güvenli olsun istiyorsan bunları tercih edebilirsin...adacampingin yolundan devam edersen ileride paralı bir plaj bulacaksın güzel bir yer paralı olduğu için çok fazla tercih edilmiyor özellikle günü birlik gelenler tarafından kullanılan bir yer değildir rahat edersin duşu tuvaleti ve yiyecek içecek açısından iyidir..ayazma plajı bildiğimiz halk plajı o dönemde çok kalabalık olacaktır sıkıntılı olur ama ayazmada da çok fazla restoran var duş ve tuvalet için orada alış veriş etmelisin yoksa kendine bir otluk yer bulman gerekebilir
    motorla gider gelirsin merkeze çok uzak değil zaten ama gece dönüşlerde dikkatli ol yol aydınlatması hak getire iyi eğlenceler sana..

5. GÖKÇEN KÖSEOĞLU, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Murat Okay (23-07-2014)

Enduroist Üye Murat Okay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Murat Okay
    Motosiklet
    G650GS Sertao
    Marka
    Bmw

Alıntı GÖKÇEN KÖSEOĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum ben 3 sene önce 6 motor gitmiştik adacamping güzel bir yer... habbele plajına giden yolda yani adanın arkasına doğru götürecek seni ayazma plajından sonra...bir aile işletmesidir.ev yemekleri çıkartırlar onun dışında yiyecek bir şey istersen hazırlarlar...kendi çadırında kalabilirsin yada çadır kiralaya bilirsin ayrıca bungalowları var ancak gece çok sıcak oluyor küçük camları var ancak biraz güvenli olsun istiyorsan bunları tercih edebilirsin...adacampingin yolundan devam edersen ileride paralı bir plaj bulacaksın güzel bir yer paralı olduğu için çok fazla tercih edilmiyor özellikle günü birlik gelenler tarafından kullanılan bir yer değildir rahat edersin duşu tuvaleti ve yiyecek içecek açısından iyidir..ayazma plajı bildiğimiz halk plajı o dönemde çok kalabalık olacaktır sıkıntılı olur ama ayazmada da çok fazla restoran var duş ve tuvalet için orada alış veriş etmelisin yoksa kendine bir otluk yer bulman gerekebilir
    motorla gider gelirsin merkeze çok uzak değil zaten ama gece dönüşlerde dikkatli ol yol aydınlatması hak getire iyi eğlenceler sana..
    Teşekkürler bilgilendirme için.

Enduroist Katılımcı Üye Tekin ÇEPEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tekin Çepel
    Motosiklet
    XRV 750 Africa Twin
    Marka
    Honda

Seçim sonrası Keşan, Malkara dan 2 arkadaş muhtemelen 12 Ağustos Bozcaada 2 gün ve devamı Balıkesir Festivali devamı Ege, Akdeniz dönüş yolu Eskişehir üzeri Eskişehir Festivaline katılabiliriz toplam 3000 km.

Tarihler uymasada yollarda karşılaşmak dileğiyle...
    hayvan gibi çalış insan gibi yaşa
    ______ DinozoruS ______

Enduroist Katılımcı Üye Recai Topallar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    RECAİ TOPALLAR
    Motosiklet
    BMW 1150 RT CBF150
    Marka
    Honda

Şu linke bir göz atmanı tavsiye ederim http://www.kabatepe.com.tr/index.htm
    Bayramda bir çoçuğumla gideceğiz 2 günlüğüne izin o kadar

Isim
    Volkan Şahin
    Motosiklet
    2005/1150 GS Adventure
    Marka
    Bmw

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Kabatepe kısıtlı zaman için uygun gibi geldi bana da arayıp bilgi alacağım.

10. Volkan Şahin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Recai Topallar (24-07-2014)

Isim
    Volkan Şahin
    Motosiklet
    2005/1150 GS Adventure
    Marka
    Bmw

Arkadaşlar herkese selam;

Şöyle mi? Yapalım böyle mi? Yapalım derken Arefe günü akşam üstü saat 17:00 itibariyle marşa bastım ve yola çıktım . Eşim benden bir kaç gün önce Erikli'ye yazlığa gitmişti. Oradan onu alıp Çanakkale üzerinden Bozcaada'ya geçtik. Yol çok güzel ve aşırı kalabalıktı. Yaklaşık 10 - 12Km'ye varan araç kuyruğunda yanlarından geçerken insanlara acımadım desem yalan olur. Kontak kapatmış araçlarının kapılarını açmış oturuyorlardı.

Adaya geçtiğimizde bir şansımızı deneyelim otel pansiyon tarzı yerlere bakalım dedik. Konaklamakta tereddüt edeceğiniz tabiri caizse en dandik pansiyon bile kişi başı 90TL fiyat çekti, hemde kahvaltı hariç inanılmaz kazık ve fırsatçılar. Daha önceden her ihtimale karşı rezervasyon yaptırmış olduğum ada Camping'e doğru sürdüm. Vardığımızda sıcak ve güler yüzlü insanlar karşıladı bizi. Ortam çok güzeldi. Temizlik yeterli ve yemeklerde fena değildi. Çadırlar gayet güzel ve kişi başı 30 TL . İçerisinde sert süngerden yatak, yastık ve battaniye var. Gayet temiz ve güzel. Hava mis gibi 3 bilemedin 4 saat uyu yetiyor. Banyo ve tuvaletler yeterli sayıda mevcut ve temizliği yapılıyor. Tek sorun öğlenden sonra saat 15:00 - 16:00'ya kadar sıcak su var. Yetişemezseniz buz gibi kuyudan çıkan suyun altında duş alıyorsunuz. Campla ilgili söyleyebileceğim tek kötü şey sıcak su sorunu sanırım.

Plaja gelince bir harika, hayatımda yüzdüğüm en güzel ikinci yer diyebilirim. Fakat soğuk sudan hoşlanmayanlar için sıkıntı olabilir. Ada ve dip akıntısı olduğu için biraz soğuk. Bunların yanı sıra zıpkın balıkçılığı seven arkadaşların kesinlikle gitmesi lazım. Şöyle ki akşam balık yemek istiyorsanız zıpkını alıp denize girin kaç kişiyseniz o kadarlık balığı alın çıkın

Diğer bir konu Merkezdeki restourantların tamamı ahlaksız ve fırsatçı kesinlikle gitmenizi tavsiye etmem. İki porsiyon dönere 55 lira verdik ve yediğim en kötü dönerdi diyebilirim. Camp'ta tüm olanaklar var. Merkezde marketten kasaptan gerekenleri alın ızgara alanında ızgara yapın derim. Hem lezzetli hemde uygun olur. Fırın, Manav, Market vs. Normal fiyatlarda ve esnaflar diğer hazır yemek mekanları yakaladılar mı? Hoş geldin diyorlar benden söylemesi.

Bozcaada maceramızdan aktaracaklarım bu kadar.

Sevgiler.

12. Volkan Şahin güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ersan ÖZYURT (31-07-2014),Rasim Değirmenci (31-07-2014),TahsinAksu (14-08-2014)

Enduroist Katılımcı Üye Recai Topallar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    RECAİ TOPALLAR
    Motosiklet
    BMW 1150 RT CBF150
    Marka
    Honda

Volkan iyi günler. Bende bayramın 1. günü Kabatepe amaçlı erken yola çıktık Tesadüfen Keşanda muhabbet esnasında ,Kabatepe kapalı dedi o an eyvah dedim Yalnış yönlendirdim
    Volkanı dedim kendi kendime, isabetli olmuş senin ada tatili, bizde Gökçetepe ye gittik 2 gün kalıp döndüm Kusura bakma. 3.gün Konya ya gittim bu gün 13,30 da döndüm ÖZÜR.....

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu