Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 11 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye GÖKÇEN KÖSEOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökçen KÖSEOĞLU
    Motosiklet
    NC 750 XA'14
    Marka
    Honda

Standart YURTDIŞINDA MOTORCULARA YAPILAN TACİZ VEYA SALDIRI KONUSU...

Selamlar herkese...
    Şimdi konu başlığına bakınca hayda buda ne ne olduki diyerek merak ve heyecanla konuya tıklaya bilirsiniz...Yok yok merak etmeyin tehlikeli bir durum yok...bizde çalışan 50 li yaşlarda bşr arkadaşımız var KARADAĞ BUDVA doğumlu ve oda motor sevdalısı biri ancak sadece izleyici olarak...

Sohbette balkan turu...hani hazırlık durumu daha önce gidenlerin bilgileri ve yorumları rota belirleme gün hesaplama tarihi aüyarlama gibi...yani bir nevi kendimizi mutlu ediyoruz

Derken bu arkadaşta konuya müdail oldu ve dediki hocam balkan turlarında bazen benim dostlarımdan duyduğum sizlere karşı sık olmasada taciz vede saldırılar oluyor bir kaç tanıdığımızın başına geldi bu geldiğiniz ülkeye bağlı olarak değişmiyor...biliyorlarki sizin elektronik cihazlarınız fazla telefon navigasyon kamera laptop vede nakit para durumundan sıkıntı olduğunu duymuştum aman diyeyim dikkat et tek başına hareket etme sakın rotanı iyi belirle gibi kendince dikkatli olmamla ilgili nasiyatta bulundu...bundan iki sene önce yazın bulgara ailecek arabayla geçtiğimde malesef başıma böyle bir durum geldi...5 kişi tarafından bulgar sınırını geçtikten hemen sonra bir araç önümüzü keserek saldırıda bulundu...sınır polisi gördüğü halde ilgilenmedi bile ...neyse ucuz atlatılmış bir olay ama tabi sinirler bozuldu...
    Uzun lafın kısası yurtdışı gezilerde bulunan arkadaşlar hiç böyle sıkıntılarla karşılaştılarmı merak ediyorum...belki bilgilenmemize yardımcı olurlar...

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Standart YURTDIŞINDA MOTORCULARA YAPILAN TACİZ VEYA SALDIRI KONUSU...

Yanlis anlasilmak istemem ama bu konularin acilma amacini ciddi sekilde sorguluyorum.

Biz soyle bir ulkede yasiyoruz:

http://onedio.com/haber/yolu-turkiye...ristler-514539

Gecen sene urfada aramizdan koparilan engin bey de bu forumun siki uyelerindendi.

Hal boyleyken bulgarda uc bes hirsiz keyfimizi kacirmayacaktir diye dusunuyorum.

Ben yanlis anlamissam ve bu dostane bir uyari ise de lutfen kusuruma bakmayin. Eminim yurtdisi seyahati planlayan arkadaslar boyle durumlar icin bir kac onlem almistir.

Varsa ben de duymak isterim acikcasi; hem daha faydali olur.

3. ahmet gül güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (26-12-2015),Murat TAŞ (24-12-2015)

Isim
    Gökçen KÖSEOĞLU
    Motosiklet
    NC 750 XA'14
    Marka
    Honda

Bu konuyu açmamdaki amaç şu yapılacak ülke gezilerinde rota planlaması yapılırken bu tarz olayların sıklıkla yaşandığı bilinen yada duyulan yerlerden geçişlerdeki önlem vede planlamalar sırasındaki dikkat...gezilmesi görülmesi gereken yerlerle bu kadar ilgilenirken gidilmemesi geçilmemesi gereken yerlerin bilinmesi neden rahatsızlık veriyor onu anlayamadım.. buda bir bilgi ve tecrübe paylaşımı değilmidir sizce...ben sizin bir dıstunuz olsam aman haa sakın bu rotadan geçme şöyle şöyle sıkıntısı var desem sizin için faydalı bir bilgilendirme olmazmı...

Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

ben faydalı buluyorum bu paylaşımları, yurt dışı çok sık yapan bir ekibiz.

şahsen bugüne kadar herhangi bir taciz yaşamadım yurtdışında, tabi her ülkenin bölgeleri farklı, geçtiğim hatlarda sorun yaşamamış olabilirim. bunlara sırbistan dahil, kuzeyden güneye boydan boya geçtim burayı.

en sakat memleket bizim memleket, ona şüphe yok maalesef.

6. ahmet korkmaz güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (25-12-2015),Çağın Sarılar (25-12-2015)

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Türkiyede gezen bir ekibe dünyanın hiçbir yerinde birşey olmaz kanaatindeyim

Ama bence gezginlerin kesinlikle gezecekleri ülkelerin dinamiklerini iyi araştırmaları gerekmekte... Trafiği nasıldır insanı nasıldır nelere dikkat etmelidir nasıl davranmalıdır ne yenir ne içilir saygı göstermesi gereken kurallar nelerdir...

Bu hafife alınmaması gereken ama aynı zamanda korkulmadan bilinçli hareket edilmesi gereken bir konudur...

Gezginlerin yada bu ruhu taşıyanların defalarca seyrettiği Long Way Round veya Downda HAtırlarsanız daha tura başlamadan Güvenlik uzmanlarından eğitim alıyorlardı ülkelerin kültürlerini öğreniyorlardı....
    Good Things Come To Those Who Wait

8. Bora Karayel güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

AHMET GÖKER (29-12-2015),ahmet korkmaz (25-12-2015),Ali KORKMAZ (25-12-2015),Emir ÇELTEK (30-12-2015),GÖKÇEN KÖSEOĞLU (25-12-2015)

Isim
    Gökçen KÖSEOĞLU
    Motosiklet
    NC 750 XA'14
    Marka
    Honda

İşte bilinçli bir kişinin yorumu...beklediğimyorumlar bunlar...bununla beraber tecrübe edenlerinki çok daha fazla önem taşıyor...

Moderatör Uğur Mertol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur Mertol
    Motosiklet
    BMW 1200 GSA / 2018
    Marka
    Bmw

biz arkadaşlar ile balkan turu yaptık 9 ülke gezdik ve çok keyif aldık yanlızca saray bosna da motorun üstünde elektronik eşya bırakmayın ( navigasyon telefon gibi ) motorlara birşey olmaz dendi yukarıda da belirtildiği gibi tek başına tur yaparken daha dikkatli olmak lazım eğer otel apart otel gibi yerlerde kalınacaksa bence hiç sorun yok motor otel önüne konabilinir ayrıca trafiğe dikkat etmek gerekir özellikle yayalar a bizdeki gibi değil yayalar öncelikli

11. Uğur Mertol, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (25-12-2015)

Enduroist Üye dogan zilan ozcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Doğan Zilan Özcan
    Marka
    Aprillia

Balkanlarda Arnavutluk dışında bütün ülkeler ülkemizden çok daha güvenli, sadece ortada değerli eşya bırakmamak gerekli, buna da zaten dünyanın her yerinde dikkat etmek gerekiyor.

13. dogan zilan ozcan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (25-12-2015)

Ordinaryus Enduroist AHMET GÖKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    TRANSALP XL65OV VE ZONGSHEN ZS200CROSS
    Marka
    Honda

Arkadaşlar bu iş benim de hep aklıma geliyor.Hep bu tip şeylerden bir erteleme oluyor bende.Bir çıkacağım pir çıkacağım .Yurtdışına çıkmak için gerekli cesareti toplayıp, motoru iyice çikinleştirip çıkacağım.Birkaç granajı söküp az biraz hurda az biraz gariban motorun süsü vermek gibi bir tedbir geliyor aklıma.Yoksa böyle daha çok mu dikkat çeker yahu.Haha.
    Yol almak varsa kaderde,giderim benzinimin bitmediği sürece

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Maalesef ülkemiz oldukça riskli Avrupa'nın çok büyük kısmında hiç sorun yaşanmaz diye düşünüyorum. Bİrkaç ülkede sıkıntı olabilir belki. AMa doğuda uzakdoğuda durum daha risklidir diye düşünüyorum. Bu arada 2-3 kişi veya daha fazla olun hiç korkmayın dünyayı gezin derim

16. Ediz Gürkan güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (30-12-2015),Ersan ÖZYURT (29-12-2015)

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu