Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 24 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Cem oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cem oruç
    Motosiklet
    tiger 800
    Marka
    Triumph

Standart Mayıs 2016 Yunanistan turu

Arkadaşlar Mayıs ayında artçımla birlikte yapmayı planladığım, Yunanistan turu ile ilgili tavsiyelerinize ihtiyacım var. Kısmetse yine buradan gezi raporumuda paylaşmak isterim. Hemen ayrıntılara gireyim. Fikir henüz çok taze olduğu için dün kısa bir net araştırması yaptım. bunlar ışığında yapmak istediğim turun özelliklerinden bahsedeyim.

Turun süresini 1 hafta olarak düşünüyorum. ( iş güç malum, daha fazla esnetemem.)
    Amacım, klasik destinasyonlardan ziyade, baştan sona, tüm kıyılarını dolaşabilmek Yunanistan'ın. Ancak, bu da zaman demek. Günlük 300-500 km lik yolculuklardan sonra, deniz kıyısında çadır açabileceğim, max 2 gün otel vb. (duş temizlik amaçlı) konaklama yapabileceğim, görülmesi olmazsa olmaz birkaç yer dışında kıyıdan ayrılmayacağım bir tur planlıyorum. gezi süresince amacım, taverna geceleri, sirtakiler, uzolar, uzun şehiriçi turları, gördüğüm her müzeye girmek, olmayacak. Biraz deniz, biraz keşif, biraz tarih.

Tekirdağ'dan erken saatlerde yola çıkarak, Dedeağaç ta kahvaltı molası verip, gümülcine, iskeçe de kısa şehir turları ardından Drama'ya (Ata toprakları) geçmeyi planlıyorum. oradan doğru kavala'ya. burada bir yemek molası ve gezilesi yerlerden sonra akşam üstüne doğru Selanik'in güneyindeki, Halkidiki yarımadasında gözüme kestirdiğim güzel bir koyda, konaklamayı düşünüyorum. Ertesi günü, yarımada turu, Selanik te görülesi yerleri gezip yola çıkmak amacım.

Buraya kadar zaten bilindik güzergah. Sonrasını bende kestiremiyorum. Buradan sonra pek gezi raporlarında rastlamadığım, Yunanistan'ın batı kıyılarına mı (iyon denizi tarafı) yönelsem karar veremedim. O yönde Korfu adası, Parga, Preveze yönünü takip ederek Petras körfezinden geçip, mora yarımadasının güneyinde Kalamata, oradan da Corinth boğazını takiben, Pire ve Atina'ya ulaşmayı planlayabilirim. Saydığım güzergahlar üzerinde açıkçası görülesi ne var ne yok çok bilemiyorum. Mesela Corinth kanalını görmek olmazsa olmaz mı? Korfu adasına geçmeye değer mi? Atina'nın trafiğine girmek ne kadar mantıklı. Akropolis'e uzaktan bakmak kafi mi? Tabi birde Selanik ten sonra, ege kıyısından aşağıya inme durumu var. Burada da önümüze çıkacak şehirler larissa ve lamia. Tabi buralardan gelirken Kalambaka kasabasının olduğu, Meteora bölgesini kesinlikle görmek istiyorum. Olimpos dağına çıkmak konusu ise soru işareti. Atina dan sonra ise başka bir seçenekte, bir kaç ege adası yolculuğu yaparak oradan Kuşadası'na atlamak.

Umarım planladığım yolculuğun heyacanı içine sizleri de sokabilmişimdir. Bu bağlamda, böylesine bir yolculuk için kısa sayılabilecek bir zaman aralığında, tadını çıkara çıkara yapılabilecek en iyi güzergah konusunda sizlerinde tecrübeleri ve tavsiyelerinden yararlanmak istiyorum.

Sabırsızlıkla yardımlarınızı bekliyorum.
    The Albatros pır pır high. TAaa far saw.

Enduroist Katılımcı Üye KamilCerit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kamil Cerit
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Halkidiki ile ilgili tavsiyem:
    Batıdaki ayağa hiç girmeyin;ortadaki ayağa girin,orası daha güzel.Neos Marmaras ve Toroni güzel yerler,denizi de çok güzel tavsiye ederim.
    Doğudaki ayağa zaten giriş yasak.

3. KamilCerit, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Cem oruç (06-02-2016)

Isim
    Cem oruç
    Motosiklet
    tiger 800
    Marka
    Triumph

Alıntı KamilCerit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Halkidiki ile ilgili tavsiyem:
    Batıdaki ayağa hiç girmeyin;ortadaki ayağa girin,orası daha güzel.Neos Marmaras ve Toroni güzel yerler,denizi de çok güzel tavsiye ederim.
    Doğudaki ayağa zaten giriş yasak.
    Verdiğiniz değerli bilgi için, çok teşekkür ederim.

olcay avşar
    Guest

Ben de kısmet olursa karımla bu mayıs'da kısa bir yunanistan gezisi planlıyorum. Geziden çok belli bir hedef koyup gidip gelmek aslında bizimkisi, küçük çocuk da olunca uzun bir zamanımız yok. 3 ya da 4 günlük kısa bir tur planlıyorum, bu başlığı ben de takip edeyim faydalı olur inşaallah.

6. olcay avşar, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Cem oruç (06-02-2016)

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Ben Atina'yı çok severim ama özellikle eğlencelini uzosunu sohbetini severim, ama senin tercihin bu olmayınca dediğin gibi şehir içine girmene hiç gerek yok.

8. Arif Oral Unal, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Cem oruç (06-02-2016)

Isim
    Cem oruç
    Motosiklet
    tiger 800
    Marka
    Triumph

Alıntı olcay avşar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de kısmet olursa karımla bu mayıs'da kısa bir yunanistan gezisi planlıyorum. Geziden çok belli bir hedef koyup gidip gelmek aslında bizimkisi, küçük çocuk da olunca uzun bir zamanımız yok. 3 ya da 4 günlük kısa bir tur planlıyorum, bu başlığı ben de takip edeyim faydalı olur inşaallah.
    İnşaallah sizin, benim ve birçok arkadaşımızın da faydalanacağı bilgiler çıkar.

Isim
    Cem oruç
    Motosiklet
    tiger 800
    Marka
    Triumph

Alıntı Arif Oral Unal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Atina'yı çok severim ama özellikle eğlencelini uzosunu sohbetini severim, ama senin tercihin bu olmayınca dediğin gibi şehir içine girmene hiç gerek yok.
    Müze, alışveriş ve tarihi yerler içinde mi?

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Evet signdarma meydanı monastraki, kolanaki, pire merkezi yerler.

12. Arif Oral Unal, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Cem oruç (06-02-2016)

Enduroist Kadim Üye gamsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    mustafa demir
    Motosiklet
    Africa Twin NX 250 XL 200
    Marka
    Honda

merhaba
    şimdiden iyi yolculuklar.
    benim tavsiyem hiç çadır işine bulaşmayın.mesela çadır kampa gidiyorsunuz çarıra motora vekişibaşı ayrı ücret istiyorlar.aynı yerlerde otelveya pansiyonlar iki kişi 30..50 ero ve kahvaltı dahil hem zamandan kazanmış hemde çadır uykutulumu mat taşımamış olursunuz. tecrube ile sabittir. yunana 8.10 sefer yapmışımdır.
    selanikten sonra volos .meteora loannina parga preveza astakos missolongi ve atina tavsiye edilir.

AFRİKA TWİN
    0535 7612526

14. gamsız, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Emir ÇELTEK (15-02-2016)

Enduroist Katılımcı Üye Nihat Tekdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Nihat Tekdemir
    Motosiklet
    1200 GS Adv.
    Marka
    Bmw

Valla ben de eşimle Haziran için Yunanistan turu planlıyorum. Siz döndükten sonra gezi raporunu sabırsızlıkla bekleyeceğim. iyi yolculuklar şimdiden.

16. Nihat Tekdemir, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Cem oruç (06-02-2016)

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu