Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 8´e kadar. Toplam 8 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye KemalTurgut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kemal TURGUT
    Motosiklet
    CRF250L & Versys 650
    Marka
    Kawasaki

Standart Cemaller Köyü - Çavuşağzı Koyu

Tüm dostlara merhabalar...

Zonguldak Merkez'e yaklaşık 30 km mesafede Cemaller Köyü'ne bağlı Cavuşağzı koyunda yaşadığım 5 günlük kamp deneyimini sizlerle paylaşmak için huzurlarınızdayım... (ne giriş ama )

İlk olarak sizlerle Kamp alanın google maps bağlantısını paylaşıyorum...

https://www.google.com.tr/maps/dir/Z...!1m0!3e0?hl=en

Çavuşağzı koyu yada plajı nasıl adlandırırsak bakir sayılabilecek bir alan. Hafta sonları yakın ve uzak yerlerden gelen gündelik tatilcileri ağırlıyor genelde. Profesyonel bir kamp alanından ziyade deniz kenarında çadır atılabilecek, denize girilebilecek, zıpkınla balık avlanabilecek, istenirse midye çıkartılıp tenekede yenebilecek bir yer. Profesyonel bir kamp alanından ziyade tuvalet, duşu olan amatör bir alan diyebiliriz. Derenin iç tarafında bir kahvehane dış tarafında ise bir restoran mevcut. Kahvehanede sıcak içeçekler yanı sıra bira satışı da yapılıyor. En yakın teşekküllü market 5-6 km yukarıda.

2-3 sene önce dağ yollarından gezi amaçlı gittiğim koyla geçen hafta 5 günlük bir çadır tatili ile tekrar buluşma imkanım oldu.

Pazartesi Sabahı arkadaşların çadırları kurduğunu biliyordum ve kent merkezine bakıp dedim ki; """Benim Burada Ne İşim Var???"""

Daha sonra günün ilerleyen saatlerinde arkadaşlarla görüşüp konaklama imkanları hakkında bilgi aldım. Ve Misafir çadırı da kurduklarını öğrendim. Yani Boş ve kurulmuş bir çadır sahibini bekliyordu...

İş Çıkışı eve gidiyorum ve hazırlıkları yapıyorum. Soluğu benzinlikte alıyorum....

Zonguldak - Ereğli yolunda 15nci kilometreden sonra tek gidiş geliş yola giriyorum... Paylaştığım yol fotoğrafları arabadan çekilmiş... Hala karar verip bir aksiyon kamerası alamadığım için arkadaşların arabadan çektiği fotoğrafları paylaşıyorum. İniş yolu genellikle fındıklıklarla çevrilmiş durumda ve sıkça yolun sağında duran ve karşıdan gelen pat pat adı verilen küçük araçlar karşınıza çıkabiliyor. İnişle sıkıcı ama çıkışlar her zamanki gibi çok zevkli.

Koya vardığımda beni bu manzara karşılıyor. Akşam çadıra yerleşiyorum. Dostlarla sohbet muhabbet derken gece oluyor ve istirahat için çadıra çekiliyorum...

Çadırda kalanlar bilir. Öyle öğlene kadar uyumak zor iş. Sabah 7 de uyanıyorum ve çadırın fermuarını açtığımda karşımda bu manzara... Huzur...

Buda çadırdan çıkış özçekimi

Devam Edecek....

2. KemalTurgut güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ersan ÖZYURT (22-08-2016),Özgür Özgören (29-08-2016)

Isim
    Kemal TURGUT
    Motosiklet
    CRF250L & Versys 650
    Marka
    Kawasaki

Çavuşağzı plajı genel olarak taşlı bir yapıya sahip. Altın sarısı kumu berrak suyu vs gibi ballandıra ballandıra anlatmak isterdim ama gerçekler maalesef öyle değil. Sabah kalktığınızda deniz daha berrak ancak öğlene doğru denizin dalgalanması ve giren çıkan sakinlerinde etkisiyle deniz biraz bulanıklaşıyor.

Sabah kahvaltısı da ayrı bir zevk. Sahanda yumurta, Kızarmış ekmek ve klasik kahvaltılıklar eşliğinde karnımızı doyuruyoruz....

Gün içinde denize giriyoruz, Şnorkel ile kayalarda dolaşıyoruz. Kısıtlı da olsa yengeç, kaya balığı, lüfer, deniz salyangozu ve minaresi görme şansınız var... Güneş yine batmaya yüz tuttuğunda yavaş yavaş mangal hazırlıkları başlıyor...

Bu arada uzaktan yürüyerek gelen zıpkıncı köyün imamı. Çok hoş sohbet değil ama "var mı bir şey" dediğimizde "yok" diye cevap vermesi iletişim açısından önemli

Buda belkide her akşam yaşamaktan görmekten bıkmadığımız bitmesini hiç istemediğimiz gün batımı...

Sofra kuruluyor ve gaz lambası eşliğinde dostlarla sohbet muhabbet karnımızı ve gönlümüzü doyuruyoruz...

Semaverde çayımızda var. Arkadaşlar olaya baya donanımlı girmişler. 20 yıldan beri bu bölgede yaklaşık 1 aylık kamp yapıyorlar. Artık yöre sakini gibi olmuşlar.

Mangal ateşi yanmaya devam ediyor. Ara ara yine odunla destekliyoruz. Bana kalırsa hiç sönmesin. Ateşe karşı çocukluğumdan beri ilgi duymuşumdur. Nedendir bilinmez...

4. KemalTurgut, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Özgür Özgören (29-08-2016)

Isim
    Kemal TURGUT
    Motosiklet
    CRF250L & Versys 650
    Marka
    Kawasaki

Ve son olarak sonradan fark etsem de Enduroist'in E'si ile geceyi noktalıyorum...

Buda en güzel gün batımı anı diyebiliriz... Son olarak bunu da paylaşayım...

Dilim döndüğünce elimden geldiğince 5 günlük süreci 1 gün gibi anlatmaya çalıştım... Zaten 5 gün de döngü hemen hemen aynıydı...

Saygılar & Sevgiler

6. KemalTurgut güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (24-08-2016),alper ozbas (23-08-2016),Özgür Özgören (29-08-2016),sinansari (23-08-2016)

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Çok güzel kamp olmuş. Huzur dolu ve bol malzemeli enduroistin e'si de güzelmiş

Sent from my iPhone using Tapatalk

8. Ediz Gürkan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

KemalTurgut (22-08-2016)

Enduroist Kadim Üye Ercan Çelen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ercan Çelen
    Motosiklet
    F 800 GS
    Marka
    Bmw

Guzel kamp, pazar gunu bende Zonguldak sahilden Istanbula geldim gidebildiğim en sahilden yol aldim. Cok güzel yerler.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. Ercan Çelen, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

KemalTurgut (22-08-2016)

Enduroist Üye emrekokturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    EMRE KÖKTÜRK
    Motosiklet
    Eskisini sattı yenisini arıyor
    Marka
    Honda

Resimler ve manzara çok güzel nede olsa memleketim

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. emrekokturk, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

KemalTurgut (22-08-2016)

Enduroist Üye ersel şenkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ersel şenkaya
    Motosiklet
    HM125
    Marka
    Aprillia

Çok güzel olmuş. Derin bir ah çektim.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. ersel şenkaya, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

KemalTurgut (23-08-2016)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı KemalTurgut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Dilim döndüğünce elimden geldiğince 5 günlük süreci 1 gün gibi anlatmaya çalıştım... Zaten 5 gün de döngü hemen hemen aynıydı...

Saygılar & Sevgiler
    Bence çok hoş ve huzurlu olmuş. Sakin ortamlar her zaman huzur verir. Şu alevli Enduroist de çok fena👍🏻
    Emeğine ve yüreğine sağlık. Bu sene Deniz görmek henüz nasip olmadı, hayırlısı bakalım.
    Alıntı ersel şenkaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel olmuş. Derin bir ah çektim.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Kampa doymayan adam😂😂

DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

16. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

KemalTurgut (24-08-2016)