Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 30 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye murat çalışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Murat ÇALIŞKAN
    Motosiklet
    Nc 750 X
    Marka
    Honda

Standart Yunanistan-makedonya-yunanistan-ferry-çeşme istikametinde yardım.

Herkeze Merhabalar,

24 haziran cuma günü eşimle 2 haftalık bir tatile çıkmaya karar verdik, istanbuldan yunanistana ordan makedonyaya sonra tekrar yunanistan üzerinden feribotla çeşmeye gidip ailemizin yanında bir süre kaldıktan sonra istanbula geri döneceğiz. Araştırmalara ve rezervasyonlara başladık.
    önereceğininiz ve vereceğiniz bilgilere ihtiyacımız var.

Eşim yeni pasaporta başvurdu önümüzdeki hafta gelir muhtemelen. sonra vizeye başvuracağız. eski pasaportunda amsterdam vizesi var. yunan vizesinde sorun yaşamayız umarım.
    Benim çoklu giriş italya vizem vardı o yüzden tek yapmam gereken yeni ehliyet ve yeşil sigorta alacağım motor için. ehliyet randevum bu salıya, eşimin vizesi belli oluncada yeşil sigorta yaptıracağım. pasaportlar,yeni ehliyet ve yeşil sigortadan başka bir şeye ihtiyacımız varmıdır acaba ?

istanbuldan ilk olarak kavalaya gitmeyi planlıyoruz. kavalada 1 gece kalıp, ertesi gün selaniğe 2 gün kalmak üzere yola çıkacağız.
    27 sinde selanikten çıkıp makedonya öhride süreceğiz. ordada 2 gün kalmayı düşünüyoruz. ve 5 günlük otel rezervasyonlarını yaptık booking den ama burdan sonrası hakkında tek düşüncemiz atinaya kadar bir yerde daha bir iki gece kalmak. sonrasında feribotla çeşmeye geçmek.

baktığım kadarı ile direk türkiye yok. sakız adası üzerinden geçeceğiz.

feribot biletinide directferries sitesinden yada greeceferries sitesinden almayı planlıyoruz fakat aklımdaki soru işaretinden biri olurda eşime vize çıkmazsa feribot biletine boşuna para yatırmış olacağız

kalıncak görülcek yerlerle ilgili fikir ve önerilerinize ihtiyacımız var

Enduroist Kadim Üye oguzetuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuz TUNA
    Motosiklet
    1290SAS
    Marka
    Ktm

24 haziran cumartesi bayram tatili başlangıcı.
    Sınırda kuyruk olacaktır.
    Öğle saatlerine kalmadan sınırı geçmiş olmaya çalışın.
    Millet kapıları açılıp etrafa yayılıyor, aralardan geçmek de sıkıntılı oluyor.
    Kasko varsa asistans özelliği de olan yurtdışı zeyili yaptırın.
    Yunanistan kısa vize veriyor. Fransa veya Hollanda'dan alın.
    Konu oguzetuna tarafından (04-06-2017 Saat 23:29 ) değiştirilmiştir.
    Oğuz TUNA

Enduroist Katılımcı Üye serkan uğurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serkan uğurlu
    Motosiklet
    R1200 GS ADV
    Marka
    Bmw

yeşil sigortanızı sınırdaki Turing ofisinden yaptırabilirsiniz. 15 günlük 42 euro.
    ehliyetinizde yetişir sanırım siz gidene kadar. yoksa 550 lira gibi bir masraf daha eklenir.
    sınırı sabah erken saatlerde geçmezseniz çoook kalabalık olur. eğer erken geçerseniz de bence kavala da kalmaya gerek yok. hoş kalmaya değecek bir durum da yok. kavala Selanik arası 150 km...giyindiğinize değmez. öğleye kadar araya İskeçe gezisini de sıkıştırmanızı şiddetle tavsiye ederim. sonrasında kavalayı gezip birde sahilde deniz ürünleri yedikten sonra selaniğe akşam saatlerinde sıkışmadan çok rahat ulaşırsınız. oteliniz merkezi bir yerde ise, yerleştikten sonra bir taverna gecesi için hala yeterli enerjiniz olacaktır. ertesi gün bol bol kültür ve tarih gezisi yaparsınız artık.
    öhritten sonra da atina sanırım 800-900 km bir mesafe ve sizin için çok zorlu olur düşüncesindeyim. bu güzergah çok iyi planlanmalı ve mutlaka en az 2 günde geçilmeli. Arnavutluk tiran üzerinden sahilden yunana girip igomenitsa da konaklayıp sonrasında meteorayı mutlaka görmek lazım. hatta konaklama.... akabinde atinaya devam edilebilir.
    feribot olayını bende hiç bilmiyorum. ilgiyle konuyu takip edeceğim. şimdiden hayırlı yolculuklar...

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Makedonya Yunan ilişkisi sıkıntılı biraz. Giriş çıkışı bir araştırın derim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Enduroist Kadim Üye oguzetuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuz TUNA
    Motosiklet
    1290SAS
    Marka
    Ktm

Alıntı Arif Oral Unal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

geçiliyor problem yok.
    Oğuz TUNA

Enduroist Üye Barış Gürcüoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Barış Gürcüoğlu
    Motosiklet
    R1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Arif Oral Unal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Türkler için sıkıntı yok abi, ama görevli bir bayram hediyesi isteyebilir

Enduroist Kadim Üye alperiynem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alper İynem
    Motosiklet
    R 1200 GSA & CRF 250 L
    Marka
    Bmw

Kavala bence de 2 saat yeter..Selanik te taverna güzel olur..Ohrid'den önce Üsküp yapılabilir..
    Atina Sakız biletini Blue Star Lines'ın sitesinden alabilirsiniz.. Pire'den 21:00 de kalkan gemi Sakız'da 03-04:gibi ulaşıyordu.. Ekonomik kaygı yok ise çift kişilik kabin öneririm..Gemi ile ilgili bilgiler için benim geçen yıl yazdığım raporu okuyabilirsiniz..
    http://http://www.enduroist.com/foru...-Midilli/page2
    Yunanistan Makedonya'yı hala Yunanistanın bir parçası olarak kabul ettiğinden sınırda nereden geliyorsun sorusuna Üsküp veya Ohrid diye yanıt verilmesi gerilimi önler derler..Biz de böyle bir sorun olmadı, aksine pasaport polisi "merhaba komşi" diyerek selamladı ...
    Konu alperiynem tarafından (05-06-2017 Saat 11:15 ) değiştirilmiştir.

Moderatör Uğur Mertol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur Mertol
    Motosiklet
    BMW 1200 GSA / 2018
    Marka
    Bmw

murat bu yakında pasaport ve ehliyet sıkıntı var
    ben ehliyeti 11.05.2017 den beri bekliyorum ve bende senin gibi 24.06.2017 de yurtdışına çıkmayı planlıyorum tabii ehliyetim gelmezse mecburen beynemlilel ehliyet alıcam eşinin pasaportu içinde bir konuş derim
    Uğur Mertol

Tekerimiz Yeni Ufuklara Dönsün

Enduroist Üye murat çalışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Murat ÇALIŞKAN
    Motosiklet
    Nc 750 X
    Marka
    Honda

Alıntı oguzetuna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    24 haziran cumartesi bayram tatili başlangıcı.
    Sınırda kuyruk olacaktır.
    Öğle saatlerine kalmadan sınırı geçmiş olmaya çalışın.
    Millet kapıları açılıp etrafa yayılıyor, aralardan geçmek de sıkıntılı oluyor.
    Kasko varsa asistans özelliği de olan yurtdışı zeyili yaptırın.
    Yunanistan kısa vize veriyor. Fransa veya Hollanda'dan alın.
    eşimin vizesini, şirketime vize konusunda destek olan bir firma ile alacağız ve gidişi motorla değilde uçakla gidiş göstereceğiz diye ısrar ediyor .
    aslında sorunlarımızdan biri eşime çoklu giriş vizesi verilmeme ihtimali.
    tek girişli vize verilir ise yunanistandan makedonyaya geçip tekrar yunanistana dönemiyeceğiz .

Alıntı serkan uğurlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeşil sigortanızı sınırdaki Turing ofisinden yaptırabilirsiniz. 15 günlük 42 euro.
    ehliyetinizde yetişir sanırım siz gidene kadar. yoksa 550 lira gibi bir masraf daha eklenir.
    sınırı sabah erken saatlerde geçmezseniz çoook kalabalık olur. eğer erken geçerseniz de bence kavala da kalmaya gerek yok. hoş kalmaya değecek bir durum da yok. kavala Selanik arası 150 km...giyindiğinize değmez. öğleye kadar araya İskeçe gezisini de sıkıştırmanızı şiddetle tavsiye ederim. sonrasında kavalayı gezip birde sahilde deniz ürünleri yedikten sonra selaniğe akşam saatlerinde sıkışmadan çok rahat ulaşırsınız. oteliniz merkezi bir yerde ise, yerleştikten sonra bir taverna gecesi için hala yeterli enerjiniz olacaktır. ertesi gün bol bol kültür ve tarih gezisi yaparsınız artık.
    öhritten sonra da atina sanırım 800-900 km bir mesafe ve sizin için çok zorlu olur düşüncesindeyim. bu güzergah çok iyi planlanmalı ve mutlaka en az 2 günde geçilmeli. Arnavutluk tiran üzerinden sahilden yunana girip igomenitsa da konaklayıp sonrasında meteorayı mutlaka görmek lazım. hatta konaklama.... akabinde atinaya devam edilebilir.
    feribot olayını bende hiç bilmiyorum. ilgiyle konuyu takip edeceğim. şimdiden hayırlı yolculuklar...
    ehliyeti patronlarım esenlerden almıştı. birinin 3 günde diğerinin 4 günde geldi, inşallah benimkide en kötü 1 haftaya gelir. 2 haftaya bile gelse razıyız
    aklıma kavalada kalmama konusu yattı aslında ama bütün rezervasyonları baştan yapmak gerekecek. o biraz can sıktı şuan. ama düşüneceğim yinede.
    metorada 2 gün kalacağız sanırım.

Alıntı alperiynem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kavala bence de 2 saat yeter..Selanik te taverna güzel olur..Ohrid'den önce Üsküp yapılabilir..
    Atina Sakız biletini Blue Star Lines'ın sitesinden alabilirsiniz.. Pire'den 21:00 de kalkan gemi Sakız'da 03-04:gibi ulaşıyordu.. Ekonomik kaygı yok ise çift kişilik kabin öneririm..Gemi ile ilgili bilgiler için benim geçen yıl yazdığım raporu okuyabilirsiniz..
    http://http://www.enduroist.com/foru...-Midilli/page2
    Yunanistan Makedonya'yı hala Yunanistanın bir parçası olarak kabul ettiğinden sınırda nereden geliyorsun sorusuna Üsküp veya Ohrid diye yanıt verilmesi gerilimi önler derler..Biz de böyle bir sorun olmadı, aksine pasaport polisi "merhaba komşi" diyerek selamladı ...
    sizin açtığınız konuyuda göz ucuyla kontrol ettim derinlemesine inceliyeceğim ama. şu anda bileti almakla o an vardığımızda almak arasında çok ücret ve bulamama imkanı olabilirmi acaba siz vardığınızda lamıştınız sanırım.

Alıntı Uğur Mertol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    murat bu yakında pasaport ve ehliyet sıkıntı var
    ben ehliyeti 11.05.2017 den beri bekliyorum ve bende senin gibi 24.06.2017 de yurtdışına çıkmayı planlıyorum tabii ehliyetim gelmezse mecburen beynemlilel ehliyet alıcam eşinin pasaportu içinde bir konuş derim
    abi sen yazana kadar ufak tefek soru işaretleri vardı ama soru işaretleri büyüdü bende
    ehliyet dediğiniz gibi bir masrafa daha girip beynelminel alabiliriz ama eşimin pasaportu gecikirse işimiz çok zor olur.

siz ehliyete hangi emniyette başvurmuştunuz? pasaport için kimle görüşebiliriz acaba bilginiz varmı ?

Ordinaryus Enduroist AHMET GÖKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    TRANSALP XL65OV VE ZONGSHEN ZS200CROSS
    Marka
    Honda

Ulen şöyle bir yurtdışı için bir plan yapamadık. Bırak yurtdışı planını, yurtiçi için bile plan yapamıyoruz artık .
    Güle güle git
    Güle güle gel...
    Özendim vallahi..

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yol almak varsa kaderde,giderim benzinimin bitmediği sürece

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu