Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 11 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Ünsal Ömer ÇAKMAKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ünsal Ömer ÇAKMAKLI
    Marka
    Bmw

Standart Motorize Afet Timi www.mat.org.tr

Haftasonu Saroz'daki yazlığımıza gittik. Bu sene ilk defa ancak bu zamanda gidebildik. Dönüşte bir köy restoranında güzel bir yemek yedik. Yemekten sonra sigaramı içerken dalmışım , eşim ne düşünüyorsun dedi. Güzel bir deniz haftasonunun dönüşünde yemek üstü insanın aklına neler gelebilir ki? Benim cevabım ise şu oldu ;

- 18 Ağustos'ta deprem bölgesindeki bütün yollar kapalıydı , yardım ekipleri bir süre yolları kullanamayıp bölgeye ulaşamadı , oysa motosikletler bir şekilde oralara ulaşabilirdi. Afet yardım kuruluşlarında bir şekilde motosikletli ekiplerde bulunmalı , motosikletlerin faydalarının farkında değiliz...

- Ne alaka şimdi nerden aklına geldi?

- Bilmem birden motoru seyrederken böyle düşündüm...

Hiç alakasız bir zamanda hiç alakasız bir şekilde böyle düşünmemin ertesi sabahında böylesine bir oluşum görmek beni oldukça şaşırttı ve gülümsetti.

Zaten tüm ehliyet sahiplerinin ilk yardım konusunda deneyimli olması gerektiği bir yana biz motosiklet kullanıcılarının en azından kendi türümüz için bu ilk yardım konusunu ciddiye almamız gerekiyor , trafikte bir kaza anında bize yardım edecek kaç kişi kaskın nasıl cıkarılması gerektiğini biliyor ki ? O yüzden en azından biz motosiklet sürücüleri ilk yardım konusunda bilgilenmeli ve bu tür afet gibi ihtiyaçlarda aktif rol oynamalıyız .

Motorize Afet Timi deprem , dogal afet , sel baskınlarında motosikletin çevikliğinden en iyi şekilde istifade etme konusunda çalışan bir kurum.

Burdaki faaliyetler gonullu olarak yapılıyor ve bu konuda kimseden bisey istenmıyor , sadece ilk yardım egitimi almıs olmak ve motorlu olmak yeterli.

Aşağıdaki adreste tüm bilgiler yazılı.ordan acıklamaları okuyup kayıt olabilirisiniz bikac bolgede subeler var merkezi Yalova'da.

Afet bölgelerinde kuryelik bile yapsak yeterli belki ama bir hayat kurtarmak bambaşka bir şey , linke ilgi gösterelim ve motosikletlerimizin kıvraklığını , hızını , motosikletçi kültürünü afet zamanlarında insanlığın faydasına sunalım

MOTORİZE AFET TİMİ

.

Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

Ep gene Trakya beeyaa Avrupa'lıyız çekemiyo susaklar...

0 532 4258807

Canlar Makina , Canlar A.Ş.

.

Enduroist Kıdemli Üye Gökhan Ağırbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökhan Ağırbaş
    Motosiklet
    f650 gs piyade
    Marka
    Bmw

Aklın yolu birmiş.
    Motosikletin, olağanüstü durumlarda en ideal kara ulaşım aracı olduğunu düşünüyordum.

17 Ağustos'ta sabah Adapazarı'na ilk ulaşanlardan biriydim. TEM çökmüş, D-100 ise trafik yoğunlaşana kadar ulaşım mümkündü.
    Adapazarı'nın içi ise çöken binalar, devrilen elektrik telleri yüzünden faciaydı.
    Öğleye doğru kışlalardan askerler çıktı.
    hatırlanırsa, devlet yoktu. Devletin ulaşması da mümkün değildi.
    Ünsal'ın ulaştığı proje çok değerli.
    Bu arada, Adapazarı'ndan İzmit'e dönüş için en iyi ulaşım aracı tabanvaydı.
    Motosiklet ve hatta bisiklet afet durumlarında kullanılması gereken ulaşım araçları.

Türkiye'de yaşadığımız için, karayollarına çıkılmaması gibi bir uyarının hiçbir kıymeti olmayacaktır. Herkes, külüstür kamyonlarda dahil eline geçen tüm araçlarla yola çıkacak ve yolu kapatacaktır.
    Kafasına kuş s.çtığı zaman şans oyunu oynayanlar, ağzına s.çan liderin peşinden ayrılmaz"

Enduroist Kıdemli Üye Hayati BEDER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hayati BEDER
    Motosiklet
    NC 700 X 2013
    Marka
    Honda

Yapılması gereken hemde geç kalınmadan.Yanlız bir şartla: Bu iş kamuya bırakılırsa hiç olmaz.Gönüllüler, motosiklet dernekleri ve kulüpleri bu amaç için birer grup kurmalı.Ançak böyle yürür.
    Bir zamanlar okumuştum.1950 lerde Amerikadan Harley Davidsonlar getirmişler her il ve ilçeye, kimler için biliyomusunuz. Ziraat Mühendisleri ve teknisyenleri için.Hemde hiç bir eğitim olmadan.Sonra büyük bir telefat başlamış ziraatçılar arasında, sonrası bütün harleyler toplanmış ve depolarda çürümeye terkedilmiş.
    19 Ağustostan sonra her köşe başına koyulan acil yardım konteynırları gibi.Sahi gören varmı o konteynırlardan ?
    Akibetleri ne oldu acaba.
    Bilen yada görenler durumlarını paşlaşsın lütfen.

Enduroist Kadim Üye Sertaç Sakarya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertaç Sakarya
    Motosiklet
    BMW 1150 GS
    Marka
    Bmw

Geçen sezon Okak Bayülgen bir programında bu konuya dikkat çekmişti. Motosikletin deprem anında ne kadar işe yarayacağı konusunda yaklaşık 30 dk konuştu. Açıkçası bende bundan etkilenmedim değil. Kafamda racing türü motor almak varken bu yüzden eşimle enduro almaya karar verdik. Umarım böyle birşeye gerek kalmaz fakat öyle bir durumda normal hayat dışında motorun faydalarını tüm insanların göreceğini düşünüyorum. Hayati bey in dediği gibi bunu devletin değil sivil toplum kuruluşlarının ve gönüllülerin üstlenmesi en doğru işleyiş şekli olacaktır.

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

İyi fikir bunu biraz olgunlaştırmak lazım..
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Enduroist Kıdemli Üye Volkan YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    volkan yilmaz
    Motosiklet
    '03 R1150GS
    Marka
    Bmw

fikir sahane ama site calismiyor...
    Volkan YILMAZ 0 Rh+
    532 2840943

ride to hell

Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

Alıntı 59hunter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    19 Ağustostan sonra her köşe başına koyulan acil yardım konteynırları gibi.Sahi gören varmı o konteynırlardan ?
    Akibetleri ne oldu acaba.
    Bilen yada görenler durumlarını paşlaşsın lütfen.
    bizim sitenin girisinde var bi tane... periyodik olarak kontrolleri yapiliyor.

Ordinaryus Enduroist özer hanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    özer hanlı
    Motosiklet
    Ybr 125 esd
    Marka
    Yamaha

bizim otoparktada var ama bakım yapılırken hiç denk gelmedi içinde ne var ne yok hiç görmedim ama kimsenin günahına girmeyelim adamlar oraya koyduklarına göre konteynıra bakıyolardır elbet bence çok güzel oldular.
    Yuz'de israr etme, "Doksan da olur".
    Insan dediginde, "Noksan da olur"...
    Sakin buyuklenme, "Elde neler var".
    Bir ben varim deme, "Yoksan da olur".
    Hatasiz Dost Arayan, "Dosttan da olur

** MEVLANA **
    Takma kafana, At boşa

Özer HANLI

Ordinaryus Enduroist BUGRA TURK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    BUGRA CTURK
    Motosiklet
    1150 gs (2003)
    Marka
    Bmw

evet kulağa ilk geldiğinde garip gibi geldi.Fakat okudukça ve düşündükçe mantıklı geliyor.Çok sağlam bir organize gerekli.Fakat bu organizasyon tek başına yapılamaz. AKUT vb. diğer arama kurtarma timleri ile ortaklaşa çalışmak icap eder..Çünkü malum bu timlerin trilyonluk malzemeli ekipmanları ve haberleşme cihazları var.Bende arama kurtarma eğitimi aldım ve bunla ilgili uzunca bir dönem tim sorumluluğum vardı.

web sitesinin profesyonelleştirilmesinden önce dediğim organize işlerin oluşması lazım.Belki de devlet desteği..Belki sonunda ilk defa Türkiye'de motorculara saygı hem kanunen hem de halk arasında meşrulaşmış olacak.. ;)

Hayırlısı bakem (:
    Honda CBF 150
    Aprilla Pegaso F 650
    BMW 1150 GS

Buğra ÇALIŞKANTÜRK 532 404 2887 AB +

Enduroist Üye bnongan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Burç Ongan
    Motosiklet
    F 650 GS
    Marka
    Bmw

Körfez depreminde köylere ilaç ulaştırmada gönüllü olan motorsiklet sürücülerinden ciddi destek alındı. Özellikle doktor ve hemşire bulunan köylerin ilaç ihtiyaçları bu yolla karşılandı. Bazı motorların arkasına bir amatör telsizci binerek lojistik ihtiyaçların belirlenmesi sağlandı.
    Bir kaç ilde bu tip organize gruplar var. Yanlış hatırlamıyorsam Eskişehir bunlardan biri. Bizde Çanakkale'de organize etmeye çalışıyoruz. Bulunduğumuz her yerde imkanlarımızı bu şekilde sosyal sorumluluk kapsamında vatandaşlarımızın hizmetine sunabiliriz. Güzel konu için tebrikler, konuya hassasiyet gösterilmesi ise benim gibi arama kurtarma gönüllüleri için işimizin kolaylaşması adına çok yararlı... Bu sebeple teşekkürler

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu