Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Sinan AKIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sinan AKIN
    Motosiklet
    Tiger 1050
    Marka
    Triumph

Standart Yuasa akü YTX14-BS

Cuma sabahı motorumu çalıştıramadım bu kışı çıkarır denilen aküm tamamen bitmişti. Gün içinde hemen akü araştırmaya başladım. Tavsiye edilen akü markaları yuasa ve exide idi. İnternetteki sitelerde F650 2005 modele karşılık gelen akü kodu YTX14-BS 12 Volt 12 Amper olarak belirtiyordu. Bunlarla yetinmeyerek Yuasa akünün disbirütörü entel enerjiyi telefonla aradım ve akünün kodunu teyid ederek yönlendirdiği bayisinden ilgili koddaki MF serisi Yuasa aküyü satın aldım. Ancak bu akşam aküyü değiştirmeye kalktığımda ise büyük şok yeni aldığım akü yuvaya büyük geldi. Yüksekliğinde sorun olmamasına karşın eni ve genişliği çıkan aküden daha büyüktü. Sinirden ve şaşkınlıktan ne yapacağımı bilemez bir haldeyken imdadıma Tamer kardeşim yetişti. İttire kaktıra eni ile ilgili sorunu tam aştık derken tablanın altındaki L parça yüzünden akü tam aşağıya oturmadı. Neyseki meşakkatli bir uğraştan sonra (yan grenaj hava filtresinin olduğu bölüm vs.söküldü) bu L parçayı çıkarmayı sevgili Tamerin ustalığı ve emeği ile başardık ve aküyü sıfıra sıfır yerine oturttuk. Yuasa akü alacak arkadaşların dikkatine.
    Sevgi eylem gerektirir...0533-248 80 80
    sakin@fenerbahce.com.tr

Enduroist Kıdemli Üye Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gültekin ÖZLÜK
    Motosiklet
    '06 YBR125
    Marka
    Yamaha

Güle güle kullanın.

1995 model F650 ve 2004 model f650FB motorlarıma Yuasa YB12AL- A takmıştım, sorun olmamıştı.

Enduroist Kıdemli Üye Hayati BEDER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hayati BEDER
    Motosiklet
    NC 700 X 2013
    Marka
    Honda

Hepimizin başına gelebilecek bir sorun.Akü'yü almadan ebatlarını iyice incelemek gerekiyor.