Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 43 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye ErkanDEVRİM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    erkan devrim
    Motosiklet
    Tiger 800XR ve peugeot kisbee
    Marka
    Triumph

Standart XL 700 Transalp, kafamdaki soru işaretleri

merhaba arkadaşlar,

XT 660R satalı yaklaşık 2 sene oldu, hala çok özlüyorum kendisini, ufak tefek şeyler haricinde pek üzmedi beni, ancak biraz daha konfor için çift silindir bir enduro olsun istiyorum.

gönlümde yatan tek aslan şu an xl 700, xl 700 ile ilgili internet bilgilerini talan ettim, tamamdır kesin karar verilmiştir derken,

---geçen sene bu motoru kullanıp sonradan varaderoya geçen bir abim:

" ağır kalıyor, çok yakıyor, yol tutuşu da iyi değil"

---2009 da sıfır alıp şuan 1200 GS e binen diğer bir abimde:

"güzel sorunsuz bi motor, ancak artçılı uzun yolda ağır kalıyor, çok yakıyor ama alınabilir bir motor" (sürekli eşiyle gezer)

deyince kafamda soru işaretleri doğmaya başladı, xl 650 transalplerin çok yaktığını bende duydum tabikide, ancak xl 700 enjeksiyonlu, yeni teknoloji bir motora sahip olmasına rağmen hala tek dezavantajını devam ettiriyormu acaba?

yol tutuşu konusunda pek sıkıntılı olduğunu düşünmüyorum, kullananlar yazabilirler

ağır kalması konusunda da sürücünün beklentileri söz konusu, zira bilgi aldığım iki abimde iri yarı adamlar.

yakıt konusundada pek de kesin bilgiler mevcut değil, gerçi kullanım, yol, sürüş stillerine göre değişiklik gösteren bir kavram bu konu ama, yinede aşağı yukarı bir sonuç olmalı bence,

bu konularda tecrübeli olanlar bilgilerini bizimle paylaşabilirlerse, çok yararlı olacaktır.

Banned
    Isim
    sevket sezen
    Marka
    HarleyDavidson

neye göre ağır kalıyor şimdi 2 kişi her daim 200 le gidiceksen evet agır kalıyor,ama normal süratlerde 100 120 gibi gidiceksen sollamalarda 150 ye çıkıp iniceksen o motor gayet yeterli.Enjeksyonlu gayet da az yakıyor.
    Bak sana tavsiye eğerki kafanda soru işareti var lütfen eğer ingilizcen yada yabancı dilin varsa yabancı forumları araştır ordaki insanlar daha güvenilir ve motordan anlıyan kişiler,burda sorarsan her motor racing sanki ve bir yere gidiceksen illa gs in olmalı
    Bazen millet nasıl endurocu diye soruyorum bodruma giderken adamlar yanımda 200 le geçtiler dedim herhalde bunlarda amaç gidilicek yere en erken varmak yolda zevk almak yok
    ve transako yerine xtz660 yeni tenerreye bak çok iyi bir offroad ve yoldada çok iyi bir motor.

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

bence ülkemiz şartlarında alınacak en güzel enduro

Enduroist Kadim Üye Armağan ÖZTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Armağan Ozturk
    Motosiklet
    R1200 BJK Triple Black
    Marka
    Bmw

Ben ikisine de katılmıyorum. Öncelikle söyleyeyim, XL 700 benim ilk motorum. Satın almadan önce ben de çok araştırdım. Kendi seviyeme göre alabileceğim maksimum bir motor. Şuan yaklaşık 10.000 kilometredeyim ve bunun 9000'nini artçılı yapmışımdır.

Otobanda ortalama süratim 130-140km. Bugüne kadar yaptığım maksimum sürat 176km. Motor kaç yapar bilemiyorum ama bu sürati kendi arabamda da geçmedim, motorda da geçmem. Seri olmasına gelirsek bence çok seri. Gazı fazlasıyla verdin mi seni geriye atar. 140 km.ler civarını geçince iyi yakıyor, benim astra da bu süratte iyi yakıyor.

Yol tutuşu gayet iyi. Şehir içinde, sıkışık trafikte keyif alarak kullandığımı söyleyemem ama İstanbul otoban gişelerinden çıktığım an müthiş keyif alarak kullanıyorum. Ani bozuk yol, çukur vs. ile karşılatığımda beni hiç sıkıntıya düşürmedi. Toprak yolda, dere tepe geçmeye kalkınca sıkıntı yaratır. Ben hiç fazla iddialı toprak yollara girmedim. Motor 4 mevsimlik her şeye uyar ama her şeyden biraz...

Enduroist Katılımcı Üye DeepBlue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Nadir Salman
    Motosiklet
    Zorunlu aradan sonra
    Marka
    Bmw

Alıntı beaconsfield Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben ikisine de katılmıyorum. Öncelikle söyleyeyim, XL 700 benim ilk motorum. Satın almadan önce ben de çok araştırdım. Kendi seviyeme göre alabileceğim maksimum bir motor. Şuan yaklaşık 10.000 kilometredeyim ve bunun 9000'nini artçılı yapmışımdır.

Otobanda ortalama süratim 130-140km. Bugüne kadar yaptığım maksimum sürat 176km. Motor kaç yapar bilemiyorum ama bu sürati kendi arabamda da geçmedim, motorda da geçmem. Seri olmasına gelirsek bence çok seri. Gazı fazlasıyla verdin mi seni geriye atar. 140 km.ler civarını geçince iyi yakıyor, benim astra da bu süratte iyi yakıyor.

Yol tutuşu gayet iyi. Şehir içinde, sıkışık trafikte keyif alarak kullandığımı söyleyemem ama İstanbul otoban gişelerinden çıktığım an müthiş keyif alarak kullanıyorum. Ani bozuk yol, çukur vs. ile karşılatığımda beni hiç sıkıntıya düşürmedi. Toprak yolda, dere tepe geçmeye kalkınca sıkıntı yaratır. Ben hiç fazla iddialı toprak yollara girmedim. Motor 4 mevsimlik her şeye uyar ama her şeyden biraz...
    Kesinle katiliyorum, herseyden biraz %65 asfalt-%35 toprak bir makina...Performans olarakta bence gayet yeterli...

Çoksa Tork'un; Olmasın Korkun..!

Enduroist Katılımcı Üye özgür bağlama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    özgür bağlama
    Motosiklet
    crf 250 l
    Marka
    Honda

bende sıfır transalp alanlardanım.bundan önceki makinelerim 1000rr , fz6 fazer , cbr 125 , ybr 125.bu motorlardan sonraki tecrübelerime dayanarak söyleyebilirimki yakıt olayı diğer 600 cc endurolarla aynı kimse çıkıpta çok az yakıyor veyahut çok yakıyor demesin yakıt olayı daha çok kullanıma bağlı ama ortalama olarak aynıdır yaklaşık 0,25 krş.hız olayına gelirsek iki kişi ile eğer gaz açma tecrüben var ise 170 e rahat çıkar zorlanmadan ben şahsen 183 ü gördüm ama motor enduro olduğu için bu limitleri fazla zorlamamak lazım.fiyat konusundada bu kadar donanımlı olup bu kadar ucuzu yok.ergonomi konusuna gelirsek virajları çok keyifli kimse birşey demesin özellikle racing tecrübesi olan biri olarak söylüyorum bunu.şu an alınacak en hesaplı en donanımlı en çok amaçlı endurolardan biri tavsiye olunur.unutmadan söyliyim motoru girebileceği muhtemel arazilerin hepsine soktum biraz uğraştırdı ama yolda kesinlikle bırakmadı kısmende olsa gerek arazide gerekse asfaltta ihtiyaçlarının büyük oranını karşılar.

Isim
    erkan devrim
    Motosiklet
    Marka
    Triumph

evet cevaplar gelmeye başladı, yararlı bilgiler alıyorum, teşekkür ediyorum.

matrix,(yanımda 200 le geçtiler dedim herhalde bunlarda amaç gidilicek yere en erken varmak yolda zevk almak yok) aynen enduronun ruhunda böyle bir şey yok zaten. xtz 660, evet güzel motor ancak o da ağabeyi xt 660 gibi tek silindir,

mfk321 ve beaconsfield aynen katılıyorum ama soru işaretlerinide halletmem lazım ki beklentilerimin altında kalmasın.

Enduroist Kadim Üye İbrahim KARAASLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim KARAASLAN
    Motosiklet
    Artık Yok (Tabanvay)

XL 700 Transalp Zannedersem 2007 de çıktı yıl 2012 5 yıl üretimde kalmış ve buradan takip ettiğim kadarıyla XL 650 nin yanına bile yaklaşamıyor (Tercihler kişiye göre değişir ama çoğunluk eskisinden yana) Yani anlatmak istediğim yurt dışı forumlarına bi bak honda bu motoru çıkardığına pişman mı değil mi diye çünkü pişmansa yeni kasa çıkarma zamanı gelmiş demektir. Kemikli Translap kullanıcılarının çoğunun bu motoru beğenmediği de bir gerçek.
    Ama sıfır almayacaksan al derim yeni kasa çıksa da fazla zararın olmaz benim tek kuşkum yenilenme zamanının gelmiş olması
    By JeRu SaLeM

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

ben olsam arazıyle çok işim olmaz ama ıkı kısı uzun yolda keyıf almak ıstıyorum desem ve 650 cc bir makina arıyor olsam, tabiki çift silindir bir makine bakarım ve de az yakan. ve ben olsam hiç düşünmeden gider dl 650 v strom alırım. en az yakan 650 lık motorlardandır, ıkı kısı uzun yol cok komforludur, asfaltta çooooook seridir. ama araziye gelince hard core enduro biraz zor gibi ama kim bu kadar arazıye gırıyor o da ayrı konu. bu arada oyle dillere pelesenk olmuş kronik arızası yoktur, taş gibidir. yeni ve eski transalp konusunda hiç bir fikrim yon yanıltmak istemem ancak baska alternatiflere de bakmakta fayda var değişik bir fikir olsun dedim.

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Isim
    erkan devrim
    Motosiklet
    Marka
    Triumph

günaydın arkadaşlar,

Dl 650 nin tartışılacak bir tarafı yok evet ama hiç kanım ısınmadı bir türlü ona, o yüzden elemiştim.

dün akşam honda nın sitesini ziyaret ettiğimde, XL 700 ün listeden kaldırıldığını gördüm, sabahda müşteri hizmetlerini aradım, durumu ilettim, genel müdürlükten beni arayacaklarını söylediler. JeRu_SaLeM'ın öngörüsü aklıma geldi, başka bir sebep olabilirmi bilmiyorum ama eğer değişikliğe gidilecekse daha önceden dergilerde, internette haberi duyulurdu sanırım, bekleyelim bakalım sebebi neymiş ...

bu mesajdan 1-2- saat sonra mototalı aradım XL 700 Transalp üretimden kalkmış arkadaşlar, 0 km satışı yok artık, yerine başka bir model gelecekmiş, hadi hayırlısı
    Konu ErkanDEVRİM tarafından (07-02-2012 Saat 11:10 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu