Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 18 Sayfa bulundu
    Banned
    Isim
    Özgür * Bulut Yani
    Motosiklet
    KLE 650 (Versys)
    Marka
    Kawasaki

Exclamation Motosiklet servis önerisi

Merhaba arkadaslar,
    Soyle bir sorunum olacak.
    Motorumun 15bin km bakimi yaklasiyor. Fatih Mahallesinde (Etiler - Maslak arasi, ITU nun Etiler cikisinda hemen karsida) 2 tane servis biliyorum.
    Birisi Kawasaki yetkili servisi Mehmet Usta, ve Kawasaki yetkili servisi Mehmet Ustayi ararken tesadufen buldugum bir BMW ustasi Mehmet usta.
    Motorum 2010 Kawasaki Versys.

Daha once ikisine de gittim. Ikisine de icim kaynadi diyelim.

1.Servis: Agirlikli olarak BMW servisi veren yer, icerde Honda SS ler ve touringlerde var
    BMW ustasi Mehmet Ustaya daha once gittim, gittigimde motordan ses geliyor dedigimde anahtari veriyorum bir tur atip geliyor ustasi ve surada burada bisiler var diyor ve yapiyor, on grenajlardaki sesi bu sekilde cok kolay halletti. Gecen gittigimde Mehmet ustanin altinda bmw 1200gs vardi, ustasi ( daha once envayi cesit motor kullanmis) honda cbr 1100 xx ile cikti.
    Bu servise gitmeyi seviyorum cunku motora bakmadan once istersem birkac tur atip anlayabiliyorlar. Internet forumlarina gicik oluyor, ~170 boylarinda, hafif kilolu ve hicbir foruma uye degil

2.Servis: Kawasaki yetkili servisi
    Buraya da soyle bir genel tanismaya ve eksilen suyu doldurmaya gittim. Grenajlari sokturup ses gelen titresimler icin bant koydurdum. Icerde genelde KLE500 ve TA lar var.

Simdi 15bin bakimi icin siz olsaydiniz nasil yapardiniz?
    Bahsettigim ustalari bilen taniyan var midir? Genelden ve ozelden mesajlarinizi bekliyorum.
    Tesekkurler

Enduroist Kadim Üye Ömer Demir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer Demir
    Motosiklet
    DL650 V-Strom Honda XL200
    Marka
    Suzuki

en güvenilir gelene gidilmesi tercih edilir, kawasakiye gitmeniz biraz daha mantıklı yine de

Enduroist Katılımcı Üye ALEXANDER 1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oktay KILIÇ
    Marka
    Diger

Genel bakımda kilometre dahilinde yapılacaklar bellidir,bu sebeple 2 servisede gidebilirsiniz.Yağ-Filtreve hava filtresi değişimi yapılır.Bununla beraber bujilerin ,soğutma sıvılarının ,fren sıvı ve balataların kontrolü ve şikayetiniz var ise buna yönelik müdahaleler yapılır.Eğer kullanım kılavuz veya manuel var ise 15000 bakımında nelerin değişeceği yazar,siz de takipçisi olursunuz.

Banned
    Isim
    sevket sezen
    Marka
    HarleyDavidson

yağ yağ filtresi hava filtesi hidrolikler balatalar falan bunları kendinde yapabilirsin,muhim olan sübap ayarı gelmişmi kaç binde bir sübap ayarı istiyor o neyse dur bakim nete,evet 42 000 kmde bir kontrol etmen gerek geri kalan bütün bakımlar faso fiso hepsini sen yaparsın bir tok anahtarı al şasedeki tüm vidaları sık kontrol et,zinciri kontrol et sonra sık gidonu kontrol et sık.
    Motoruna manuel al birtane haynesden bütün prosüdür orda yazıyor 42 km sübaplar için iyi bir süre motoru zaten 100 000 de satsan iki kere ayar yapmış olucan
    bu arada neden 15 binde bakım yapıyorsunki görüğüm üzere 16 binde yada 12 binde yapman gerekiyordu senin her 6000 de bir bakım yapman gerekiyor o motoru kitabında öyle yazıyor.
    http://www.incredirides.com/schedule...aki_versys.pdf
    burdanda kitabı indir ayrıca 50 dolara haynesden kitabıda al boşuna 300 400 500 tl verme bakıma hoş kaç para bilmiyorum 100 tl ise ver
    ben harleyimi bakıma götürmedim bir kere bile

Enduroist Kadim Üye İbrahim KARAASLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim KARAASLAN
    Motosiklet
    Artık Yok (Tabanvay)

Servet bey Allah senden Razı olsun sen bu forumda acemi bırakmayacaksın anlaşılan. Sadece okuyarak Periyodik bakım ustası olacak motor sahipleri nerdeyse Ayrıca motorunu tanımak Bakımda neye ihtiyacı olduğunu bilmek Kazıklanmaya karşı önlem açısından yılda 500-1000 tl gibi geri dönüşüm sağlar. baksana senin gibiler yüzünden servis ustaları forumlara gıcık oluyormuş
    By JeRu SaLeM

Banned
    Isim
    sevket sezen
    Marka
    HarleyDavidson

bir kere servise gittim oda motoruma sissy bar almıştım o günde çok işim vardı şunu takarmısınız dedim bıraktım servise,nasıl tkatıklarına bakim diye yanlarına gitmek istedim yok servise giriş yok dediler iyi dedim bekledim sonra geldi eleman bana arka stop lambamım devamlı yandıgını eğer öyle olursa stop kapagını eriteceğini elektirksel zarar verieğini söyledi alla alla dedim hiçbir bozukluk yoktu müşürü bozulmuş dedi hmm dedim müüşür kaç para dedim 200tl dedi yok kalsın dedim ama biz böyle yolluyamayız sizi dedi bekle sen dedim sırt çantamdan çıkardım ipadi okudum nerdeymiş bu zıkkım hemen düzelttim bak değişmesi gerekmyormuş dedim ama bu seferde sissy bar montajından geçirdiler 250 tl o gün bugündür motor girmez servise garantisi bozuldugu halde sokmadım sokmamda zaten adam olcak motor kendini ilk 1000 kmde belli eder.Basit işler bunlar sadece zaman harcamak gerek

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

o bmw cı mehemt usta turgutun mehemt ustası mı acaba?

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Isim
    Oktay KILIÇ
    Marka
    Diger

Şevket beyin fikirlerine tamamen katılıyorum.Benim boş zamanlarındaki hobim manuel okumak,motosiklet ile ilgili teknik ve mekanik ıvır zıvır herşeyi araştırmak.Ama Amerika'daki gibi evimin içinden geçebildiğim bir kapalı garajım yok.Olsaydı zaten arkadaşlarımın motosiklet bakımlarını bile zevkle yapardım.Bu sebeple manuel ve biraz tecrübe ile yapılacak bir çok şeyi sırf yer yok diye servise götürmek zorunda kaldık çoğu zaman.Fakat şu var ki ,ilgilensin ilgilenmesin ,hoşlarına gitmese bile kullandığınız motosikletin manuelini açın ve okuyun.Hem kullandığınız motosikleti tanırsınız hem de En iyi servisin bile atlayacağı ,bilmediği şeyleri (Onlarda her marka modelin her şeyini detaylı bilemezler) onlara hatırlatıp uyarabilirsiniz.

Isim
    Oktay KILIÇ
    Marka
    Diger

Bir şeyi düzeltmek isterim.Servisler kuşkusuz bizden çok daha iyi ve tecrübeliler.Sadece manuel okuyup yağ değiştirmekle iş bitmez.Sadece tavsiye üzerine BMW konusunda uzman birisine Japon bir makine götürürsünüz.O usta o motosikleti daha önce açmamış,uğraşmamışsa mutlaka manueline ihtiyaç duyar.Buradada devreye siz girip o kişiye yardımcı olursanız ,işiniz olumlu sonuçlanır.

Banned
    Isim
    Özgür * Bulut Yani
    Motosiklet
    KLE 650 (Versys)
    Marka
    Kawasaki

Merhaba,
    Hepinize tesekkur ederim.
    Sorulara tek tek cevap vereyim.

* Sadece Mehmet Usta oldugunu biliyorum, kimin ustasidir bilgim yok.
    * Motoru 10bin km de aldim, aldigim kisi 10bin km de genel bakim yaptirmis. Kendisi ZMoto'cu olur. Benim icim rahat olsun diye 5000 km sonra gideyim servise diyorum.
    * Manuel kitaplari var bende de, okuyorum ama elimi korkak alistiriyorum yag degistirmek olumcul geldigi icin ellemiyorum, granajlari falan soktum sadece. Servise goturdugumde ustayi izleyecegim. Boyle boyle belki ilerde kendim yapabilirim.
    * Hazir garantisi varken yetkili Kawasaki bayine gidecegim.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu