Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Ali Emre Sakarya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ali emre sakarya
    Motosiklet
    transalp xl650
    Marka
    Honda

Standart xl650 transalp yağ basıncı sorunu!

benim emektarı (2001 model transalp, 45000 kmde) geçen hafta kış uykusundan uyandırıp servise götürmek için hazırladım. ama ne yazık ki bugüne kadar dert çıkarmayan motosikletimin nedense canı problem yaratmak istedi!

geçen hafta gerekli işlemleri yapıp, son olarak yağını değiştirip, biraz rolantide çalıştırıp bıraktım. yağını kontrol ettim, seviyesi iyi, motorun çalışması normaldi. herhangi bir problem yoktu. bugün tekrar çalıştırdığımda bir iki dakika çalıştıktan sonra motor stop etti ve yağ ışığı yanmaya başladı. marşa bastığım zaman ışık sönüyor. yağ pompası yapışmış falan olabilir diye aküyü söküp biraz bekleyip kısa aralıklarla tekrar marşa bastım ama bir değişiklik olmadı. birkaç kez tekrarladım ama değişen bir şey yok. yarın tekrar filtresini ve yağını değiştirmeye niyetim var. muhtemelen yağ pompasında sorun var. en yakın yetkili servisin 250 en yakın sıradan servisin de 90 km uzakta olduğu düşünülürse kendi kendime halletmem gerekiyor mevzuyu.

güya bu hafta erken 50000 km bakımı için servise götürecektim!

ne olmuş olabileceğine dair fikri olan var mı? ne yapabileceğime dair tavsiyesi olan? her türlü yardım kabul edilir!
    - "eksiklik kendi özümde..."

Ordinaryus Enduroist HALİDUN KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    h.kaya
    Motosiklet
    gv 650
    Marka
    Hyosung

YAGINI YENİ DEĞİŞTİRMİŞİN filitre değiştirmediysen tıkanmış olabilir sadece onu değiştir dene birde yag ışıgı stop etmeden önce yanıyormu stop edince zaten yanar o önemli çalışırken yanarsa hafifi gaz verdiğinde sönmesi lazım sönmüyorsa yag basıncında anarmallika var demekki yag müşiiride bozulmuş olabilir sök bir kontrol et

Enduroist Kadim Üye Ali Emre Sakarya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ali emre sakarya
    Motosiklet
    transalp xl650
    Marka
    Honda

Alıntı kayar2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    YAGINI YENİ DEĞİŞTİRMİŞİN filitre değiştirmediysen tıkanmış olabilir sadece onu değiştir dene birde yag ışıgı stop etmeden önce yanıyormu stop edince zaten yanar o önemli çalışırken yanarsa hafifi gaz verdiğinde sönmesi lazım sönmüyorsa yag basıncında anarmallika var demekki yag müşiiride bozulmuş olabilir sök bir kontrol et
    bugün değiştiricem filtreyi. şu anda yağ ışığı her daim yanıyor ve motor çalışmıyor, biraz zorlasam gaz alır muhtemelen ama yağsız zorlamak istemiyorum. gaz verince değilde her marşa bastığımda sönüyor. normalde kontağı açtığımda biraz yanıp sönmesi lazım ya da dediğiniz gibi çalışırken sönmesi lazım ama sönmüyor. sorun keşke filtre olsa da hallolsa... yoksa çok işim var,çoook...
    - "eksiklik kendi özümde..."