Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 8´e kadar. Toplam 8 Sayfa bulundu
    Banned
    Isim
    Ahmet İri
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Standart Vites göstergesi sorunu (R1200GS)

Yaklaşık 2500 KM'yi (2-3 hafta)bugün itibarı ile tamamlamış bulunuyorum.
    Bahsettiğim aksilik dışında sorunsuz gidip,geldim.
    3 gün önce Alaçatı'dan Çeşmeye (10km) gittim ve motoru park ettim.
    10 dk sonra döndüğümde marş basmadı,tık yok,marş düğmesi fonksiyonsuz ve boşta göstergesi (yeşil N), göstergede yanmıyor,vitesleri de aynı şekilde göstermiyor!Neyse ki iki kişi yardımı ile motoru iterek çalıştırdık,eve geldik.
    Bugün yolda da yaptı aynısını,yokuşa park ettiğim için sallayarak çalıştırdım.
    Dikkatimi çeken şu oldu;Motorda dış sıcaklığı ölçen sonradan takılma bir termometre var.Sorun 30 derecenin üstünde ortaya çıkıyor ve göstergedeki vites durumu aptallaşıyor ve debriaja basınca tamamen kayboluyor,marş basmıyor.30 derecenin altında hiç sorun yok!Boşta harfi ve vites bilgileri ekranda normal olarak beliriyor.
    Sanırım ısı ile ilgili birşey!?
    Fikri,çözümü ve aynı kaderi paylaşanlar varsa,bilgilendirsin lütfen,teşekkürler.

Enduroist Katılımcı Üye natre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ERTAN SARIKAYA
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

2008 model 1200gs kullaniyorum. Bahsetigin sorunu hic yasamadim bugune kadar. Aku problemi olabilir mi? Bi kontrol ettirin isterseniz akunuzu
    Ertan SARIKAYA
    '08 1200GS - İSTANBUL

Banned
    Isim
    Ahmet İri
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Alıntı natre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2008 model 1200gs kullaniyorum. Bahsetigin sorunu hic yasamadim bugune kadar. Aku problemi olabilir mi? Bi kontrol ettirin isterseniz akunuzu
    Akü iki senelik ve servisin taktığı orjinal akü.2-3 gün çalıştırmasam bitiyor kendiliğinden,durumu bu yani.Sorunun kaynağı olabilir mi bilmiyorum.
    Ölçtürelim bakalım.

Isim
    ERTAN SARIKAYA
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Saglam bir aku 2-3 gunde bitmez zaten. Ben 2 hafta calistirmadigim zaman bile mars sorunu yasamiyorum. Ya akunuzde problem var ya da calismadigi zaman da akim ceken bir sey var. Akuyu full sarj ile kurtarabilirsiniz belki. Aku ile birlikte tesisati da kontrol ettirmek gerekebilir.
    Ertan SARIKAYA
    '08 1200GS - İSTANBUL

Banned
    Isim
    Ahmet İri
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Alıntı natre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saglam bir aku 2-3 gunde bitmez zaten. Ben 2 hafta calistirmadigim zaman bile mars sorunu yasamiyorum. Ya akunuzde problem var ya da calismadigi zaman da akim ceken bir sey var. Akuyu full sarj ile kurtarabilirsiniz belki. Aku ile birlikte tesisati da kontrol ettirmek gerekebilir.
    Akım çeken birşey olduğunu sanmıyorum çünkü ekstradan elektrikle ilgili birşey yok çakmaklık haricinde.
    Ben daha çok ısıya takıldım!Acaba belli ısının üstünde işlemcilerde problem olabilir mi?
    30 dercenin üstünde sorun başlıyor,30'un altında ise sorunsuz çalışıyor.Tecrübe ile sabittir!
    Acaba fazla ısıdan ötürü akü'de problem olabilir mi?Bilmiyorum açıkçası,biraz sonra ustaya uğrayıp fikir alıcam bakalım ne diyecek.

Enduroist Kadim Üye Davut Yüksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Davut Yüksel
    Motosiklet
    R1100 GS
    Marka
    Bmw

Sorun ayni olamayabilir fakat benim motorda bahsettigin sorun birkac kez olmustu. Sikinti yan ayak musurundenmis, kendisini degistirince problem kalmadi. Bi kontrol.ettirmekte fayda var

Banned
    Isim
    Ahmet İri
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Alıntı davutyuksel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorun ayni olamayabilir fakat benim motorda bahsettigin sorun birkac kez olmustu. Sikinti yan ayak musurundenmis, kendisini degistirince problem kalmadi. Bi kontrol.ettirmekte fayda var
    Ayak sensöründe sıkıntı yok,normal çalışıyor.
    Bugün ustaya sordum,kutup başlarından olabilir dedi.Hemen sıktım kutup başlarını biraz çünkü temizleyecek malzeme yoktu ve mucize gerçekleşti sanırım!
    33-34 derece de biraz turladım ''nema problema''gibi!Yarın biraz zımpara ve WD40 ile kutup başlarını iyice temizleyeceğim.
    Kutup başının bu kadar önemli olduğunu bilmezdim.Zaten arasıra marşı yarıda kesiyordu,anlamalıydım!Neyse buna da şükür.
    Katkılarınız için teşekkürler....
    Konu QUASAR tarafından (15-07-2012 Saat 00:36 ) değiştirilmiştir.

Isim
    ERTAN SARIKAYA
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Geçmiş olsun Ahmet
    Ertan SARIKAYA
    '08 1200GS - İSTANBUL