Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 11 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye
    Isim
    Sonat
    Motosiklet
    F 650 GS 04'
    Marka
    Bmw

Standart fren sorunu ve vitesdeki ses

merhaba arkadaslar sanırım bir sorunum var ama emin olamıyorum sizlere danışmak istedim
    VİTES;
    2004 f650 motosikletimde birkaç gundur farkettiğim vites değiştirirken takırtı şeklinde ses geliyor. Vites sorunsuz geçiyor aslında ama bu 1. vitese gecerkenki kendine guvenen tok bir ses değil aynı arabada 1 den 4e gecersin ve motordan bir ses gelir ya onun gibi ama sarsılma tekleme yok sadece ses o ses umarım anlatabildim ve her zaman olmuyor
    - ya debriyajdan yada dişlilerdendir diye dusundum ama dikkat ettim yarım debriyaj falan yapmıyorum hep sonuna kadar sıkıyorum debriyajı dişliler yada zincir içinse bgn zincir bakımımı yaptım shell marka bir zincir yağı aldım beyazbir sprey yapıştı kaldı zincir uzerinde umarım işe yarar baska neden olabilir bunu yaşayan oldu mu acaba?

FREN;
    arka frende abs surekli devreye giriyor onun zorlanınca devreye girmesi gerekmiyor mu arabada balata bitmişse abs cok sık devreye girer diye biliyorum motosiklette var mı boyle bir durum acaba?
    -motorumu ankaradan almıstım tum bakımları aksatılmadan borusanda yapılmış su an 18.000 km de kaç binde bir gider motosikletler bakıma?
    -Bir de ben henuz tecrubesiz olduğum için ankaradan çanakkalaye bir arkadasım getirmişti 1150 kullanıyor oda soylemişti frenler bizim makinalara gore yok gibi birşey diye 650 ler için normal bir durum mudur bu ?

cok uzun oldu farkındayım ama yorumlarınız onemli benim için umarım cok boğmamışımdır sizi. Saygılar...

Enduroist Katılımcı Üye ALEXANDER 1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oktay KILIÇ
    Marka
    Diger

Motor yağınız en son ne zaman değişti? Debriyaj balatasında sorun olabilir derdim ama 18000 km.de balata aşınmamalı.Tabi ben basit düşünüyorum,kolaydan zora.Direkt duyup görmeden şanzımanda sorun var demek imkansız.Bakım konusuda,şayet servis manueliniz varsa orada hangi zaman ve km.de nelerin değişmesi açıkça yazar.Yoksa netten indirmenizi tavsiye ederim.En basiti kullandığınız yağ bile bakım süresine etki eder.R 11xx Serileri 10 binde bir bakıma giriyor fakat onlarda kuru debriyaj olduğu için durumlar farklı.

Enduroist Kadim Üye AtagünTERZİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atagün
    Motosiklet
    XL1000VA Varadero
    Marka
    Honda

Tecrübeli arkadaslar ve f650 kullanıcıları daha dogru yorumlar yapacaktır. Fakat ben kisa süreli f650 kullanımlarında vites geçişlerinin hondalara oranla daha şıkırtılı olduğunu gormuştum. Belki de normal bir durumdur. Abs ile ilgili bir yorum yapamayacağım.

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Abs icin lastiklerinizin durumu ve daha da onemlisi hava basinclariniz cok etkendir.

Enduroist Katılımcı Üye Görkem Gürdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Görkem Gürdoğan
    Motosiklet
    R1100 Gs
    Marka
    Bmw

Alıntı Goktug.Uguz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abs icin lastiklerinizin durumu ve daha da onemlisi hava basinclariniz cok etkendir.
    Ek olarak abs'nin devreye girmesi demek kayma olmasını gerektirdiği için lastiklerinizin sertleşmesinden dolayı olması çok muhtemel bir durumdur.

95' BMW 1100GS

Banned
    Isim
    Özgür * Bulut Yani
    Motosiklet
    KLE 650 (Versys)
    Marka
    Kawasaki

Balatalata da baktirin bitmiş olabilir.
    Bir arkadaşin kardeşi 2 km arka frene basarak gidiyor, tüm Balata hidrolik kömür gibi.

Enduroist Katılımcı Üye Şükrü Namazcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Şükrü Namazcı
    Motosiklet
    Motorhane R1100GS
    Marka
    Bmw

vitesten gelen ses muhtemelen zincirin ayarsızlığından geliyordur yağsızlığından değil.. arka frende absnin devreye girmesi de sizinle alakalı arka frene fazla basıyorsunuz motorun arkası hafif olduğundan daha çabuk bloke olur abs de durumu düzeltmeye uğraşır yani ortada bir sorun yok
    Motosiklet hakkında herşey 7/24 yollarda

Motorhane

A rh(-)
    Şükrü Namazcı
    0532 255 1 666

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Arka ABS sensörünün civatasına bak sıkılımı gevşekmi o değilse sensörün okuduğu dişliden uzaklığı çok hassasdır tahminen 0.5 mm olması gerekir onuda ŞİM ler ile ayarlayabilirsin..
    Not:Şim=kalınlığı hassas pul.
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Enduroist Kıdemli Üye
    Isim
    Sonat
    Motosiklet
    F 650 GS 04'
    Marka
    Bmw

bugun kullanma fırsatım olmadı yarın bakacağım hepinize teşekkür edeirm desteğiniz için

Enduroist Kıdemli Üye
    Isim
    Sonat
    Motosiklet
    F 650 GS 04'
    Marka
    Bmw

bugun sabahtan beri kullanıyorum o anormal ses yok belki yağın etkisi oldu belki de ben paranoyak davrandım, frenler için ise sukru'nun dediği gibi cok sert basıyorum herhalde ama goktuğ'un da dediğini uygulayıp lastikleri kontrol ettiğimde havanın cok fazla olduğunu gordum ayarladıktan sonra bir problemim kalmadı teşekkürler enduroist ailesi...

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu