Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 7´e kadar. Toplam 7 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye EmreDEMİRAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre DEMİRAY
    Motosiklet
    CRF250L
    Marka
    Honda

Standart Yamaha WR125X başlangıç motoru

Arkadaşlar ilk motorum olacak, daha önce bu motoru kullanan ya da test yapmış olan var mı? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bu arada motor tecrübem sadece ehliyeti alırken kullandığım 5 dakikalık scooter ve de yeni aldığım honda güvenli sürüş eğitimi ama güvenli sürüş eğitiminde bayağı rahattım, dar konilerin arasında çok rahat manevra yapabiliyordum. Senelerdir bisikletin olmanın faydaları galiba.

Enduroist Katılımcı Üye Samed Ucar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Samed Ucar
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Wr 125 R yeni sattığım bir motor. Sorunsuzdur. Fakat servisi konusunda sıkıntı yaşaya bilirsin. Tek bir servisle muhatap olmak daha iii oluyor. Benim motorda bir kablo arızası 7 gün tespit edilemedi. En nihayetinde çözüldü. Seninle aynı ismi taşıyan bir arkadaşa sattım. Özel olarak alçattığım motoru 1.70 boyla tam güvenli olmasada parmak uclarım yere deyecek şekilde kullandım. kilo 85 bu arada onunda tesiri var. Yani alçaltılmamış standart bir motor kullanacaksan boyun en az 1.80 olmalı. Başkaca soracağın sorulara yardımcı olurum.

Isim
    Emre DEMİRAY
    Motosiklet
    CRF250L
    Marka
    Honda

Aslında fuardan önce ibre tamamen wr125x in üstündeydi fakat fuardan sonra honda crf 250l ye doğu gitmeye başladı
    Şimdi hangisini seçeceğim konusunda çok kararsızım. Daha çok crf 250l ile ilgili yorumlarınızı bekliyorum

Ordinaryus Enduroist Öner BAKIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ÖNER BAKIR
    Motosiklet
    KLE 500
    Marka
    Kawasaki

bence'de 250cc al.125'lik motor'dan bir müddet sonra sıkılacağından eminim...
    Öner BAKIR - A Rh(+)
    iletişim = 0555 425 05 58

Her türlü etiket,sticker,damla sticker,tankpad,depopad vb... işler için irtibata geçin...

Isim
    Emre DEMİRAY
    Motosiklet
    CRF250L
    Marka
    Honda

bir de kafamı kurcalayan bir şey sanki wr125x in 2. el piyasası biraz zayıf gibi. motoru büyütmek istediğim zaman satışta beni zorlayacak gibi

Enduroist Üye Görkem Gündoğdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Görkem Gündoğdu
    Motosiklet
    WR X
    Marka
    Yamaha

Bu motora ilk bakan tipini çok seviyor daha sonra geneli 125 cc yi duyunca yok artık bu paraya bu motor mu alınır diye tepki veriyor, haklılarda yanlız atladıkları birşey var eğerki hız gibi bir beklentiniz yoksa kısa mesafede ve şehir içinde gayet kullanışlı ve kullanımı çok keyifli bir motor bu arkadaşlar, özellikle başlangıç motoru için belki biraz lüks kaçıyor ama bence çok uygun. 28 tl lik benzinle 280 km yol yaptım. Hızlanması 125 cc ye göre enteresan motor gayet seri. Son sürat olarak 120 km yi gördüm. Sele 50 km yolu geçtiğinde hafif ağrı yapıyor ama sonra alışıyorsun. İşçilik harika. Yol tutuşu gayet başarılı yatır yatırabildiğin kadar. Arazide 125 r modelini pek aratmıyor. Sele yüksekliği oldukça fazla. 1,78 boyundayım ayağım yere tam olarak basamıyor. 1 aydır bende motor genel anlamda memnunum varsa soracağınız birşey memnuniyetle cevaplayabilirim.

Babür Karaoğlu
    Guest

2011 Yamaha WR 125 R motorumu çok seviyorum. Ah bir de 2-3 santim daha alçak olsa. Ki 4-5 santim alçaltılmış hali bu...

En büyük sıkıntım bu sele yüksekliği. Dar alanlarda dönmek ve geri geri gitmek benim için motordan inmeden imkansız.

Tabi bir de son hız durumu var. Ama ben asfaltta hızlı gitmekten hiç haz almıyorum. Özellikle trafikte. Boş yollar hadi neyse...

Var mı başka WR125'li forumdaş acaba ???